Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.20.07.2020

Baramundi

Pomoc w czasie pandemii.
20.07.2020

Stop infekcjom

CloudGuard
17.07.2020

Analiza zagrożeń

Kaspersky Threat Attribution Engine
17.07.2020

Strażnik danych

QGD-1602P
16.07.2020

Dysk przemysłowy

Transcend MTE352T
16.07.2020

Połączenie sił

Fugaku
16.07.2020

Brama bezpieczeństwa

Check Point 1570R
23.06.2020

PLNOG Online

PLNOG Online
23.06.2020

Nowe zagrożenie

Ramsay

Komputery all-in-one - ergonomiczne, wydajne, energooszczędne

Data publikacji: 28-10-2015 Autor: Jerzy Michalczyk

Choć trwający boom na rynku urządzeń mobilnych spowodował spadek sprzedaży komputerów stacjonarnych, to w tej kategorii wyróżniają się urządzenia typu all-in-one, które umacniają swoją pozycję na rynku i zdobywają uznanie użytkowników.

W komputerach all-in-one wszystkie komponenty – jednostka centralna, pamięć masowa oraz monitor – znajdują się w jednej, zajmującej niewiele miejsca obudowie. Ten segment rynku rozwinął się już na tyle, że znajdują się w nim urządzenia z różnych przedziałów cenowych. Stworzone na różne potrzeby i niekoniecznie dla osób o wyjątkowo zasobnym portfelu. Przystępna cena i łatwość użytkowania sprawiają, że coraz częściej sprzęt ten zyskuje zainteresowanie użytkowników. Pod względem ergonomii i funkcjonalności „kompakty” wygrywają w pojedynkach z tradycyjnymi komputerami. Brak plątaniny kabli i niepotrzebnego „mebla” pod biurkiem doceni każdy, podobnie jak mniejsze zapotrzebowanie na energię. Również wydajność obecnie produkowanych urządzeń all-in-one jest porównywalna z możliwościami typowych maszyn stacjonarnych.

 

Zauważyliśmy znaczący wzrost zainteresowania w segmencie AiO. Produkty te stanowią 70% całkowitej sprzedaży desktopów firmy Asus, co stanowi udział w polskim rynku na poziomie 12%.

Szymon Winciorek
Business Development Manager, Asus Polska

Komputery AiO kupowane są nie tylko jako alternatywa dla zestawów desktop + monitor. Często używane są one przez firmy i instytucje państwowe korzystające z technologii digital signage pozwalającej na  wyświetlanie informacji multimedialnych i reklam na dotykowych wyświetlaczach zarówno w przestrzeni publicznej, jak i komercyjnej. Spotkać je można w takich miejscach jak: dworce, lotniska czy punkty sprzedaży.

 

Najchętniej wybierane produkty napędzane są procesorami Intel Pentium lub Core i3, wyposażone w dyski HDD o pojemności 1 TB i 4 GB pamięci operacyjnej RAM. Urządzenia AiO, wyposażone w ekrany (często dotykowe) o wielkości od 19 do 23 cali stanowią około 60% rynku. Poniżej przedstawiamy kilka wybranych modeli różnych producentów, które pojawiły się w tym roku na rynku.

HP Envy Curved All-in-One

Curved All-in-One to najszerszy dostępny na rynku komputer AiO z zakrzywionym ekranem. Został wyposażony w ekran typu ultrawide o przekątnej 34 cali (86 cm) i rozdzielczości QHD+ (3440x1440) z certyfikatem Technicolor oraz w kamerę zgodną z technologią Intel RealSense do obsługi Windows Hello, która umożliwia skanowanie obiektów 3D, uwierzytelnianie biometryczne za pomocą obrazu oraz interakcję z komputerem za pomocą gestów.

Wydajność zapewniają procesory Intel Core i5 lub i7 szóstej generacji. Komputery serii All-in-One firmy HP są standardowo wyposażone w zintegrowany układ graficzny, ale model 34-calowy oferuje klientom opcjonalną kartę graficzną NVIDIA GeForce 960A do gier lub edycji wideo. Ponadto można w nim zainstalować dysk SSD o pojemności 128 GB, 8 lub 16 GB pamięci RAM, a także dysk twardy o pojemności nawet 2 TB.

Pełna treść artykułu jest dostępna w papierowym wydaniu pisma.

prenumerata Numer niedostępny Spis treści

.

Transmisje online zapewnia: StreamOnline

All rights reserved © 2019 Presscom / Miesięcznik "IT Professional"