Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.23.09.2021

5 edycja konferencji Test...

21 października startuje kolejna, piąta już edycja największej w Polsce konferencji...
23.09.2021

Zero Trust Firewall

FortiGate 3500F
23.09.2021

Ochrona IoT

Kaspersky SHS
23.09.2021

Wydatki lobbingowe

Cyfrowy monopol
23.09.2021

Współdziałanie klastrów

SUSE Rancher 2.6
23.09.2021

Panasonic TOUGHBOOK 55

Najnowsza wersja wszechstronnego Panasonic TOUGHBOOK 55 to wytrzymały notebook typu...
23.09.2021

Elastyczna dystrybucja...

Liebert RXA i MBX
23.09.2021

Zdalny podgląd w 360°

D-Link DCS-8635LH
23.09.2021

Sejf na dane

Szyfrowany pendrive

Budowa środowiska Windows PE

Data publikacji: 03-02-2014 Autor: Michał Gajda

Możliwość budowania środowisk preinstalacyjnych systemu Windows PE pozwala na alternatywne podejście do diagnostyki i konserwacji stacji roboczych. Niniejszy artykuł kontynuuje opis procesu tworzenia niestandardowego nośnika systemu Windows PE.

System Windows PE (Preinstallation Environment) jest niezależnym środowiskiem służącym do przygotowywania instalacji oraz konserwacji systemu Windows. Na jego podstawie zbudowane jest środowisko Windows PE, dostępne na każdym nośniku instalacyjnym systemu Windows. Jednakże środowisko to może być w dowolny sposób konfigurowane, w celu utworzenia własnego zestawu narzędzi, przydatnych w pracy każdego administratora.

W poprzednim numerze przedstawiliśmy pakiet Windows ADK dla systemu Windows 8.1, w skład którego wchodzi omawiane środowisko. Dodatkowo został zaprezentowany początkowy proces tworzenia niestandardowego nośnika środowiska Windows PE. Przedstawiliśmy opis tworzenia bazowego obrazu Boot.wim wraz z montowaniem jego zasobów, w celu dodawania niestandardowych składników. Obejmowały one instalację dodatkowych sterowników oraz dodawanie niestandardowych komponentów rozszerzających funkcjonalność systemu. Przejdźmy zatem do kolejnych kroków pozwalających na przygotowanie niestandardowego obrazu środowiska systemu Windows PE.

Krok 1: Dodawanie pakietów językowych (Opcjonalnie)

Powszechnie stosowaną wersją językową dla systemu Windows PE jest wersja w języku angielskim, jednakże nie jest to sztywna reguła. W celu spersonalizowania obrazu dla osób posługujących się innym językiem możliwe jest doinstalowanie paczek językowych (language pack), które dostarczane są wraz z pakietem Windows ADK. Znajdują się one w tej samej lokalizacji co opcjonalne komponenty:

Pełna treść artykułu jest dostępna w papierowym wydaniu pisma.

.

Transmisje online zapewnia: StreamOnline

All rights reserved © 2019 Presscom / Miesięcznik "IT Professional"