Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.07.06.2022

Red Hat Enterprise Linux 9

Red Hat zaprezentował system operacyjny Red Hat Enterprise Linux 9 (RHEL 9)...
07.06.2022

Technologiczna piaskownica

Koalicja partnerów KIR, IBM, Chmura Krajowa, PKO Bank Polski, Urząd Komisji Nadzoru...
07.06.2022

Sztuczna inteligencja w...

OVHcloud wprowadziło na rynek AI Notebooks – najnowszy element w ofercie usług...
07.06.2022

Spójna ochrona brzegu sieci

Fortinet zaprezentował FortiOS 7.2 – najnowszą wersję swojego flagowego systemu...
07.06.2022

Zarządzanie transferem

Firma Progress wypuściła nową wersję oprogramowania do zarządzania transferem plików...
07.06.2022

Notebook ekstremalny

Panasonic przedstawił 14-calowy Toughbook 40, notebook do pracy w ekstremalnych...
07.06.2022

Zestaw startowy dla robotyki

Firma AMD przedstawiła najnowszy produkt w portfolio adaptacyjnych modułów SOM...
07.06.2022

Precyzja kadrowania

Najnowsze rozwiązania klasy pro firmy Poly mają sprostać zmieniającym się potrzebom...
07.06.2022

Serwer klasy korporacyjnej

QNAP zaprezentował nowy model serwera NAS, TS-h1886XU-RP R2, który działa na systemie...

Produkt roku 2012 / Oprogramowanie / BEZPIECZEŃSTWO

Data publikacji: 01-12-2012 Autor: Redakcja
ESET Endpoint Security
Kaspersky Endpoint Security 8

BEZPIECZEŃSTWO


WYBÓR CZYTELNIKÓW:

ESET Endpoint Security

Przeznaczony dla firm pakiet ESET Endpoint Security zapewnia kompletną ochronę stacji roboczych pracujących pod kontrolą systemów Windows, Mac OS X i Linux. Oprogramowanie dostępne jest w trzech wersjach: Client, Suite oraz Enterprise. Podstawowa edycja Client łączy narzędzia ochrony antywirusowej i antyspyware ze skutecznym firewallem, filtrem antyspamowym, systemem zapobiegania włamaniom oraz z modułem kontroli treści i dostępu do stron WWW. W skład rozszerzonej wersji Suite dodatkowo wchodzi moduł File Security przeznaczony do ochrony serwerów plikowych działających pod kontrolą systemów Windows, Linux, NetBSD, FreeBSD, Solaris i Novell SUSE Enterprise.

Ochrona ta oferuje też m.in. wsparcie dla Cisco Network Admission Control (NAC), dzięki czemu poziom bezpieczeństwa sieci może być jeszcze wyższy. Trzecia, najbardziej rozbudowana wersja Enterprise zapewnia kompleksową ochronę sieci firmowej, począwszy od bramy internetowej, przez serwery pocztowe i plikowe, aż po stacje robocze i urządzenia mobilne. Jak przystało na rozwiązanie biznesowe, nagrodzony przez Czytelników system bezpieczeństwa można łatwo zintegrować z Active Directory oraz efektywnie zarządzać nim z poziomu konsoli ESET Remote Administrator.

 

Opinia Czytelników: Oprogramowanie nie obciąża za bardzo systemu, jest łatwe w konfiguracji i skuteczne. Używamy go już od 4 lat i jest święty spokój z robalami.

Zaletą produktu są też narzędzia do diagnostyki i przywracania systemu. Za pomocą SysInspectora Administrator może uzyskać dostęp do najważniejszych parametrów systemów działających na objętych ochroną stacjach roboczych – począwszy od aktywnych procesów, połączeń sieciowych, sterowników, aż po wpisy w rejestrze systemu. Pozwala to na diagnostykę komputerów oraz kontrolę wykorzystywania maszyn przez pracowników. Z kolei moduł SysRescue pozwala w razie awarii szybko odzyskać system lub stworzyć bootowalny dysk ratunkowy pomocny w eliminacji trudnych do usunięcia zagrożeń.


WYBÓR REDAKCJI:

Kaspersky Endpoint Security 8

Uzasadnienie: Pakiet oferuje kompletny zestaw narzędzi do ochrony i kontroli korporacyjnych punktów końcowych. Pozwala na szczegółową kontrolę aplikacji i urządzeń, filtrowanie sieci oraz korzystanie z niestandardowych szablonów.

Najnowsza wersja korporacyjnego rozwiązania ze stajni Kaspersky Lab do ochrony i zarządzania korporacyjnymi punktami końcowymi wyróżnia się funkcjonalnością i łatwością użytkowania. Rodzina produktów Endpoint Security 8 łączy technologie chroniące przed szkodliwym oprogramowaniem bazujące na sygnaturach zagrożeń, ochronie proaktywnej oraz działaniu chmury. Dużą zaletą są inteligentne mechanizmy kontroli – od gotowych do wdrożenia szablonów po możliwość szczegółowej kontroli każdej z funkcji systemu. Administracja systemem obywa się za pośrednictwem Kaspersky Security Center 9. Zastosowane technologie automatycznie rozpoznają maszyny wirtualne w obrębie struktury administracyjnej firmy. Poza zapewnieniem stacjom roboczym i serwerom plików skutecznej ochrony przed wszelkiego rodzaju szkodliwym oprogramowaniem nagrodzony produkt wyróżnia się wieloma ciekawymi funkcjami. Warto zwrócić uwagę m.in. na funkcję kontroli aplikacji Default Deny. Mechanizm ten pozwala oprogramowaniu automatycznie podejmować odpowiednie decyzje dotyczące zagrożeń, nawet jeżeli administrator nie zdefiniował dla danej sytuacji żadnych reguł. Umożliwia to kontrolę aplikacji m.in. przy użyciu takich kategorii jak metadane programu, suma kontrolna czy ścieżka pliku i pozwala na wykluczenie ze skanowania procesów systemowych oraz innych kategorii aplikacji zaufanych. W biznesowej wersji oprogramowania Kaspersky Lab bardzo dobrze działa też zestaw funkcji pozwalających na kontrolowanie urządzeń podłączanych do stacji roboczej.


 

.

Transmisje online zapewnia: StreamOnline

All rights reserved © 2019 Presscom / Miesięcznik "IT Professional"