Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.26.05.2020

Cloud Native Universe

Jako patron medialny zapraszamy programistów wdrażających lub integrujących się z dowolną...
26.03.2020

Koniec certyfikatów...

MCSA, MCSD i MCSA
26.03.2020

Odświeżony OS

FortiOS 6.4
26.03.2020

Bezpieczeństwo w chmurze

Cisco SecureX
26.03.2020

Modernizacja IT

Nowości w VMware Tanzu
26.03.2020

Krytyczne zagrożenie dla...

Nowa groźna podatność
26.03.2020

Laptopy dla wymagających

Nowe ThinkPady T, X i L
26.03.2020

Serwerowe ARM-y

Ampere Altra
26.03.2020

Energooszczędny monitor

Philips 243B1

Produkt roku 2014 / Oprogramowanie / NARZĘDZIA

Data publikacji: 26-11-2014

NARZĘDZIA


WYBÓR CZYTELNIKÓW:

Microsoft System Center 2012 R2

System Center to zestaw narzędzi do zarządzania lokalną infrastrukturą i środowiskiem chmurowym Microsoft, których głównymi zadaniami są monitoring i zarządzanie infrastrukturą, kontrola wydajności aplikacji i automatyzacja usług. Zunifikowane zarządzanie w połączeniu z Windows Azure jest zgodne z koncepcją Microsoft Cloud OS. W skład pakietu wchodzą produkty: System Center 2012 R2 App Controller, Configuration Manager, Data Protection Manager, Operations Manager, Orchestrator, Service Manager oraz Virtual Machine Manager. Możliwe jest wdrożenie pojedynczych elementów systemu, w zależności od wymagań i potrzeb. Jednym z takich popularnych pakietów jest tandem Virtual Machine Manager w zestawie z Operations Managerem, umożliwiający kompleksowe zarządzanie całym środowiskiem wirtualnym. Wdrożenie kompletnego System Center 2012 R2 jest dość złożonym procesem, jednak korzyści wynikające z jego stosowania szybko rekompensują środki włożone w implementację.


WYBÓR REDAKCJI:

Veeam Management Pack v7

Veeam jest znanym producentem oprogramowania do backupu oraz zarządzania środowiskiem wirtualizacyjnym (do niedawna współpracującym głównie z produktami VMware). Od wersji 7 Management Pack w pełni wspiera Microsoft Hyper-V oraz integruje się z System Center Operations Managerem, umożliwiając pełny wgląd we wszystkie parametry platform wirtualizacyjnych. Oprogramowanie integruje się też z innym produktem – Veeam Backup & Recovery, odpowiedzialnym za ochronę danych w środowiskach wirtualnych.

Spośród nowości wersji 7 należy wymienić pulpity kontekstowe wraz z widgetami, możliwość planowania mocy obliczeniowej na potrzeby chmury hybrydowej, raporty na temat profili zabezpieczeń hostów vSphere czy  Veeam Task Managera dla Hyper-V. Inną interesującą funkcją jest automatyczne wdrażanie kolektorów danych Veeam z użyciem puli zasobów serwerowych.

 

Od wersji 7 Management Pack w pełni obsługuje Microsoft Hyper-V oraz integruje się z System Center Operations Managerem.

Pełny wgląd w heterogeniczne środowiska wirtualne bazujące na Hyper-V lub vSphere pozwala administratorom planować rozwoj infrastruktury niezbędnej do zapewnienia określonego poziomu usług. Co ważne, od wersji 7 wszystkie funkcje oraz rozszerzenia będą równolegle rozwijane dla obu wspieranych platform wirtualizacyjnych.

.

Transmisje online zapewnia: StreamOnline

All rights reserved © 2019 Presscom / Miesięcznik "IT Professional"