Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.31.12.2020

Cykl webinarów

weinnovators.club
30.12.2020

Integracja z Teams

Veeam Backup
30.12.2020

Namierzanie zagrożeń

Flowmon Networks i Fortinet
30.12.2020

Wsparcie dla przedsiębiorstw

VMware Cloud on AWS
29.12.2020

Nowe NAS-y Thunderbolt 3

QNAP QuTS TVS-h1288X i TVS-h1688X
29.12.2020

Modele kompaktowe

VPL-PHZ60 i VPL-PHZ50
28.12.2020

Dedykowane przemysłowi

Seria TJ
28.12.2020

Nowa generacja

Router QHora-301W

Innowacje w dostarczaniu wirtualnych aplikacji i desktopów

Data publikacji: 19-06-2015 Autor: Sebastian Kuniszewski, Paweł Serwan

Nowy standard i zwiększenie bezpieczeństwa dostarczanych zasobów, prostsze aktualizacje produktów, szybka migracja i duża elastyczność adaptacji rozwiązań do potrzeb biznesowych to tylko niektóre z nowych rozwiązań dla wirtualnych aplikacji i desktopów, zaprezentowanych podczas konferencji Citrix Synergy 2015.

Podczas konferencji, która odbyła się pod koniec maja na Florydzie w USA, firma Citrix zaprezentowała wiele nowości dotyczących dostarczania aplikacji oraz infrastruktury desktopów wirtualnych (VDI). Usprawnienia zwiększają funkcjonalność technologii XenApp i XenDesktop oraz pozwalają działom IT na dobranie idealnej kombinacji aplikacji i usług do określonego scenariusza biznesowego.

Amerykański producent zintegrował technologię Framehawk z HDX, a także pokazał nowe oprogramowanie Citrix Receiver, które zapewnia wysoki standard pracy w mobilnych obszarach roboczych. Bezpieczeństwo produktów zwiększono dzięki nowym funkcjom i certyfikatom branżowym, a zwiększenie funkcjonalności rozwiązań uzyskano, wprowadzając nowe usługi chmurowe i nową funkcję wirtualnych desktopów dla systemu Linuks, która integruje się z dostarczaniem aplikacji Windows w rozwiązaniach XenApp i XenDesktop.

WYSOKIE BEZPIECZEŃSTWO

Narzędzia do dostarczania wirtualnych aplikacji i desktopów muszą dawać firmom pewność, że ich informacje i zasoby są bezpieczne. Citrix XenApp i XenDesktop to przeznaczone do tego celu kompleksowe rozwiązania, które spełniają normy Common Criteria oraz FIPS 140–2. Wprowadzenie natywnej zgodności z FIPS 140–2 w technologii HDX gwarantuje przedsiębiorstwom i agencjom rządowym korzystanie z bezpiecznych i niezawodnych rozwiązań i zapewnia najwyższe bezpieczeństwo w zakresie dostępu do danych w środowiskach wirtualnych. Innym nowym rozwiązaniem w obszarze ochrony zasobów, pozwalającym administratorom na szczegółowy wgląd w sesje użytkowników, w celu zwiększenia poziomu identyfikacji i umożliwienia działań prewencyjnych, jest rejestrator sesji SmartAuditor dla XenApp i XenDesktop.

STANDARDY I WYGODA

Użytkowników, którzy potrzebują szybkiego dostępu do aplikacji oraz danych z dowolnego miejsca, zainteresuje zapowiedź integracji rozwiązania Framehawk z HDX – zbiorem autorskich technologii przyspieszających transfer, które mimo trudnych warunków w szerokopasmowej sieci bezprzewodowej zapewniają wygodę korzystania z aplikacji biurowych, dostęp do aplikacji internetowych i materiałów wideo.

Aby ułatwić użytkownikom pracę, a działom IT zarządzanie, Citrix połączył mobilne środowisko aplikacyjne Worx Home z nową wersją Citrix Receiver. Takie rozwiązanie pozwala na prostszy dostęp do aplikacji, bez względu na urządzenie. Nowy Citrix Receiver oferuje jedno intuicyjne środowisko, które wygląda i działa tak samo na każdym urządzeniu i systemie operacyjnym. Pozwala również administratorom IT łatwo dostosować wygląd i działanie interfejsu, tak aby pracownicy organizacji mogli pracować w jednakowy sposób na dowolnym urządzeniu z systemem Windows, Mac, iOS, Android, Chrome lub Linux. 

Pełna treść artykułu jest dostępna w papierowym wydaniu pisma.

.

Transmisje online zapewnia: StreamOnline

All rights reserved © 2019 Presscom / Miesięcznik "IT Professional"