Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.23.06.2020

PLNOG Online

PLNOG Online
23.06.2020

Nowe zagrożenie

Ramsay
23.06.2020

Chmurowe kopie

Veeam Backup dla Microsoft Azure
19.06.2020

Nowości w kontenerach

Red Hat OpenShift 4.4
19.06.2020

Analityka bezpieczeństwa

FortiAI
19.06.2020

UPS dla obliczeń edge

Schneider APC Smart-UPS
16.06.2020

Przemysłowe SD

Nowe karty Transcend
16.06.2020

Storage dla SMB

QNAP TS-451DeU
16.06.2020

Pamięć masowa

Dell EMC PowerStore

Nowe zastosowania systemów chmurowych

Data publikacji: 28-10-2015 Autor: Sebastian Kuniszewski

Cisco opublikowało wyniki globalnego badania zrealizowanego przez IDC, z którego wynika, że zastosowania systemów chmurowych weszły w kolejną fazę – firmy decydujące się na korzystanie z clouda przestały koncentrować się jedynie na efektywności i redukcji kosztów, a zaczynają traktować platformy chmurowe jako systemy umożliwiające wzrost biznesu i wprowadzanie nowych, innowacyjnych rozwiązań.

W przygotowanym przez IDC raporcie pt. „Don’t Get Left Behind: The Business Benefits of Achieving Greater Cloud Adoption” określono 5 poziomów dojrzałości w wykorzystywaniu chmur – od najniższego poziomu ad hoc, do najwyższego – zoptymalizowanego (patrz ramka). Badanie pokazało, że organizacje, przechodząc od najniższego do najwyższego poziomu dojrzałości, uzyskują wyraźny wzrost korzyści biznesowych, w tym:

  • wzrost przychodów na poziomie 10,4%,
  • redukcję kosztów IT o 77%,
  • skrócenie czasu wprowadzania nowych usług i aplikacji o 99%,
  • zwiększenie możliwości działu IT dotyczących zapewnienia zgodności poziomu dostępności usług z umowami SLA o 72%,
  • dwukrotne zwiększenie wydajności działu IT we wdrażaniu nowych innowacyjnych projektów.


Raport powstał na podstawie wyników badań ankietowych przeprowadzonych wśród menedżerów odpowiedzialnych za decyzje IT w 3400 firmach z 17 krajów. Badaniem objęto firmy, którym z powodzeniem udało się wdrożyć prywatne, publiczne lub hybrydowe chmury we własnych środowiskach IT.

ZAAWANSOWANE ROZWIĄZANIA I KORZYŚCI DLA ORGANIZACJI

W raporcie przedstawiono również dane dotyczące zysków, jakie osiągają firmy wykorzystujące w najbardziej dojrzały sposób rozwiązania chmurowe (określenie „dojrzałe” odnosi się do firm, które są na jednym z 3 najwyższych poziomów dojrzałości w wykorzystaniu chmury, zdefiniowanych przez IDC).

Przedsiębiorstwa te uzyskały dodatkowy wzrost przychodów wynoszący średnio 1,6 mln USD na jedną aplikację uruchomioną w chmurze prywatnej lub publicznej, przy jednoczesnej redukcji kosztów o 1,2 mln dol. Wzrost przychodów był w największym stopniu związany ze sprzedażą nowych produktów i usług, zwiększeniem liczby klientów lub wejściem firm na nowe rynki. Zdaniem menedżerów z badanych firm, większe przychody wynikały również z wdrażania innowacyjnych rozwiązań, co było możliwe m.in. dzięki zwolnieniu działów IT z konieczności wykonywania prac związanych z utrzymywaniem systemów. Redukcja kosztów operacyjnych wynikała natomiast z przenoszenia aplikacji biznesowych do środowisk lepiej skalowalnych, niezawodnych i bardziej wydajnych, działających na platformie chmurowej.

Pełna treść artykułu jest dostępna w papierowym wydaniu pisma.

prenumerata Numer niedostępny Spis treści

.

Transmisje online zapewnia: StreamOnline

All rights reserved © 2019 Presscom / Miesięcznik "IT Professional"