Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.25.02.2020

Koszty w górę

Zmiany w licencjach VMware
24.02.2020

VPN na nowo

WireGuard w Linuksie
24.02.2020

Wydajność pod kontrolą

Citrix Analytics for Performance
24.02.2020

Zaawansowany backup

Veeam Availability Suite v10
20.02.2020

Serwery Enterprise

OVHCloud stawia na Ryzeny
20.02.2020

Monitory dla biznesu

Newline IP
20.02.2020

Przemysłowe SSD

Dyski Transcend M.2 NVMe
23.01.2020

Google Project Zero

Inicjatywa Google Project Zero
23.01.2020

Ochrona tylko w chmurze

Kaspersky Security Cloud Free

Mobilnie i bezprzewodowo - Fujitsu Image ScanSnap ix100

Data publikacji: 21-09-2015 Autor: Jerzy Michalczyk

Praca zdalna staje się coraz bardziej popularna. Jeśli potrzebujemy poza środowiskiem biurowym przetwarzać papierowe dokumenty do postaci cyfrowej, warto zastanowić się nad miniaturowym, zasilanym bateryjnie, bezprzewodowym skanerem, jakim jak Image ScanSnap ix100.

Nie trzeba profesjonalnego urządzenia, by okazjonalnie „skanować” dokumenty takie jak rachunki, paragony czy wizytówki. Przyzwyczailiśmy się „radzić sobie” w takich okolicznościach, korzystając np. z funkcji aparatu i mobilnych aplikacji w telefonie komórkowym, ale uzyskiwane w ten sposób cyfrowe obrazy ani pod względem jakości, ani samego sposobu „skanowania” z pewnością nie są perfekcyjne. Tego typu rozwiązania sprawdzają się więc w zastosowaniach amatorskich, jednak do pracy w terenie warto nabyć przenośne urządzenie dedykowane do tego celu, takie jak np. Fujitsu ScanSnap iX100 – skaner z własnym zasilaniem bateryjnym, miniaturowy i ważący mniej od iPada nowej generacji.

ScanSnap pozwala mobilnym pracownikom przechwytywać dokumenty bezpośrednio przez Wi-Fi do smartfonów, tabletów, komputerów PC i Mac, a także udostępniać dane w chmurze. Urządzenie waży zaledwie 400 gramów i stronę w formacie A4 (w kolorze, 200/300 dpi) skanuje w ciągu zaledwie 5,2 sekundy. Niewątpliwą zaletą skanera jest właśnie obsługa Wi-Fi – urządzenie automatycznie wykrywa środowisko sieciowe w firmie, w domu lub w podróży i podłącza się do niego, jednocześnie pozwalając na łatwe przełączanie między sieciami. Możliwe jest też bezprzewodowe skanowanie bezpośrednio na urządzenie z systemem Android lub iOS, nawet bez punktu dostępu Wi-Fi (połączenie w trybie ad hoc).

Co ciekawe, użytkownik może skanować dokumenty o rozmiarach od wizytówki po A3, a nawet jeszcze dłuższe – maksymalnie 863 mm. Dokumenty w formacie A3 skanuje się po złożeniu na pół, można również skorzystać z dołączonego arkusza nośnego. Po zeskanowaniu dwie połówki mogą zostać automatycznie złączone przez oprogramowanie (co jednak nie zawsze działa). Urządzenie automatycznie wykrywa rodzaj dokumentu źródłowego i skanuje go w wersji czarno-białej lub kolorowej, rozpoznaje też rozmiar i dostosowuje do niego sposób skanowania. Wykrywa także i automatycznie poprawia przekrzywienia papieru oraz wyświetla obrazy w prawidłowej orientacji, usuwając puste strony. Interesująca jest również funkcja Dual Scan, która pozwala na skanowanie dwóch małych dokumentów (np. paragonów czy wizytówek) jednocześnie.

Pełna treść artykułu jest dostępna w papierowym wydaniu pisma.

.

Transmisje online zapewnia: StreamOnline

All rights reserved © 2019 Presscom / Miesięcznik "IT Professional"