Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.23.06.2020

PLNOG Online

PLNOG Online
23.06.2020

Nowe zagrożenie

Ramsay
23.06.2020

Chmurowe kopie

Veeam Backup dla Microsoft Azure
19.06.2020

Nowości w kontenerach

Red Hat OpenShift 4.4
19.06.2020

Analityka bezpieczeństwa

FortiAI
19.06.2020

UPS dla obliczeń edge

Schneider APC Smart-UPS
16.06.2020

Przemysłowe SD

Nowe karty Transcend
16.06.2020

Storage dla SMB

QNAP TS-451DeU
16.06.2020

Pamięć masowa

Dell EMC PowerStore

IBM LinuxONE - Wydajne serwery plus zestaw otwartych aplikacji

Data publikacji: 21-09-2015 Autor: Sebastian Kuniszewski
LinuxONE Emperor
LinuxONE Rockhopper

LinuxOne to zestaw zintegrowanych rozwiązań stworzony z myślą o średnich i dużych przedsiębiorstwach, obejmujący sprzęt, oprogramowanie i usługi. W jego skład wchodzą m.in. wydajne serwery LinuxOne Emperor i LinuxOne Rockhopper oraz otwarte środowisko programistyczne DeveloperCloud z dostępem do ApacheSpark.

LinuxONE firmy IBM to nowe, bezpieczne i wydajne rozwiązania zaprojektowane z myślą o analityce biznesowej i działaniu w środowisku chmur hybrydowych. Łączy w sobie wydajne serwery mainframe, dedykowany zestaw otwartych aplikacji i narzędzi branżowych oraz możliwości udostępnionej przez IBM chmury dla deweloperów i kodów źródłowych oprogramowania. Całe rozwiązanie pozwala na kompleksową obsługę procesów biznesowych, możliwość elastycznego wykorzystania technologii wirtualizacyjnych i sprawne tworzenie nowych aplikacji. – Piętnaście lat temu IBM rozpoczął wprowadzanie Linuksa na swoje serwery mainframe, a dziś korzysta z nich co trzeci klient firmy stosujący maszyny tej klasy – mówi Maciej Gruczyński z IBM. – Jednocześnie zwiększamy nasze zaangażowanie w obszarze otwartych rozwiązań, łącząc najlepsze oprogramowanie z najbardziej zaawansowanym sprzętem. Umożliwia to obsługę systemów mobilnych i chmur hybrydowych. Dzięki stosowaniu Linuksa na serwerach mainframe uzyskujemy możliwości znacznie przekraczające te, które oferują powszechnie stosowane architektury serwerowe, zwłaszcza jeśli chodzi o bezpieczeństwo i moc obliczeniową – dodaje.

ZAAWANSOWANA PLATFORMA KLASY ENTERPRISE

W skład LinuxONE wchodzą dwa systemy, którym nadano nazwy gatunków pingwinów. Pierwszy z nich – LinuxONE Emperor wykorzystuje serwery IBM z13. Dzięki zastosowaniu nowych, wyjątkowo wydajnych procesorów (patrz ramka obok) jest to jeden z najbardziej zaawansowanych systemów Linux na świecie, który może analizować transakcje w czasie rzeczywistym i zapobiegać na bieżąco wykrywanym oszustwom. System jest skalowalny do 8 tysięcy maszyn wirtualnych lub tysięcy kontenerów. Z kolei LinuxONE Rockhopper wyposażony w starsze procesory z12 jest rozwiązaniem dla klientów, którym zależy na szybkości, bezpieczeństwie i niezawodności działania serwera, ale mają oni nieco mniejsze potrzeby niż duże korporacje i ograniczone zasoby. Jak zapewnia IBM, oba serwery oferują niemal nieograniczoną skalowalność oraz zaawansowane możliwości szyfrowania zarówno w warstwie sprzętowej, jak i oprogramowania (zwiększone bezpieczeństwo w porównaniu do rozwiązań wyposażonych w klucze nieszyfrowane oraz do 28 razy większą wydajność niż standardowe technologie z kluczami szyfrowanymi).

Pełna treść artykułu jest dostępna w papierowym wydaniu pisma.

.

Transmisje online zapewnia: StreamOnline

All rights reserved © 2019 Presscom / Miesięcznik "IT Professional"