Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.26.10.2020

Nowa wersja nVision

Można już pobierać nową wersję nVision
26.10.2020

Monitorowanie infrastruktury

Vertiv Environet Alert
23.10.2020

Telefonia w chmurze

NFON Cloudya
23.10.2020

Nowości w EDR

Bitdefender GravityZone
23.10.2020

Wykrywanie anomalii

Flowmon ADS11
23.10.2020

Mobilny monitor

AOC 16T2
22.10.2020

HP Pavilion

HP zaprezentowało nowe laptopy z linii Pavilion.
22.10.2020

Inteligentny monitoring

WD Purple SC QD101
22.10.2020

Przełącznik 2,5GbE

QNAP QSW-1105-5T

Produkt roku 2014 / Oprogramowanie / MONITORING I ZARZĄDZANIE

Data publikacji: 25-11-2014

MONITORING I ZARZĄDZANIE


WYBÓR CZYTELNIKÓW:

Axence nVision Pro 7.5

Modularność rozwiązania i różnorodność zastosowań to główne zalety pakietu. Każdy z modułów odpowiedzialny jest za inne zadania, tworząc kompletne centrum monitoringu i zarządzania infrastrukturą sieciowo-serwerową oraz oprogramowaniem. Moduł Network odpowiada za wykrywanie i wizualizację sieci z pełnym monitoringiem routerów, przełączników, serwerów, systemów i aplikacji. Możliwa jest również kontrola parametrów środowiskowych w serwerowni dla wszystkich czujników korzystających z SNMP. Moduł Inventory odpowiada za inwentaryzację sprzętu i oprogramowania z uwzględnieniem danych administracyjnych, faktur i kosztów serwisowania. Moduł Users umożliwia pełną kontrolę stanowiska pracy użytkowników z rozbiciem na czas pracy, wykorzystanie poszczególnych aplikacji, listę odwiedzanych stron itp. W pakiecie dostarczane są również moduły HelpDesk (zdalny dostęp do stacji roboczych, obsługa zgłoszeń serwisowych) oraz DataGuard (kontrola dostępu do urządzeń przenośnych, autoryzacja działań oraz audyt operacji na plikach). W wersji Pro możliwa jest równoczesna praca wielu administratorów.


WYBÓR REDAKCJI:

statlook 8.3

W statlooku 8.3 szczególny nacisk położono na kontrolę użytkowników i raporty dotyczące wydajności ich pracy. Oprogramowanie działa na stacjach roboczych oraz serwerach z systemami Microsoft i wykorzystuje aplikację agenta w celu kompleksowej kontroli środowiska. Za pomocą statlooka można przeprowadzić inwentaryzację sprzętu i oprogramowania na nim pracującego, dzięki czemu łatwo zapanować nad zakupionymi zasobami i licencjami. System pozwala również kontrolować wydruki, przeglądane treści WWW i dane kopiowane na zewnętrzne nośniki pamięci oraz tworzyć raporty wykorzystania poszczególnych aplikacji.

 

Mnogość funkcji zgromadzonych w jednym miejscu sprawia, że statlook stał się jednym z najbardziej interesujących produktów w swojej klasie.

Raportowanie odbywa się dla każdego użytkownika osobno, bez względu na to, z jakiego urządzenia dostępowego korzystał. Moduł helpdesku ułatwia zgłaszanie problemów, umożliwia zdalny dostęp do stacji, na których wystąpiły problemy. W mającej się ukazać pod koniec roku wersji oznaczonej numerem 9, pojawić się mają m.in. nowe moduły Inventory (wsparcie dla zarządzania z poziomu urządzeń mobilnych Android i Windows Phone) oraz Scriptlook (narzędzie do zautomatyzowanego wykonywania skryptów).

.

Transmisje online zapewnia: StreamOnline

All rights reserved © 2019 Presscom / Miesięcznik "IT Professional"