Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.14.05.2019

Bezpłatna konferencja OSEC...

Jako patron medialny serdecznie zapraszamy na bezpłatną konferencję OSEC Forum 2019, któa...
23.04.2019

Optymalizacja zużycia chmury

HPE GreenLake Hybrid Cloud
23.04.2019

Zarządzanie wydajnością

VMware vRealize Operations 7.5
19.04.2019

Technologie open source

SUSECON 2019
19.04.2019

Wyjątkowo małe

OKI seria C800
19.04.2019

Łatwy montaż

Rittal AX i KX
18.04.2019

Technologie wideo

Avaya IX Collaboration Unit
18.04.2019

Krótki rzut

Optoma W318STe i X318STe
18.04.2019

Do mobilnej pracy

Jabra Evolve 65e

Produkt roku 2012 / Oprogramowanie / BACKUP

Data publikacji: 01-12-2012 Autor: Redakcja
Acronis Backup & Recovery 11
Symantec Backup Exec 2012

BACKUP


WYBÓR CZYTELNIKÓW:

Acronis Backup & Recovery 11

Acronis Backup & Recovery 11 to przystępne cenowo rozwiązanie dla małych i średnich firm, pozwalające na szybkie tworzenie kopii zapasowych i odzyskiwanie danych. To jedno z najprostszych w obsłudze tego typu narzędzi. Zaletą rozwiązania jest niemal natychmiastowe pełne odzyskiwanie danych przy użyciu narzędzia Instant Restore oraz intuicyjne plany odzyskiwania zasobów po awarii, pomagające użytkownikom w wykonaniu poszczególnych kroków. W sytuacjach awaryjnych proces przywracania danych sprowadza się do kilku kliknięć i poczekania na efekt od kilkudziesięciu sekund do kilku minut. Wszystkie funkcje ochrony i odzyskiwania danych po awarii są dostępne standardowo w jednym rozwiązaniu wykorzystywanym niezależnie od rodzaju sprzętu, środowiska, platformy czy nośników.

 

Pracę z oprogramowaniem dodatkowo ułatwia możliwość tworzenia reguł automatyzujących, często wykonywane zadania oraz planowanie z wykorzystaniem zaawansowanego harmonogramu cyklicznych, automatycznych operacji tworzenia backupu. Nagrodzone rozwiązanie umożliwia również łatwe przejście ze środowiska fizycznego do wirtualnego i chmurowego, a inteligentne mechanizmy deduplikacji pozwalają zaoszczędzić miejsce na nośnikach pamięci masowej. W ramach całej platformy Backup & Recovery 11 producent wyróżnił aż dziesięć produktów.

 

Opinia Czytelników: Uniwersalne narzędzie, w dobrej cenie. Używam go w kilku firmach. Świetnie radzi sobie z robieniem kopii bezpieczeństwa wszelkich systemów.

Na pojedynczych komputerach najlepiej sprawdzą się wersje Workstation, Server for Windows i Server for Linux. Do grupy narzędzi pozwalających na zdalne i scentralizowane zarządzanie należą wersje: Advanced Workstation, Advanced Server, Advanced Server SBS i najbardziej rozbudowana edycja – Virtual Edition. Dostępne są też trzy wersje działające w środowisku Acronis Cloud, dedykowane stacjom roboczym, serwerom i maszynom wirtualnym (w ostatnim z wymienionych przypadków wymagane jest zainstalowanie agenta). Tak duża różnorodność wersji pozwala na dopasowanie możliwości produktu do potrzeb poszczególnych użytkowników.


WYBÓR REDAKCJI:

Symantec Backup Exec 2012

Uzasadnienie: Bardzo łatwe w zarządzaniu, rozbudowane narzędzie o ugruntowanej pozycji na rynku, które pozwala na szybki backup i odzysk danych zarówno w środowiskach fizycznych, jak i wirtualnych.

Oprogramowanie Symantec Backup Exec 2012 pozwala użytkownikom w prosty sposób wykonywać kopie zapasowe oraz korzystać z natychmiastowego odzyskiwania danych. W nowej wersji zwiększone zostały możliwości konfigurowania programu, uproszczona została obsługa oraz odświeżono interfejs aplikacji. Równolegle producent udostępnił wersję dla małych firm – Backup Exec Small Business Edition. Konsola administracyjna Backup Exec 2012 pozwala na wygodne zarządzanie i monitorowanie zasobów oraz szybką konfigurację systemu ochrony danych. Zastosowanie technologii Symantec V-Ray zapewnia wgląd w środowiska wirtualne i fizyczne, umożliwiając szybkie tworzenie kopii zapasowych oraz przywracanie danych bez stosowania wyspecjalizowanych narzędzi firm trzecich. Backup Exec 2012 umożliwi też odzyskiwanie pojedynczych plików, deduplikację oraz zarządzanie kopiami zapasowymi w środowiskach VMware, Hyper-V lub serwerach fizycznych. Przekłada się to na znaczne ograniczenie wykorzystania pamięci masowych oraz zmniejszenie kosztów związanych z zarządzaniem. Dzięki zintegrowanym funkcjom przywracania systemu w trybie Bare-metal restore i bezsprzętowego usuwania skutków awarii firmy mogą szybko uruchomić uszkodzony system na serwerze fizycznym, w środowisku Hyper- -V lub VMware. Zaawansowane mechanizmy przywracania oferowane przez Backup Exec umożliwiają odzyskiwanie całych maszyn wirtualnych, pojedynczych plików, obiektów Active Directory, wiadomości e-mail Exchange oraz dokumentów SharePoint z dowolnej jednoprzebiegowej kopii zapasowej systemu fizycznego, VMware lub Hyper-V.


 

.

Transmisje online zapewnia: StreamOnline

All rights reserved © 2019 Presscom / Miesięcznik "IT Professional"