Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.20.07.2020

Baramundi

Pomoc w czasie pandemii.
20.07.2020

Stop infekcjom

CloudGuard
17.07.2020

Analiza zagrożeń

Kaspersky Threat Attribution Engine
17.07.2020

Strażnik danych

QGD-1602P
16.07.2020

Dysk przemysłowy

Transcend MTE352T
16.07.2020

Połączenie sił

Fugaku
16.07.2020

Brama bezpieczeństwa

Check Point 1570R
23.06.2020

PLNOG Online

PLNOG Online
23.06.2020

Nowe zagrożenie

Ramsay

ANDROID FOR WORK - bezpieczny, elastyczny, zaawansowany

Data publikacji: 22-06-2015 Autor: Sebastian Kuniszewski
Nie tylko Lollipop. Platformę...

Google zaprojektował Android for Work z myślą o oddzieleniu i zabezpieczeniu zasobów firmowych, przetwarzanych na urządzeniach mobilnych, od treści i aktywności związanych z prywatnym wykorzystywaniem tabletów i smartfonów. Co ważne, od niedawna system Google’a można wdrażać nie tylko na urządzeniach z Android 5.0 Lollipop.

Android for Work to platforma EMM (Enterprise Mobility Management) przeznaczona do zarządzania firmowymi rozwiązaniami mobilnymi, która umożliwia dostarczanie pracownikom zaawansowanych rozwiązań mobilnych. Przez pewien czas z rozwiązania zaprezentowanego po raz pierwszy podczas Google I/O 2014 można było korzystać jedynie na urządzeniach z najnowszą wersją systemu Android. Niedawno producent z Mountain View umożliwił współpracę swojego systemu EMM ze starszymi systemami – Ice Cream Sandwich, Jelly Bean i KitKat (4.0 do 4.4).

Do zarządzania wszystkimi urządzeniami mobilnymi w firmie, aplikacjami i danymi biznesowymi za pomocą jednej konsoli można użyć Google Apps for Work lub wybrać zatwierdzonego dostawcę usług EMM, który może użyć do tworzenia własnych rozwiązań dla Android for Work udostępnianej przez Google infrastruktury.

BEZPIECZNA ARCHITEKTURA

Google oferuje gotowe rozwiązanie Android for Work wraz z pakietem biurowym Google Apps for Work. Zapewnia to dostęp do funkcji usług EMM w konsoli administracyjnej, pakietu biurowego rozszerzających dotychczasowe możliwości zarządzania urządzeniami.
Strona projektu: android.com/work

Na świecie używanych jest obecnie blisko 7,5 miliarda urządzeń mobilnych. Wzrasta też liczba osób, które wykorzystują je w pracy. Jak podaje Microsoft, aż 72% polskich pracowników z sektora MSP postrzega rozwiązania przenośne „jako wsparcie w wykonywaniu codziennych obowiązków służbowych”. Wyzwaniem jest więc zabezpieczenie ich, wdrożenie strategii zarządzania informacją i odpowiedni sposób połączenia aplikacji mobilnych z funkcjonującym już systemem. – Badania przeprowadzone przez Tech Pro Research wykazały, że 74% przedsiębiorstw pozwala lub planuje zezwolić swoim pracownikom na wykorzystywanie własnych smartfonów i tabletów w pracy. Wyzwaniem dla pracodawców jest więc z jednej strony zapewnienie swobodnego dostępu do danych z różnych urządzeń, z drugiej dbanie o procedury bezpieczeństwa – komentuje Leszek Bareja z Xerox Polska. Z kolei wg raportu PwC „Zarządzanie ryzykiem w cyberprzestrzeni” w 2014 r. tylko 60% respondentów z Polski potwierdziło, że wdrożyło strategię bezpieczeństwa dla urządzeń przenośnych.

Pełna treść artykułu jest dostępna w papierowym wydaniu pisma.

.

Transmisje online zapewnia: StreamOnline

All rights reserved © 2019 Presscom / Miesięcznik "IT Professional"