Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.31.08.2020

Konferencja PIKE 2020 „Nowy...

Polska Izba Komunikacji Elektronicznej wraz z Polską Fundacją Wspierania Rozwoju...
31.08.2020

Sprawna migracja

Oracle Cloud VMware Solution
31.08.2020

Aktywne cybergangi

Grupa Lazarus
31.08.2020

Coraz groźniej

Ransomware
31.08.2020

Analityka w chmurze

SAS Viya 4
31.08.2020

Fujitsu

Fujitsu zaprezentowało odświeżone portfolio biurowych komputerów stacjonarnych Esprimo...
31.08.2020

Monitory dla biura

EIZO FlexScan
27.08.2020

ABBYY FineReader Server –...

Obecna sytuacja na świecie spowodowała, że musieliśmy się odnaleźć w nowych realiach...
27.08.2020

E-commerce ratuje gospodarkę

W tym roku rodzimy handel elektroniczny odnotowuje najwyższy – od kilkunastu lat –...

Kontrola jakości w dedykowanych przepływach

Data publikacji: 02-12-2013 Autor: Aneta Pilorz

Kolejny artykuł z cyklu opisującego zagadnienia inżynierii jakości poświęcony jest kontroli jakości w kontekście testów funkcjonalnych dla dedykowanych przepływów tworzonych w narzędziu Microsoft Enterprise Project Management (EPM).

Proces zarządzania projektami oraz produktami jest procesem złożonym i bardzo indywidualnym. Każda organizacja zarządza realizacją projektów i produktów zgodnie z własnymi zasadami. Czasami sposób zarządzania opiera się na metodykach ogólnie dostępnych i znanych, takich jak PMI, PRINCE czy Scrum, a niekiedy metoda zarządzania dopasowywana jest i opracowywana bezpośrednio na potrzeby danej firmy. Innymi słowy, sposobów zarządzania projektami jest bardzo dużo. Trudno jednoznacznie stwierdzić, czy wszystkie są równie dobre. Jedno jest pewne – każda firma korzysta z takich metod zarządzania projektami i produktami, jakie uważa za najlepsze dla siebie.

Microsoft Enterprise Project Management jest narzędziem służącym do prowadzenia i zarządzania projektami, produktami oraz portfelami projektów. Wspomaga proces zarządzania zasobami, harmonogramami, czasem pracy, zadaniami itp. EPM w podstawowej wersji daje możliwość korzystania z gotowych przepływów zarządzania projektami. Bardziej wymagający użytkownicy mają możliwość tworzenia dedykowanych przepływów.

DEDYKOWANY PRZEPŁYW

Przez dedykowany przepływ należy rozumieć kroki, decyzje, role, uprawnienia itp., jakie należy podjąć i wykonać, aby zrealizować projekt. Wszystkie elementy, na które składa się przepływ, określa klient w procesie analizy wymagań. Jest to bardzo ważny etap, w którym poznaje się procedury i procesy, jakie funkcjonują w firmie klienta. Przeprowadzenie poprawnej i dokładnej analizy niewątpliwie wpływa na proces realizacji zamówienia, czyli także programowania i testowania. Jakość dokumentu jest o tyle istotna, że w tym przypadku ani testy, ani proces programowania nie mogą przebiegać intuicyjnie. Zarówno programiści, jak i testerzy nie powinni domyślać się, co autor miał na myśli, bądź korzystać ze swojej wiedzy, która nie wynika z dokumentacji. W całym procesie nie ma miejsca na działania, które „wydaje się”, że powinny być zrobione. Są tylko te, które faktycznie należy wykonać.

Pełna treść artykułu jest dostępna w papierowym wydaniu pisma.

prenumerata Numer niedostępny Spis treści

.

Transmisje online zapewnia: StreamOnline

All rights reserved © 2019 Presscom / Miesięcznik "IT Professional"