Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.07.06.2022

Red Hat Enterprise Linux 9

Red Hat zaprezentował system operacyjny Red Hat Enterprise Linux 9 (RHEL 9)...
07.06.2022

Technologiczna piaskownica

Koalicja partnerów KIR, IBM, Chmura Krajowa, PKO Bank Polski, Urząd Komisji Nadzoru...
07.06.2022

Sztuczna inteligencja w...

OVHcloud wprowadziło na rynek AI Notebooks – najnowszy element w ofercie usług...
07.06.2022

Spójna ochrona brzegu sieci

Fortinet zaprezentował FortiOS 7.2 – najnowszą wersję swojego flagowego systemu...
07.06.2022

Zarządzanie transferem

Firma Progress wypuściła nową wersję oprogramowania do zarządzania transferem plików...
07.06.2022

Notebook ekstremalny

Panasonic przedstawił 14-calowy Toughbook 40, notebook do pracy w ekstremalnych...
07.06.2022

Zestaw startowy dla robotyki

Firma AMD przedstawiła najnowszy produkt w portfolio adaptacyjnych modułów SOM...
07.06.2022

Precyzja kadrowania

Najnowsze rozwiązania klasy pro firmy Poly mają sprostać zmieniającym się potrzebom...
07.06.2022

Serwer klasy korporacyjnej

QNAP zaprezentował nowy model serwera NAS, TS-h1886XU-RP R2, który działa na systemie...

Produkt roku 2012 / Sprzęt / UTM I FIREWALL

Data publikacji: 01-12-2012 Autor: Redakcja
Fortinet FortiGate 300C
Check Point 21400

UTM I FIREWALL


WYBÓR CZYTELNIKÓW:

Fortinet FortiGate 300C

W FortiGate 300C zintegrowano zestaw niezbędnych funkcji zapewniających bezpieczeństwo zarówno aplikacjom, jak i danym. Umieszczono tu mechanizmy przeciwdziałające zaawansowanym zagrożeniom od strony sieci publicznej oraz propagującym się przez zainfekowane hosty z sieci wewnętrznej. Technika Global Threat Research Team Fortinet i silniki certyfikowane przez ICSA Labs zapewniają wysoki poziom usług zabezpieczających. UTM pełni funkcję firewalla, IPS-a, serwera VPN, antywirusa, antyspamera oraz filtra stron WWW z zaawansowaną kontrolą treści. Funkcjonalność DLP, czyli Data Leak Prevention, pozwala dodatkowo na kontrolowanie i blokowanie prób przesyłania danych na podstawie zdefiniowanych sygnatur w urządzeniu. Nagrodzone urządzenie oferuje wiele opcji integracji z zewnętrznymi serwerami: od LDAP, poprzez RADIUS i TACACS+ po Directory Service.

 

Opinia Czytelników: Używamy tego sprzętu w pracy, to jedno z najlepszych rozwiązań do kontroli treści, ograniczające dostęp i nadzorujące działania użytkowników w internecie.

Uruchamiając integrację z Active Directory, możemy uzależnić naszą politykę bezpieczeństwa od już istniejących obiektów użytkowników i grup, co daje możliwość stosowania zasad z dokładnością do grup. Reguły firewalla mogą być kojarzone nie tylko z ruchem pakietowym typu od, do i gdzie, ale także korzystać z profili ochrony IPS, antywirusa, e-mail czy DLP. FortiGate 300C pozwala na tworzenie wirtualnych domen (VDOM).

 

Pozwalają one na separację stref, użytkowników, polityk firewalla, routingu oraz konfiguracji VPN. Każda z osobnych konfiguracji jest wirtualnym systemem, znajdującym się w jednym fizycznym urządzeniu. Pozwala to logicznie podzielić ustawienia na grupy robocze, a także ułatwia konfigurację w przypadku skomplikowanych zestawów reguł i profili poszczególnych modułów. VDOM jest ułatwieniem dla administratorów zarządzających skomplikowanymi konfiguracjami w sieciach segmentowanych na grupy robocze pracujące w wirtualnych sieciach.


WYBÓR REDAKCJI:

Check Point 21400

Uzasadnienie: Check Point w wersji 21400 cechuje się wysoką wydajnością, skalowalnością oraz niezawodnością. Zastosowane technologie gwarantują osiągnięcie wysokiego poziomu bezpieczeństwa w sieciach korporacyjnych oraz centrach danych.

Zwycięzca jest superwydajnym UTM-em pozwalającym filtrować pakiety przy wsparciu sprzętowym z wydajnością do 110 Gbps (w przypadku firewalla) oraz do 21 Gbps (w przypadku analizatora IPS). Urządzenie korzysta z technologii Check Point 3D, będącej kombinacją różnych metod zabezpieczających: firewall, VPN, IPS, Application Control, Mobile Access, DLP, URL Filtering, Antivirus, Anti-spam, Anti-Bot, Identity Awareness oraz Advanced Networking & Clustering. Firma Check Point wprowadziła miarę SecurityPower, rzeczywistej wydajności swoich urządzeń, która ma odzwierciedlać faktyczną prędkość rozwiazania w środowisku produkcyjnym. Sprzęt o oznaczeniu 21400 otrzymał 2900 jednostek Security- Power, co pozwala dedykować go dużym organizacjom oraz centrom danych. Check Point 21400 może być wyposażony w 36 miedzianych portów GE lub 10 światłowodowych portów GE. Sprzęt jest modularny, posiada redundantne zasilanie i macierz RAID. Dyski oraz zasilacze można wymieniać na gorąco (hot-swap) w trakcie pracy. Dostępny jest też opcjonalny moduł przyspieszający działanie urządzenia, dzięki któremu prędkość analizy pakietów przeprowadzanych przez moduł firewall wzrasta z 50 Gbps do 110 Gbps i maks. 5 μs opóźnienia. Maksymalna ilość połączeń ze wspomnianym modułem wynosi 300 000 na sekundę.


 

.

Transmisje online zapewnia: StreamOnline

All rights reserved © 2019 Presscom / Miesięcznik "IT Professional"