Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.


21.09.2018

Kolor razy 6

Kyocera ECOSYS i TASKalfa
18.09.2018

Na ataki piątej generacji

Check Point 23900
14.09.2018

UHD dla pro

Samsung UJ59
11.09.2018

Ochrona dla firm

ESET Security Management Center
07.09.2018

Skanowanie podatności

Beyond Security AVDS
04.09.2018

Open source do automatyzacji...

Red Hat Ansible Engine 2.6
28.08.2018

CPU dla stacji roboczych

Intel Xeon E-2100
24.08.2018

Macierze do DC

Infortrend EonStor GS 5000
21.08.2018

Elastyczne PoE

Netgear GS11xxx

Konferencja BSA: „Zarządzania zasobami informatycznymi a cyberbezpieczeństwo”

24-10-2017

W najbliższą środę, 25 października w Polonia Palace Hotel w Warszawie, odbędzie się II edycja konferencji „ZARZĄDZANIE ZASOBAMI INFORMATYCZNYMI A CYBERBEZPIECZEŃSTWO”. Jej celem jest przegląd wybranych cyberzagrożeń i odpowiedź na pytanie, czy profesjonalne zarządzanie oprogramowaniem może być receptą na minimalizację tego rodzaju ryzyk. Organizatorami wydarzenia są BSA | The Software Alliance i Dziennik Gazeta Prawna. Patronem medialnym jest IT Professional, miesięcznik dla specjalistów branży IT.

Konferencja adresowana jest do osób odpowiedzialnych za bezpieczeństwo informatyczne w dużych organizacjach (zatrudniających powyżej 250 pracowników lub posiadających ponad 250 komputerów), zarówno w firmach, jak i w jednostkach administracji publicznej.
 
Wśród prelegentów znaleźli się m.in. przedstawiciele wydziałów Policji dw. z Cyberprzestępczością oraz eksperci ds. przeciwdziałania cyberprzestępczości z czołowych międzynarodowych firm, takich jak Microsoft Digital Crimes Unit, PwC, Comparex czy Snow Software.

To już druga edycja konferencji poświęconej cyberbezpieczeństwu polskich instytucji i dużych firm i zarazem kolejna inicjatywa edukacyjna BSA w tym zakresie. W świetle tego, że aż 48 proc. oprogramowania jest wykorzystywane w Polsce bez licencji, pomimo jego ścisłego związku z cyberzagrożeniami, w tym złośliwym oprogramowaniem, mamy jeszcze dużo do zrobienia w tym zakresie. Optymizmem nie napawają także dane z najnowszego raportu firmy Symantec, członka BSA, z którego wynika, że skala cyberzagrożeń jakim codziennie muszą stawiać czoła m.in. firmy i instytucje będzie przybierała na sile – w 2016 roku na świecie wygenerowano aż 401 mln nowych wariantów złośliwego oprogramowania, 1 na 131 wysłanych maili zawierał malware, a w wyniku włamań do systemów informatycznych na kradzież było narażonych łącznie 1,1 mld tożsamości Bartłomiej Witucki, przedstawiciel BSA w Polsce.  

W konferencji, w roli prelegentów i uczestników debaty, wezmą udział: kom. Dominik Rozdziałowski, Dyrektor Biura dw. z Cyberprzestępczością w KGP, mł. insp. i biegły sądowy Ryszard Piotrowski, naczelnik Wydziału dw. z Cyberprzestępczością KWP we Wrocławiu, Bartosz Rychlewski, specjalista SAM w PwC, Paweł Szczepaniak, IT Vendor & Software Asset Manager w AmRest, Mateusz Majewski, Country Manager w SnowSoftware oraz goście z zagranicy – Marja Laitinen, Senior Attorney w Microsoft Digital Crimes Unit oraz Mukul Chopra, Dyrektor Digital Transformation Centre w firmie Comparex.

Konferencję zakończy debata pt. „Czy profesjonalne zarządzanie oprogramowaniem jest koniecznością”. Moderatorem panelu dyskusyjnego będzie Marek Tejchman, zastępca Redaktora Naczelnego Dziennika Gazety Prawnej.

W tym roku koncentrujemy się na praktycznych aspektach zarządzania zasobami IT w kontekście cyberzagrożeń. Każdy z prelegentów przedstawi przykłady ze swojej codziennej praktyki. W ten sposób chcemy pokazać, że takie działania jak spoofing czy kradzież bazy danych to zagrożenia, z którymi powinna liczyć się każda organizacja – Bartłomiej Witucki.

Konferencja
Konferencja odbędzie się w środę, 25.10.2017 w Polonia Palace Hotel w Warszawie, w godz. 10.00-13.30. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.

Szkolenie SAM Advantage
Opracowanie efektywnej strategii cyberbezpieczeństwa wymaga wcześniejszego wdrożenia najlepszych praktyk zarządzania zasobami informatycznymi (SAM – Software Asset Management), stanowiących fundament bezpieczeństwa informatycznego. BSA zaprasza do udziału w odpłatnym szkoleniu online SAM Advantage, którego adresatami są osoby odpowiedzialne za zarządzanie bezpieczeństwem informatycznym w dużych organizacjach. Jego ukończenie pozwala na rzetelną ocenę efektywności aktualnych procesów zarządzania oprogramowaniem według wymagań normy ISO/IEC 19770-1.

Więcej informacji na temat szkolenia SAM Advantage oraz formularz rejestracyjny dostępne są na stronie poświęconej działaniom edukacyjno-szkoleniowym BSA w Polsce: www.sam-advantage.pl lub na głównej stronie szkolenia SAM: www.samadvantage.org

W ramach portalu został także udostępniony darmowy e-book „Zarządzanie oprogramowaniem, to da się zrobić” autorstwa Krzysztofa Bączkiewicza, eksperta w dziedzinie zarządzania zasobami informatycznymi i bezpieczeństwa informatycznego, członka ISO WG21 oraz współautora normy ISO/IEC 19770-1.

.

Transmisje online zapewnia: StreamOnline

All rights reserved © 2013 Presscom / Miesięcznik "IT Professional"