Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.26.10.2020

Nowa wersja nVision

Można już pobierać nową wersję nVision
26.10.2020

Monitorowanie infrastruktury

Vertiv Environet Alert
23.10.2020

Telefonia w chmurze

NFON Cloudya
23.10.2020

Nowości w EDR

Bitdefender GravityZone
23.10.2020

Wykrywanie anomalii

Flowmon ADS11
23.10.2020

Mobilny monitor

AOC 16T2
22.10.2020

HP Pavilion

HP zaprezentowało nowe laptopy z linii Pavilion.
22.10.2020

Inteligentny monitoring

WD Purple SC QD101
22.10.2020

Przełącznik 2,5GbE

QNAP QSW-1105-5T

Kontrola jakości w dedykowanych przepływach

Data publikacji: 02-12-2013 Autor: Aneta Pilorz

Kolejny artykuł z cyklu opisującego zagadnienia inżynierii jakości poświęcony jest kontroli jakości w kontekście testów funkcjonalnych dla dedykowanych przepływów tworzonych w narzędziu Microsoft Enterprise Project Management (EPM).

Proces zarządzania projektami oraz produktami jest procesem złożonym i bardzo indywidualnym. Każda organizacja zarządza realizacją projektów i produktów zgodnie z własnymi zasadami. Czasami sposób zarządzania opiera się na metodykach ogólnie dostępnych i znanych, takich jak PMI, PRINCE czy Scrum, a niekiedy metoda zarządzania dopasowywana jest i opracowywana bezpośrednio na potrzeby danej firmy. Innymi słowy, sposobów zarządzania projektami jest bardzo dużo. Trudno jednoznacznie stwierdzić, czy wszystkie są równie dobre. Jedno jest pewne – każda firma korzysta z takich metod zarządzania projektami i produktami, jakie uważa za najlepsze dla siebie.

Microsoft Enterprise Project Management jest narzędziem służącym do prowadzenia i zarządzania projektami, produktami oraz portfelami projektów. Wspomaga proces zarządzania zasobami, harmonogramami, czasem pracy, zadaniami itp. EPM w podstawowej wersji daje możliwość korzystania z gotowych przepływów zarządzania projektami. Bardziej wymagający użytkownicy mają możliwość tworzenia dedykowanych przepływów.

DEDYKOWANY PRZEPŁYW

Przez dedykowany przepływ należy rozumieć kroki, decyzje, role, uprawnienia itp., jakie należy podjąć i wykonać, aby zrealizować projekt. Wszystkie elementy, na które składa się przepływ, określa klient w procesie analizy wymagań. Jest to bardzo ważny etap, w którym poznaje się procedury i procesy, jakie funkcjonują w firmie klienta. Przeprowadzenie poprawnej i dokładnej analizy niewątpliwie wpływa na proces realizacji zamówienia, czyli także programowania i testowania. Jakość dokumentu jest o tyle istotna, że w tym przypadku ani testy, ani proces programowania nie mogą przebiegać intuicyjnie. Zarówno programiści, jak i testerzy nie powinni domyślać się, co autor miał na myśli, bądź korzystać ze swojej wiedzy, która nie wynika z dokumentacji. W całym procesie nie ma miejsca na działania, które „wydaje się”, że powinny być zrobione. Są tylko te, które faktycznie należy wykonać.

Pełna treść artykułu jest dostępna w papierowym wydaniu pisma.

prenumerata Numer niedostępny Spis treści

.

Transmisje online zapewnia: StreamOnline

All rights reserved © 2019 Presscom / Miesięcznik "IT Professional"