Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.25.09.2020

Konferencja PIKE 2020 „Nowy...

Liderzy branży telekomunikacji i mediów o nowych wyzwaniach i przyszłości branży w...
31.08.2020

Sprawna migracja

Oracle Cloud VMware Solution
31.08.2020

Aktywne cybergangi

Grupa Lazarus
31.08.2020

Coraz groźniej

Ransomware
31.08.2020

Analityka w chmurze

SAS Viya 4
31.08.2020

Fujitsu

Fujitsu zaprezentowało odświeżone portfolio biurowych komputerów stacjonarnych Esprimo...
31.08.2020

Monitory dla biura

EIZO FlexScan
27.08.2020

ABBYY FineReader Server –...

Obecna sytuacja na świecie spowodowała, że musieliśmy się odnaleźć w nowych realiach...
27.08.2020

E-commerce ratuje gospodarkę

W tym roku rodzimy handel elektroniczny odnotowuje najwyższy – od kilkunastu lat –...

Produkt roku 2013 / Sprzęt / SERWER

Data publikacji: 02-12-2013 Autor: Redakcja
Dell PowerEdge VRTX
HP ProLiant Moonshot

SERWER


WYBÓR CZYTELNIKÓW:

Dell PowerEdge VRTX

VRTX to zintegrowane rozwiązanie serwerowe konsolidujące moc obliczeniową i minimalizujące rozmiary infrastruktury w małych i średnich firmach. Integracja polega na zamknięciu w ramach jednej, stosunkowo niewielkiej obudowy typu tower, zarówno mocy obliczeniowej, jak i pojemnego rozwiązania storagowego. Urządzenie można również zamontować w standardowej szafie serwerowej. Obudowa pozwala na zainstalowanie do dwunastu 3,5-calowych dysków NLSAS, SAS lub SAS SSD, z możliwością wymiany bez wyłączania serwera, lub do 25 dysków tego samego typu, ale w formacie 2,5 cala. Ponadto mamy do wyboru moduł przełącznika sieciowego typu pass-through odwzorowujący osiem wewnętrznych portów serwerów na osiem zewnętrznych portów lub moduł 8in/16out. Za redundancję zasilania odpowiadają cztery nadmiarowe zasilacze (2+2). Na każde z dwóch gniazd procesora przypada sześć lub dwanaście slotów na kości RAM o pojemności 8 lub 16 GB (w zależności od typu węzła serwerowego – M520 lub M620).


WYBÓR REDAKCJI:

HP ProLiant Moonshot

Moonshot to ciekawe rozwiązania serwerowe, w których intelowską platformę Xeon zastąpiono platformą Atom. Taka zmiana umożliwia redukcję zużycia energii do 89% i zmniejszenie zajętości miejsca w stelażu do 90%. Budowa systemu obliczeniowego HP bazuje na kartridżach, które są zminiaturyzowaną wersją kaset z typowych rozwiązań typu blade. Rozwiązania Moonshot mają bardzo wysoki współczynnik gęstości mocy obliczeniowej w stosunku do zajmowanej powierzchni. Obudowa HP Moonshot 1500 umożliwia instalację w trybie hot-swap 45 kartridży.

System Moonshot idealnie wpisuje się w chmurowy model usługowy. Skalowalność i elastyczność tego rozwiązania świetnie nadaje się do centrum hostingu.

Klatka ma wysokość zaledwie 4,3U. W pojedynczych kartridżach montowane są dwurdzeniowe procesory Atom S1200 z technologią HT oraz VT-x, 8 GB pamięci RAM DDR3, dwuportowy kontroler sieciowy 1Gbps oraz pojedynczy dysk SFF SATA (tradycyjny lub SSD). Serwery w ramach obudowy podzielone są na trzy odizolowane strefy zarządzania w ramach trzech kontrolerów iLO. W obudowie mieszczą się również dwa przełączniki sieciowe. Obecnie obsługiwane są tylko systemy Linux (Ubuntu, Red Hat, SUSE), ale producent zapowiedział wsparcie dla rozwiązań Microsoft i VMware.


 

prenumerata Numer niedostępny Spis treści

.

Transmisje online zapewnia: StreamOnline

All rights reserved © 2019 Presscom / Miesięcznik "IT Professional"