Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.31.08.2020

Konferencja PIKE 2020 „Nowy...

Polska Izba Komunikacji Elektronicznej wraz z Polską Fundacją Wspierania Rozwoju...
31.08.2020

Sprawna migracja

Oracle Cloud VMware Solution
31.08.2020

Aktywne cybergangi

Grupa Lazarus
31.08.2020

Coraz groźniej

Ransomware
31.08.2020

Analityka w chmurze

SAS Viya 4
31.08.2020

Fujitsu

Fujitsu zaprezentowało odświeżone portfolio biurowych komputerów stacjonarnych Esprimo...
31.08.2020

Monitory dla biura

EIZO FlexScan
27.08.2020

ABBYY FineReader Server –...

Obecna sytuacja na świecie spowodowała, że musieliśmy się odnaleźć w nowych realiach...
27.08.2020

E-commerce ratuje gospodarkę

W tym roku rodzimy handel elektroniczny odnotowuje najwyższy – od kilkunastu lat –...

Fujitsu ScanSnap SV600 - Szybki i uniwersalny

Data publikacji: 02-12-2013 Autor: Sebastian Kuniszewski
ScanSnap SV600
ScanSnap SV600

W ofercie Fujitsu pojawił się skaner z głowicą skanującą umieszczoną na statywie, która pozwala na bezdotykowe skanowanie dokumentów. Dzięki takiemu rozwiązaniu możliwe są bezpieczna digitalizacja cennych i delikatnych dokumentów oraz wygodne przetwarzanie oprawionych raportów, dokumentacji, czasopism, książek.

ScanSnap SV600 zwraca na siebie uwagę na pierwszy rzut oka, zajmuje mało miejsca na biurku i umożliwia wygodne zarządzanie cyfrowymi kopiami różnego typu dokumentów. Aby przetworzyć dokument, wystarczy nacisnąć jeden przycisk i zaczekać trzy sekundy.

Nowy model skanera Fujitsu to urządzenie typu overhead wyposażone w wysokiej jakości przetwornik CCD, który w tradycyjny sposób skanuje obraz linia po linii. Różni się od popularnych rozwiązań tym, że digitalizowany dokument zamiast być umieszczany wewnątrz jakiegoś urządzenia, pozostaje w miejscu, w którym został położony, a ruchoma głowica przetwarza oryginał do postaci cyfrowej. Dzięki takiej konstrukcji można zeskanować w zasadzie wszystko: od tradycyjnych wydruków, przez kolorowe czasopisma, książki, foldery, arkusze A3 i obrazy naniesione na niewielkie przedmioty o grubości do 30 mm.


WYSOKA JAKOŚĆ OBRAZU

Zastosowana w ScanSnap SV600 technologia VI (Versatile Imaging Technology) wykorzystuje możliwości optyki o dużej głębi ostrości, liniowego przetwornika CCD oraz oświetlania przedmiotu diodami LED o dużym skupieniu światła. W efekcie otrzymywane obrazy mają wysoką jakość niezależnie od zmiennych warunków oświetlenia zewnętrznego panujących w biurze. Niewidoczne są też odkształcenia nawet na nietypowych dokumentach (np. o wysokiej gramaturze czy dużym formacie), a technologia detektora linearnego i odpowiedni kierunek skanowania sprawiają, że cały obraz jest ostry i wyraźny (włącznie z krawędziami dokumentów). Niezależnie od trybu (monochromatyczny/kolor) głowica potrzebuje zaledwie trzech sekund na przetworzenie kartki formatu 420 x 300 mm.

Pełna treść artykułu jest dostępna w papierowym wydaniu pisma.

prenumerata Numer niedostępny Spis treści

.

Transmisje online zapewnia: StreamOnline

All rights reserved © 2019 Presscom / Miesięcznik "IT Professional"