Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.31.12.2020

Cykl webinarów

weinnovators.club
30.12.2020

Integracja z Teams

Veeam Backup
30.12.2020

Namierzanie zagrożeń

Flowmon Networks i Fortinet
30.12.2020

Wsparcie dla przedsiębiorstw

VMware Cloud on AWS
29.12.2020

Nowe NAS-y Thunderbolt 3

QNAP QuTS TVS-h1288X i TVS-h1688X
29.12.2020

Modele kompaktowe

VPL-PHZ60 i VPL-PHZ50
28.12.2020

Dedykowane przemysłowi

Seria TJ
28.12.2020

Nowa generacja

Router QHora-301W

ANDROID FOR WORK - bezpieczny, elastyczny, zaawansowany

Data publikacji: 22-06-2015 Autor: Sebastian Kuniszewski
Nie tylko Lollipop. Platformę...

Google zaprojektował Android for Work z myślą o oddzieleniu i zabezpieczeniu zasobów firmowych, przetwarzanych na urządzeniach mobilnych, od treści i aktywności związanych z prywatnym wykorzystywaniem tabletów i smartfonów. Co ważne, od niedawna system Google’a można wdrażać nie tylko na urządzeniach z Android 5.0 Lollipop.

Android for Work to platforma EMM (Enterprise Mobility Management) przeznaczona do zarządzania firmowymi rozwiązaniami mobilnymi, która umożliwia dostarczanie pracownikom zaawansowanych rozwiązań mobilnych. Przez pewien czas z rozwiązania zaprezentowanego po raz pierwszy podczas Google I/O 2014 można było korzystać jedynie na urządzeniach z najnowszą wersją systemu Android. Niedawno producent z Mountain View umożliwił współpracę swojego systemu EMM ze starszymi systemami – Ice Cream Sandwich, Jelly Bean i KitKat (4.0 do 4.4).

Do zarządzania wszystkimi urządzeniami mobilnymi w firmie, aplikacjami i danymi biznesowymi za pomocą jednej konsoli można użyć Google Apps for Work lub wybrać zatwierdzonego dostawcę usług EMM, który może użyć do tworzenia własnych rozwiązań dla Android for Work udostępnianej przez Google infrastruktury.

BEZPIECZNA ARCHITEKTURA

Google oferuje gotowe rozwiązanie Android for Work wraz z pakietem biurowym Google Apps for Work. Zapewnia to dostęp do funkcji usług EMM w konsoli administracyjnej, pakietu biurowego rozszerzających dotychczasowe możliwości zarządzania urządzeniami.
Strona projektu: android.com/work

Na świecie używanych jest obecnie blisko 7,5 miliarda urządzeń mobilnych. Wzrasta też liczba osób, które wykorzystują je w pracy. Jak podaje Microsoft, aż 72% polskich pracowników z sektora MSP postrzega rozwiązania przenośne „jako wsparcie w wykonywaniu codziennych obowiązków służbowych”. Wyzwaniem jest więc zabezpieczenie ich, wdrożenie strategii zarządzania informacją i odpowiedni sposób połączenia aplikacji mobilnych z funkcjonującym już systemem. – Badania przeprowadzone przez Tech Pro Research wykazały, że 74% przedsiębiorstw pozwala lub planuje zezwolić swoim pracownikom na wykorzystywanie własnych smartfonów i tabletów w pracy. Wyzwaniem dla pracodawców jest więc z jednej strony zapewnienie swobodnego dostępu do danych z różnych urządzeń, z drugiej dbanie o procedury bezpieczeństwa – komentuje Leszek Bareja z Xerox Polska. Z kolei wg raportu PwC „Zarządzanie ryzykiem w cyberprzestrzeni” w 2014 r. tylko 60% respondentów z Polski potwierdziło, że wdrożyło strategię bezpieczeństwa dla urządzeń przenośnych.

Pełna treść artykułu jest dostępna w papierowym wydaniu pisma.

.

Transmisje online zapewnia: StreamOnline

All rights reserved © 2019 Presscom / Miesięcznik "IT Professional"