Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.


06.12.2018

Niższe moce

UPS Eaton 9SX
03.12.2018

Monitory dla MŚP

AOC E1
29.11.2018

Wykrycie szkodliwego...

Sophos Intercept X Advanced
27.11.2018

Automatyzacja zabezpieczeń

Red Hat Ansible Automation
23.11.2018

Nieograniczona skalowalność

SUSE Enterprise Storage 5.5
20.11.2018

Dwa procesory Threadripper

AMD Ryzen Threadripper 2970WX i 2920X
16.11.2018

Dla biznesu i edukacji

Optoma 330USTN
13.11.2018

Superszybki dysk SSD

Patriot Evolver
09.11.2018

Ograniczenie kosztów

Canon imageRUNNER ADVANCE 525/615/715

Konferencja BSA: „Zarządzania zasobami informatycznymi a cyberbezpieczeństwo”

24-10-2017

W najbliższą środę, 25 października w Polonia Palace Hotel w Warszawie, odbędzie się II edycja konferencji „ZARZĄDZANIE ZASOBAMI INFORMATYCZNYMI A CYBERBEZPIECZEŃSTWO”. Jej celem jest przegląd wybranych cyberzagrożeń i odpowiedź na pytanie, czy profesjonalne zarządzanie oprogramowaniem może być receptą na minimalizację tego rodzaju ryzyk. Organizatorami wydarzenia są BSA | The Software Alliance i Dziennik Gazeta Prawna. Patronem medialnym jest IT Professional, miesięcznik dla specjalistów branży IT.

Konferencja adresowana jest do osób odpowiedzialnych za bezpieczeństwo informatyczne w dużych organizacjach (zatrudniających powyżej 250 pracowników lub posiadających ponad 250 komputerów), zarówno w firmach, jak i w jednostkach administracji publicznej.
 
Wśród prelegentów znaleźli się m.in. przedstawiciele wydziałów Policji dw. z Cyberprzestępczością oraz eksperci ds. przeciwdziałania cyberprzestępczości z czołowych międzynarodowych firm, takich jak Microsoft Digital Crimes Unit, PwC, Comparex czy Snow Software.

To już druga edycja konferencji poświęconej cyberbezpieczeństwu polskich instytucji i dużych firm i zarazem kolejna inicjatywa edukacyjna BSA w tym zakresie. W świetle tego, że aż 48 proc. oprogramowania jest wykorzystywane w Polsce bez licencji, pomimo jego ścisłego związku z cyberzagrożeniami, w tym złośliwym oprogramowaniem, mamy jeszcze dużo do zrobienia w tym zakresie. Optymizmem nie napawają także dane z najnowszego raportu firmy Symantec, członka BSA, z którego wynika, że skala cyberzagrożeń jakim codziennie muszą stawiać czoła m.in. firmy i instytucje będzie przybierała na sile – w 2016 roku na świecie wygenerowano aż 401 mln nowych wariantów złośliwego oprogramowania, 1 na 131 wysłanych maili zawierał malware, a w wyniku włamań do systemów informatycznych na kradzież było narażonych łącznie 1,1 mld tożsamości Bartłomiej Witucki, przedstawiciel BSA w Polsce.  

W konferencji, w roli prelegentów i uczestników debaty, wezmą udział: kom. Dominik Rozdziałowski, Dyrektor Biura dw. z Cyberprzestępczością w KGP, mł. insp. i biegły sądowy Ryszard Piotrowski, naczelnik Wydziału dw. z Cyberprzestępczością KWP we Wrocławiu, Bartosz Rychlewski, specjalista SAM w PwC, Paweł Szczepaniak, IT Vendor & Software Asset Manager w AmRest, Mateusz Majewski, Country Manager w SnowSoftware oraz goście z zagranicy – Marja Laitinen, Senior Attorney w Microsoft Digital Crimes Unit oraz Mukul Chopra, Dyrektor Digital Transformation Centre w firmie Comparex.

Konferencję zakończy debata pt. „Czy profesjonalne zarządzanie oprogramowaniem jest koniecznością”. Moderatorem panelu dyskusyjnego będzie Marek Tejchman, zastępca Redaktora Naczelnego Dziennika Gazety Prawnej.

W tym roku koncentrujemy się na praktycznych aspektach zarządzania zasobami IT w kontekście cyberzagrożeń. Każdy z prelegentów przedstawi przykłady ze swojej codziennej praktyki. W ten sposób chcemy pokazać, że takie działania jak spoofing czy kradzież bazy danych to zagrożenia, z którymi powinna liczyć się każda organizacja – Bartłomiej Witucki.

Konferencja
Konferencja odbędzie się w środę, 25.10.2017 w Polonia Palace Hotel w Warszawie, w godz. 10.00-13.30. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.

Szkolenie SAM Advantage
Opracowanie efektywnej strategii cyberbezpieczeństwa wymaga wcześniejszego wdrożenia najlepszych praktyk zarządzania zasobami informatycznymi (SAM – Software Asset Management), stanowiących fundament bezpieczeństwa informatycznego. BSA zaprasza do udziału w odpłatnym szkoleniu online SAM Advantage, którego adresatami są osoby odpowiedzialne za zarządzanie bezpieczeństwem informatycznym w dużych organizacjach. Jego ukończenie pozwala na rzetelną ocenę efektywności aktualnych procesów zarządzania oprogramowaniem według wymagań normy ISO/IEC 19770-1.

Więcej informacji na temat szkolenia SAM Advantage oraz formularz rejestracyjny dostępne są na stronie poświęconej działaniom edukacyjno-szkoleniowym BSA w Polsce: www.sam-advantage.pl lub na głównej stronie szkolenia SAM: www.samadvantage.org

W ramach portalu został także udostępniony darmowy e-book „Zarządzanie oprogramowaniem, to da się zrobić” autorstwa Krzysztofa Bączkiewicza, eksperta w dziedzinie zarządzania zasobami informatycznymi i bezpieczeństwa informatycznego, członka ISO WG21 oraz współautora normy ISO/IEC 19770-1.

.

Transmisje online zapewnia: StreamOnline

All rights reserved © 2013 Presscom / Miesięcznik "IT Professional"