Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.23.06.2020

PLNOG Online

PLNOG Online
23.06.2020

Nowe zagrożenie

Ramsay
23.06.2020

Chmurowe kopie

Veeam Backup dla Microsoft Azure
19.06.2020

Nowości w kontenerach

Red Hat OpenShift 4.4
19.06.2020

Analityka bezpieczeństwa

FortiAI
19.06.2020

UPS dla obliczeń edge

Schneider APC Smart-UPS
16.06.2020

Przemysłowe SD

Nowe karty Transcend
16.06.2020

Storage dla SMB

QNAP TS-451DeU
16.06.2020

Pamięć masowa

Dell EMC PowerStore

Przyszłość superkomputerów

Data publikacji: 02-12-2013 Autor: Jerzy Michalczyk

Czy w dobie usług chmurowych, serwerów kasetowych i data center rozwiązania mainframe nadal znajdują zastosowanie? Na to pytanie odpowiadają badania przeprowadzone przez BMC Software. Wzięło w nich udział 1184 użytkowników superkomputerów ze Stanów Zjednoczonych, Europy i Azji.

76% dużych ośrodków obliczeniowych przewiduje zwiększanie wydajności systemów mainframe (MIPS), w miarę postępującej modernizacji i dodawania aplikacji spełniających potrzeby biznesu

Wyniki ankiety potwierdzają, że mainframe będzie nadal pełnił ważną rolę jako skalowalna platforma, która spełnia oczekiwania biznesu – daje dostęp do usług i danych w dowolnej chwili, z dowolnego miejsca, niezależnie od ilości danych. Ze względu na wysoką niezawodność (dostępność na poziomie 99,9999%) i elastyczność mainframe stanowi jedną z ciekawszych propozycji systemów przystosowanych do centralnego przetwarzania danych oraz wirtualizacji środowisk IT. Platforma ta jest w stanie obsłużyć zarówno tradycyjny system operacyjny mainframe (np. z/OS), systemy Linux, AIX, jak i Windows Serwer w układzie hybrydowym.


Mirosław Tarczoń,
wiceprezes CompFort Meridian Polska

Tradycyjny mainframe zmienił się nie do poznania. Po oryginalnej platformie odziedziczył niezawodność, elastyczność i efektywność przetwarzania. Z nowego świata wziął możliwość pracy pod popularnymi i szeroko wykorzystywanymi dzisiaj systemami operacyjnymi, łącząc jednocześnie zarządzanie całością infrastruktury z jednego miejsca. Czy stary, poczciwy mainframe przeżyje drugie życie czy też drugą młodość? Wydaje się, że tak, co potwierdzają doroczne badania BMC Software. Efekt końcowy będzie jednak zależał od użytkowników i ich wiedzy w zakresie nowych możliwości, jakie oferuje platforma mainframe.

Pełna treść artykułu jest dostępna w papierowym wydaniu pisma.

prenumerata Numer niedostępny Spis treści

.

Transmisje online zapewnia: StreamOnline

All rights reserved © 2019 Presscom / Miesięcznik "IT Professional"