Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.25.02.2020

Koszty w górę

Zmiany w licencjach VMware
24.02.2020

VPN na nowo

WireGuard w Linuksie
24.02.2020

Wydajność pod kontrolą

Citrix Analytics for Performance
24.02.2020

Zaawansowany backup

Veeam Availability Suite v10
20.02.2020

Serwery Enterprise

OVHCloud stawia na Ryzeny
20.02.2020

Monitory dla biznesu

Newline IP
20.02.2020

Przemysłowe SSD

Dyski Transcend M.2 NVMe
23.01.2020

Google Project Zero

Inicjatywa Google Project Zero
23.01.2020

Ochrona tylko w chmurze

Kaspersky Security Cloud Free

IBM LinuxONE - Wydajne serwery plus zestaw otwartych aplikacji

Data publikacji: 21-09-2015 Autor: Sebastian Kuniszewski
LinuxONE Emperor
LinuxONE Rockhopper

LinuxOne to zestaw zintegrowanych rozwiązań stworzony z myślą o średnich i dużych przedsiębiorstwach, obejmujący sprzęt, oprogramowanie i usługi. W jego skład wchodzą m.in. wydajne serwery LinuxOne Emperor i LinuxOne Rockhopper oraz otwarte środowisko programistyczne DeveloperCloud z dostępem do ApacheSpark.

LinuxONE firmy IBM to nowe, bezpieczne i wydajne rozwiązania zaprojektowane z myślą o analityce biznesowej i działaniu w środowisku chmur hybrydowych. Łączy w sobie wydajne serwery mainframe, dedykowany zestaw otwartych aplikacji i narzędzi branżowych oraz możliwości udostępnionej przez IBM chmury dla deweloperów i kodów źródłowych oprogramowania. Całe rozwiązanie pozwala na kompleksową obsługę procesów biznesowych, możliwość elastycznego wykorzystania technologii wirtualizacyjnych i sprawne tworzenie nowych aplikacji. – Piętnaście lat temu IBM rozpoczął wprowadzanie Linuksa na swoje serwery mainframe, a dziś korzysta z nich co trzeci klient firmy stosujący maszyny tej klasy – mówi Maciej Gruczyński z IBM. – Jednocześnie zwiększamy nasze zaangażowanie w obszarze otwartych rozwiązań, łącząc najlepsze oprogramowanie z najbardziej zaawansowanym sprzętem. Umożliwia to obsługę systemów mobilnych i chmur hybrydowych. Dzięki stosowaniu Linuksa na serwerach mainframe uzyskujemy możliwości znacznie przekraczające te, które oferują powszechnie stosowane architektury serwerowe, zwłaszcza jeśli chodzi o bezpieczeństwo i moc obliczeniową – dodaje.

ZAAWANSOWANA PLATFORMA KLASY ENTERPRISE

W skład LinuxONE wchodzą dwa systemy, którym nadano nazwy gatunków pingwinów. Pierwszy z nich – LinuxONE Emperor wykorzystuje serwery IBM z13. Dzięki zastosowaniu nowych, wyjątkowo wydajnych procesorów (patrz ramka obok) jest to jeden z najbardziej zaawansowanych systemów Linux na świecie, który może analizować transakcje w czasie rzeczywistym i zapobiegać na bieżąco wykrywanym oszustwom. System jest skalowalny do 8 tysięcy maszyn wirtualnych lub tysięcy kontenerów. Z kolei LinuxONE Rockhopper wyposażony w starsze procesory z12 jest rozwiązaniem dla klientów, którym zależy na szybkości, bezpieczeństwie i niezawodności działania serwera, ale mają oni nieco mniejsze potrzeby niż duże korporacje i ograniczone zasoby. Jak zapewnia IBM, oba serwery oferują niemal nieograniczoną skalowalność oraz zaawansowane możliwości szyfrowania zarówno w warstwie sprzętowej, jak i oprogramowania (zwiększone bezpieczeństwo w porównaniu do rozwiązań wyposażonych w klucze nieszyfrowane oraz do 28 razy większą wydajność niż standardowe technologie z kluczami szyfrowanymi).

Pełna treść artykułu jest dostępna w papierowym wydaniu pisma.

.

Transmisje online zapewnia: StreamOnline

All rights reserved © 2019 Presscom / Miesięcznik "IT Professional"