Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.23.06.2020

PLNOG Online

PLNOG Online
23.06.2020

Nowe zagrożenie

Ramsay
23.06.2020

Chmurowe kopie

Veeam Backup dla Microsoft Azure
19.06.2020

Nowości w kontenerach

Red Hat OpenShift 4.4
19.06.2020

Analityka bezpieczeństwa

FortiAI
19.06.2020

UPS dla obliczeń edge

Schneider APC Smart-UPS
16.06.2020

Przemysłowe SD

Nowe karty Transcend
16.06.2020

Storage dla SMB

QNAP TS-451DeU
16.06.2020

Pamięć masowa

Dell EMC PowerStore

Metasploit dla administratorów

Data publikacji: 02-12-2013 Autor: Grzegorz Kuczyński
Konsola Metasploit...
Ładunek zawierający wywołanie...
W Kali Linux interfejs...

Zestaw narzędzi Metasploit Framework pozwala zweryfikować skuteczność stosowanych mechanizmów bezpieczeństwa. Sprawdźmy, co możemy zrobić, aby nasz system był bardziej odporny na penetrację usług z sieci.

Stworzenie sieci internet było obiecującym przedsięwzięciem, oferowało nowe możliwości w dziedzinie komunikacji. Na bazie światowej sieci powstało wiele nowych rozwiązań ułatwiających życie nie tylko osobom prywatnym, ale również biznesowi i wszelkiego rodzaju instytucjom. Warunkiem sukcesu nowego medium były otwartość oraz dostępność, niestety, były one również warunkiem koniecznym do powstania nowego typu zagrożeń.

W czasach, gdy świat dopiero uczył się korzystać z komunikacji komputerowej, pierwsze internetowe „robaki” już paraliżowały sieć, niszczyły dane na maszynach lub wykorzystywały je do dalszej ekspansji. Złośliwe oprogramowanie zabierało to, co dawał internet – zyski, w takiej czy innej postaci. Warto nadmienić, iż w tamtych czasach oprogramowanie nie było tworzone w tak otwarty sposób, w jaki robi się to obecnie, a mimo to powstawały niebezpieczne robaki.

Full Disclosure

Po pierwszych zniszczeniach dokonanych przez szkodliwe oprogramowanie wszyscy zdali sobie sprawę z tego, że problem nie rozwiąże się sam. Niezbędne będą mechanizmy obronne, aby korzystać z wolności, którą dawał internet. Powstało pytanie, jak to robić najlepiej. Można było utajniać wszystkie niuanse techniczne tworzonego oprogramowania, aby utrudnić życie osobom tworzącym robaki, ale nie było to najlepsze rozwiązanie. Drugą opcją było rozpowszechnienie wiedzy o istniejących podatnościach. Tak właśnie powstała idea full disclosure – termin ten oznacza ujawnienie wszystkich informacji o istniejącym niebezpieczeństwie.

Pełna treść artykułu jest dostępna w papierowym wydaniu pisma.

prenumerata Numer niedostępny Spis treści

.

Transmisje online zapewnia: StreamOnline

All rights reserved © 2019 Presscom / Miesięcznik "IT Professional"