Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.25.02.2020

Koszty w górę

Zmiany w licencjach VMware
24.02.2020

VPN na nowo

WireGuard w Linuksie
24.02.2020

Wydajność pod kontrolą

Citrix Analytics for Performance
24.02.2020

Zaawansowany backup

Veeam Availability Suite v10
20.02.2020

Serwery Enterprise

OVHCloud stawia na Ryzeny
20.02.2020

Monitory dla biznesu

Newline IP
20.02.2020

Przemysłowe SSD

Dyski Transcend M.2 NVMe
23.01.2020

Google Project Zero

Inicjatywa Google Project Zero
23.01.2020

Ochrona tylko w chmurze

Kaspersky Security Cloud Free

Nowe zastosowania systemów chmurowych

Data publikacji: 28-10-2015 Autor: Sebastian Kuniszewski

Cisco opublikowało wyniki globalnego badania zrealizowanego przez IDC, z którego wynika, że zastosowania systemów chmurowych weszły w kolejną fazę – firmy decydujące się na korzystanie z clouda przestały koncentrować się jedynie na efektywności i redukcji kosztów, a zaczynają traktować platformy chmurowe jako systemy umożliwiające wzrost biznesu i wprowadzanie nowych, innowacyjnych rozwiązań.

W przygotowanym przez IDC raporcie pt. „Don’t Get Left Behind: The Business Benefits of Achieving Greater Cloud Adoption” określono 5 poziomów dojrzałości w wykorzystywaniu chmur – od najniższego poziomu ad hoc, do najwyższego – zoptymalizowanego (patrz ramka). Badanie pokazało, że organizacje, przechodząc od najniższego do najwyższego poziomu dojrzałości, uzyskują wyraźny wzrost korzyści biznesowych, w tym:

  • wzrost przychodów na poziomie 10,4%,
  • redukcję kosztów IT o 77%,
  • skrócenie czasu wprowadzania nowych usług i aplikacji o 99%,
  • zwiększenie możliwości działu IT dotyczących zapewnienia zgodności poziomu dostępności usług z umowami SLA o 72%,
  • dwukrotne zwiększenie wydajności działu IT we wdrażaniu nowych innowacyjnych projektów.


Raport powstał na podstawie wyników badań ankietowych przeprowadzonych wśród menedżerów odpowiedzialnych za decyzje IT w 3400 firmach z 17 krajów. Badaniem objęto firmy, którym z powodzeniem udało się wdrożyć prywatne, publiczne lub hybrydowe chmury we własnych środowiskach IT.

ZAAWANSOWANE ROZWIĄZANIA I KORZYŚCI DLA ORGANIZACJI

W raporcie przedstawiono również dane dotyczące zysków, jakie osiągają firmy wykorzystujące w najbardziej dojrzały sposób rozwiązania chmurowe (określenie „dojrzałe” odnosi się do firm, które są na jednym z 3 najwyższych poziomów dojrzałości w wykorzystaniu chmury, zdefiniowanych przez IDC).

Przedsiębiorstwa te uzyskały dodatkowy wzrost przychodów wynoszący średnio 1,6 mln USD na jedną aplikację uruchomioną w chmurze prywatnej lub publicznej, przy jednoczesnej redukcji kosztów o 1,2 mln dol. Wzrost przychodów był w największym stopniu związany ze sprzedażą nowych produktów i usług, zwiększeniem liczby klientów lub wejściem firm na nowe rynki. Zdaniem menedżerów z badanych firm, większe przychody wynikały również z wdrażania innowacyjnych rozwiązań, co było możliwe m.in. dzięki zwolnieniu działów IT z konieczności wykonywania prac związanych z utrzymywaniem systemów. Redukcja kosztów operacyjnych wynikała natomiast z przenoszenia aplikacji biznesowych do środowisk lepiej skalowalnych, niezawodnych i bardziej wydajnych, działających na platformie chmurowej.

Pełna treść artykułu jest dostępna w papierowym wydaniu pisma.

prenumerata Numer niedostępny Spis treści

.

Transmisje online zapewnia: StreamOnline

All rights reserved © 2019 Presscom / Miesięcznik "IT Professional"