Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.31.12.2020

Cykl webinarów

weinnovators.club
30.12.2020

Integracja z Teams

Veeam Backup
30.12.2020

Namierzanie zagrożeń

Flowmon Networks i Fortinet
30.12.2020

Wsparcie dla przedsiębiorstw

VMware Cloud on AWS
29.12.2020

Nowe NAS-y Thunderbolt 3

QNAP QuTS TVS-h1288X i TVS-h1688X
29.12.2020

Modele kompaktowe

VPL-PHZ60 i VPL-PHZ50
28.12.2020

Dedykowane przemysłowi

Seria TJ
28.12.2020

Nowa generacja

Router QHora-301W

AirWatch – zarządzanie systemami mobilnymi

Data publikacji: 12-01-2015 Autor: Chris Rottner
Aplikacje obsługujące Secure...
połączenie z intranetem za...
Secure Content Locker...

W artykule przedstawiamy platformę AirWatch umożliwiającą kompleksowe zarządzanie systemami mobilnymi ze szczególnym uwzględnieniem aplikacji Mobile Access Gateway (MAG) oraz AirWatch Secure Content Locker, pozwalających na zdalne korzystanie z zasobów firmowych.

Współczesne technologie pozwalają użytkownikom na korzystanie z zasobów firmowych za pomocą urządzeń mobilnych z dowolnej lokalizacji na świecie. Możliwość całodobowego dostępu do niezbędnych informacji przyczynia się do wzrostu wydajności pracowników. Taka inicjatywa wymaga jednak wprowadzenia odpowiedniej strategii, która daje pewność, że wszystkie zasoby są odpowiednio zabezpieczone i nie dostaną się w niepowołane ręce. Do tego celu idealnie nadaje się AirWatch Mobile Access Gateway (MAG), rozwiązanie dające możliwość wprowadzenia zabezpieczeń i filtrowania dostępu do systemów firmowych przez indywidualne aplikacje. W sytuacji gdy pracownik chce uzyskać dostęp do wewnętrznych zasobów firmowych, MAG stanowi zabezpieczenie między urządzeniami i systemami w organizacji: uwierzytelnia i szyfruje ruch na zgodnych urządzeniach między indywidualną aplikacją i wewnętrznym systemem firmowym.

> Wyzwania współczesnego IT

MAG przeznaczony jest dla użytkowników, którzy pracują w różnych lokalizacjach geograficznych i potrzebują całodobowego dostępu do poczty firmowej, zasobów firmowych oraz możliwości bezpiecznego dzielenia się dokumentami i ich redagowania. Wymagają oni również dostępu do stron intranetowych, aby być na bieżąco z firmowymi informacjami i mieć możliwość współpracy z innymi osobami. Ważną rolę odgrywa możliwość dostępu do wewnętrznych repozytoriów, takich jak SharePoint lub dysk sieciowy, pozwalająca na dostęp do najnowszych prezentacji, ksiąg zarządu, wyników finansowych lub innych wewnętrznych zasobów.

Zmiany w sposobie funkcjonowania przedsiębiorstw rodzą nowe wymagania zarówno dla pracodawców, jak i pracowników. Współczesne działy informatyczne muszą nie tylko mierzyć się z koniecznością zapewnienia dostępu dla użytkowników końcowych, ale również brać pod uwagę zabezpieczenia związane z udostępnianiem zasobów firmowych dla firmowej floty mobilnej. Najbardziej popularne rozwiązania, takie jak technologia SSL-VPN, nie umożliwiają wybiórczego dostępu pomiędzy różnymi aplikacjami na urządzeniach mobilnych.

Obawy związane z udostępnianiem zasobów firmowych dotyczą utraty danych firmowych w indywidualnych aplikacjach i niebezpieczeństwa zainfekowania firmowej sieci przez malware. Aby uzyskać pewność, że dane firmowe są w odpowiedni sposób zabezpieczane, działy IT potrzebują rozwiązań zapewniających:

 

  • kontrolowany dostęp, dzięki któremu tylko zaakceptowane i zgodne urządzenia mogą zostać podłączone do sieci firmowej,
  • dostęp przez aplikacje biznesowe w celu zapobieżenia utracie danych podczas korzystania z zasobów firmowych przez aplikacje prywatne,
  • możliwość sprawdzania w czasie rzeczywistym, które z urządzeń łączą się z zasobami firmowymi.

Pełna treść artykułu jest dostępna w papierowym wydaniu pisma.

.

Transmisje online zapewnia: StreamOnline

All rights reserved © 2019 Presscom / Miesięcznik "IT Professional"