Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.07.08.2019

Kurzinformation it-sa, 8-10...

It-sa is one of the leading international trade fairs for IT security. With around 700...
08.07.2019

Narzędzie EDR

ESET Enterprise Inspector
08.07.2019

Usuwanie skutków awarii

Veeam Availability Orchestrator v2
08.07.2019

Indywidualna konfiguracja

baramundi Management Suite 2019
05.07.2019

Technologia Ceph

SUSE Enterprise Storage 6
05.07.2019

Szybkie i bezpieczne...

Konica Minolta bizhub i-Series
05.07.2019

Edge computing

Atos BullSequana Edge
04.07.2019

Terabitowa ochrona

Check Point 16000 i 26000
04.07.2019

Obsługa wideokonferencji

Poly G7500

Produkt roku 2014 / Oprogramowanie / MONITORING I ZARZĄDZANIE

Data publikacji: 25-11-2014

MONITORING I ZARZĄDZANIE


WYBÓR CZYTELNIKÓW:

Axence nVision Pro 7.5

Modularność rozwiązania i różnorodność zastosowań to główne zalety pakietu. Każdy z modułów odpowiedzialny jest za inne zadania, tworząc kompletne centrum monitoringu i zarządzania infrastrukturą sieciowo-serwerową oraz oprogramowaniem. Moduł Network odpowiada za wykrywanie i wizualizację sieci z pełnym monitoringiem routerów, przełączników, serwerów, systemów i aplikacji. Możliwa jest również kontrola parametrów środowiskowych w serwerowni dla wszystkich czujników korzystających z SNMP. Moduł Inventory odpowiada za inwentaryzację sprzętu i oprogramowania z uwzględnieniem danych administracyjnych, faktur i kosztów serwisowania. Moduł Users umożliwia pełną kontrolę stanowiska pracy użytkowników z rozbiciem na czas pracy, wykorzystanie poszczególnych aplikacji, listę odwiedzanych stron itp. W pakiecie dostarczane są również moduły HelpDesk (zdalny dostęp do stacji roboczych, obsługa zgłoszeń serwisowych) oraz DataGuard (kontrola dostępu do urządzeń przenośnych, autoryzacja działań oraz audyt operacji na plikach). W wersji Pro możliwa jest równoczesna praca wielu administratorów.


WYBÓR REDAKCJI:

statlook 8.3

W statlooku 8.3 szczególny nacisk położono na kontrolę użytkowników i raporty dotyczące wydajności ich pracy. Oprogramowanie działa na stacjach roboczych oraz serwerach z systemami Microsoft i wykorzystuje aplikację agenta w celu kompleksowej kontroli środowiska. Za pomocą statlooka można przeprowadzić inwentaryzację sprzętu i oprogramowania na nim pracującego, dzięki czemu łatwo zapanować nad zakupionymi zasobami i licencjami. System pozwala również kontrolować wydruki, przeglądane treści WWW i dane kopiowane na zewnętrzne nośniki pamięci oraz tworzyć raporty wykorzystania poszczególnych aplikacji.

 

Mnogość funkcji zgromadzonych w jednym miejscu sprawia, że statlook stał się jednym z najbardziej interesujących produktów w swojej klasie.

Raportowanie odbywa się dla każdego użytkownika osobno, bez względu na to, z jakiego urządzenia dostępowego korzystał. Moduł helpdesku ułatwia zgłaszanie problemów, umożliwia zdalny dostęp do stacji, na których wystąpiły problemy. W mającej się ukazać pod koniec roku wersji oznaczonej numerem 9, pojawić się mają m.in. nowe moduły Inventory (wsparcie dla zarządzania z poziomu urządzeń mobilnych Android i Windows Phone) oraz Scriptlook (narzędzie do zautomatyzowanego wykonywania skryptów).

.

Transmisje online zapewnia: StreamOnline

All rights reserved © 2019 Presscom / Miesięcznik "IT Professional"