Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.23.06.2020

PLNOG Online

PLNOG Online
23.06.2020

Nowe zagrożenie

Ramsay
23.06.2020

Chmurowe kopie

Veeam Backup dla Microsoft Azure
19.06.2020

Nowości w kontenerach

Red Hat OpenShift 4.4
19.06.2020

Analityka bezpieczeństwa

FortiAI
19.06.2020

UPS dla obliczeń edge

Schneider APC Smart-UPS
16.06.2020

Przemysłowe SD

Nowe karty Transcend
16.06.2020

Storage dla SMB

QNAP TS-451DeU
16.06.2020

Pamięć masowa

Dell EMC PowerStore

Fujitsu ScanSnap SV600 - Szybki i uniwersalny

Data publikacji: 02-12-2013 Autor: Sebastian Kuniszewski
ScanSnap SV600
ScanSnap SV600

W ofercie Fujitsu pojawił się skaner z głowicą skanującą umieszczoną na statywie, która pozwala na bezdotykowe skanowanie dokumentów. Dzięki takiemu rozwiązaniu możliwe są bezpieczna digitalizacja cennych i delikatnych dokumentów oraz wygodne przetwarzanie oprawionych raportów, dokumentacji, czasopism, książek.

ScanSnap SV600 zwraca na siebie uwagę na pierwszy rzut oka, zajmuje mało miejsca na biurku i umożliwia wygodne zarządzanie cyfrowymi kopiami różnego typu dokumentów. Aby przetworzyć dokument, wystarczy nacisnąć jeden przycisk i zaczekać trzy sekundy.

Nowy model skanera Fujitsu to urządzenie typu overhead wyposażone w wysokiej jakości przetwornik CCD, który w tradycyjny sposób skanuje obraz linia po linii. Różni się od popularnych rozwiązań tym, że digitalizowany dokument zamiast być umieszczany wewnątrz jakiegoś urządzenia, pozostaje w miejscu, w którym został położony, a ruchoma głowica przetwarza oryginał do postaci cyfrowej. Dzięki takiej konstrukcji można zeskanować w zasadzie wszystko: od tradycyjnych wydruków, przez kolorowe czasopisma, książki, foldery, arkusze A3 i obrazy naniesione na niewielkie przedmioty o grubości do 30 mm.


WYSOKA JAKOŚĆ OBRAZU

Zastosowana w ScanSnap SV600 technologia VI (Versatile Imaging Technology) wykorzystuje możliwości optyki o dużej głębi ostrości, liniowego przetwornika CCD oraz oświetlania przedmiotu diodami LED o dużym skupieniu światła. W efekcie otrzymywane obrazy mają wysoką jakość niezależnie od zmiennych warunków oświetlenia zewnętrznego panujących w biurze. Niewidoczne są też odkształcenia nawet na nietypowych dokumentach (np. o wysokiej gramaturze czy dużym formacie), a technologia detektora linearnego i odpowiedni kierunek skanowania sprawiają, że cały obraz jest ostry i wyraźny (włącznie z krawędziami dokumentów). Niezależnie od trybu (monochromatyczny/kolor) głowica potrzebuje zaledwie trzech sekund na przetworzenie kartki formatu 420 x 300 mm.

Pełna treść artykułu jest dostępna w papierowym wydaniu pisma.

prenumerata Numer niedostępny Spis treści

.

Transmisje online zapewnia: StreamOnline

All rights reserved © 2019 Presscom / Miesięcznik "IT Professional"