Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.
Data publikacji: 12-01-2015 | Autor: | Chris Rottner |
Współczesne technologie pozwalają użytkownikom na korzystanie z zasobów firmowych za pomocą urządzeń mobilnych z dowolnej lokalizacji na świecie. Możliwość całodobowego dostępu do niezbędnych informacji przyczynia się do wzrostu wydajności pracowników. Taka inicjatywa wymaga jednak wprowadzenia odpowiedniej strategii, która daje pewność, że wszystkie zasoby są odpowiednio zabezpieczone i nie dostaną się w niepowołane ręce. Do tego celu idealnie nadaje się AirWatch Mobile Access Gateway (MAG), rozwiązanie dające możliwość wprowadzenia zabezpieczeń i filtrowania dostępu do systemów firmowych przez indywidualne aplikacje. W sytuacji gdy pracownik chce uzyskać dostęp do wewnętrznych zasobów firmowych, MAG stanowi zabezpieczenie między urządzeniami i systemami w organizacji: uwierzytelnia i szyfruje ruch na zgodnych urządzeniach między indywidualną aplikacją i wewnętrznym systemem firmowym.
MAG przeznaczony jest dla użytkowników, którzy pracują w różnych lokalizacjach geograficznych i potrzebują całodobowego dostępu do poczty firmowej, zasobów firmowych oraz możliwości bezpiecznego dzielenia się dokumentami i ich redagowania. Wymagają oni również dostępu do stron intranetowych, aby być na bieżąco z firmowymi informacjami i mieć możliwość współpracy z innymi osobami. Ważną rolę odgrywa możliwość dostępu do wewnętrznych repozytoriów, takich jak SharePoint lub dysk sieciowy, pozwalająca na dostęp do najnowszych prezentacji, ksiąg zarządu, wyników finansowych lub innych wewnętrznych zasobów.
Zmiany w sposobie funkcjonowania przedsiębiorstw rodzą nowe wymagania zarówno dla pracodawców, jak i pracowników. Współczesne działy informatyczne muszą nie tylko mierzyć się z koniecznością zapewnienia dostępu dla użytkowników końcowych, ale również brać pod uwagę zabezpieczenia związane z udostępnianiem zasobów firmowych dla firmowej floty mobilnej. Najbardziej popularne rozwiązania, takie jak technologia SSL-VPN, nie umożliwiają wybiórczego dostępu pomiędzy różnymi aplikacjami na urządzeniach mobilnych.
Obawy związane z udostępnianiem zasobów firmowych dotyczą utraty danych firmowych w indywidualnych aplikacjach i niebezpieczeństwa zainfekowania firmowej sieci przez malware. Aby uzyskać pewność, że dane firmowe są w odpowiedni sposób zabezpieczane, działy IT potrzebują rozwiązań zapewniających:
Pełna treść artykułu jest dostępna w papierowym wydaniu pisma.
Transmisje online zapewnia: StreamOnline