Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.23.05.2019

Wzmocniony model

Panasonic Toughbook FZ-N1
23.05.2019

Szybsze sieci

D-Link Smart Mesh Wi-Fi AC1900/AC2600/AC3000
23.05.2019

Curved 4K

Samsung LU32R590
14.05.2019

Bezpłatna konferencja OSEC...

Jako patron medialny serdecznie zapraszamy na bezpłatną konferencję OSEC Forum 2019, któa...
23.04.2019

Optymalizacja zużycia chmury

HPE GreenLake Hybrid Cloud
23.04.2019

Zarządzanie wydajnością

VMware vRealize Operations 7.5
19.04.2019

Technologie open source

SUSECON 2019
19.04.2019

Wyjątkowo małe

OKI seria C800
19.04.2019

Łatwy montaż

Rittal AX i KX

Produkt roku 2014 / Oprogramowanie / MONITORING I ZARZĄDZANIE

Data publikacji: 25-11-2014

MONITORING I ZARZĄDZANIE


WYBÓR CZYTELNIKÓW:

Axence nVision Pro 7.5

Modularność rozwiązania i różnorodność zastosowań to główne zalety pakietu. Każdy z modułów odpowiedzialny jest za inne zadania, tworząc kompletne centrum monitoringu i zarządzania infrastrukturą sieciowo-serwerową oraz oprogramowaniem. Moduł Network odpowiada za wykrywanie i wizualizację sieci z pełnym monitoringiem routerów, przełączników, serwerów, systemów i aplikacji. Możliwa jest również kontrola parametrów środowiskowych w serwerowni dla wszystkich czujników korzystających z SNMP. Moduł Inventory odpowiada za inwentaryzację sprzętu i oprogramowania z uwzględnieniem danych administracyjnych, faktur i kosztów serwisowania. Moduł Users umożliwia pełną kontrolę stanowiska pracy użytkowników z rozbiciem na czas pracy, wykorzystanie poszczególnych aplikacji, listę odwiedzanych stron itp. W pakiecie dostarczane są również moduły HelpDesk (zdalny dostęp do stacji roboczych, obsługa zgłoszeń serwisowych) oraz DataGuard (kontrola dostępu do urządzeń przenośnych, autoryzacja działań oraz audyt operacji na plikach). W wersji Pro możliwa jest równoczesna praca wielu administratorów.


WYBÓR REDAKCJI:

statlook 8.3

W statlooku 8.3 szczególny nacisk położono na kontrolę użytkowników i raporty dotyczące wydajności ich pracy. Oprogramowanie działa na stacjach roboczych oraz serwerach z systemami Microsoft i wykorzystuje aplikację agenta w celu kompleksowej kontroli środowiska. Za pomocą statlooka można przeprowadzić inwentaryzację sprzętu i oprogramowania na nim pracującego, dzięki czemu łatwo zapanować nad zakupionymi zasobami i licencjami. System pozwala również kontrolować wydruki, przeglądane treści WWW i dane kopiowane na zewnętrzne nośniki pamięci oraz tworzyć raporty wykorzystania poszczególnych aplikacji.

 

Mnogość funkcji zgromadzonych w jednym miejscu sprawia, że statlook stał się jednym z najbardziej interesujących produktów w swojej klasie.

Raportowanie odbywa się dla każdego użytkownika osobno, bez względu na to, z jakiego urządzenia dostępowego korzystał. Moduł helpdesku ułatwia zgłaszanie problemów, umożliwia zdalny dostęp do stacji, na których wystąpiły problemy. W mającej się ukazać pod koniec roku wersji oznaczonej numerem 9, pojawić się mają m.in. nowe moduły Inventory (wsparcie dla zarządzania z poziomu urządzeń mobilnych Android i Windows Phone) oraz Scriptlook (narzędzie do zautomatyzowanego wykonywania skryptów).

.

Transmisje online zapewnia: StreamOnline

All rights reserved © 2019 Presscom / Miesięcznik "IT Professional"