Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.14.07.2021

Platforma AQUILA

IBM zaprezentował platformę opartą na sztucznej inteligencji służącą do kompleksowej, w...
14.07.2021

Przenoszenie Javy do chmury

JBoss Enterprise
14.07.2021

Nowe okna

Windows 11
14.07.2021

Monitoring sieci

nVision 12.5
14.07.2021

Automatyczna ochrona

Nowości w FortiEDR
14.07.2021

Seria monitorów...

Firma Newline prezentuje serię monitorów interaktywnych MIRA.
14.07.2021

Modularne routery IoT

Cisco Catalyst
14.07.2021

Nowy poziom pracy

Radeon PRO W6000
14.07.2021

SI w monitoringu

Kamery i-PRO S-Series

Nowe zastosowania systemów chmurowych

Data publikacji: 28-10-2015 Autor: Sebastian Kuniszewski

Cisco opublikowało wyniki globalnego badania zrealizowanego przez IDC, z którego wynika, że zastosowania systemów chmurowych weszły w kolejną fazę – firmy decydujące się na korzystanie z clouda przestały koncentrować się jedynie na efektywności i redukcji kosztów, a zaczynają traktować platformy chmurowe jako systemy umożliwiające wzrost biznesu i wprowadzanie nowych, innowacyjnych rozwiązań.

W przygotowanym przez IDC raporcie pt. „Don’t Get Left Behind: The Business Benefits of Achieving Greater Cloud Adoption” określono 5 poziomów dojrzałości w wykorzystywaniu chmur – od najniższego poziomu ad hoc, do najwyższego – zoptymalizowanego (patrz ramka). Badanie pokazało, że organizacje, przechodząc od najniższego do najwyższego poziomu dojrzałości, uzyskują wyraźny wzrost korzyści biznesowych, w tym:

  • wzrost przychodów na poziomie 10,4%,
  • redukcję kosztów IT o 77%,
  • skrócenie czasu wprowadzania nowych usług i aplikacji o 99%,
  • zwiększenie możliwości działu IT dotyczących zapewnienia zgodności poziomu dostępności usług z umowami SLA o 72%,
  • dwukrotne zwiększenie wydajności działu IT we wdrażaniu nowych innowacyjnych projektów.


Raport powstał na podstawie wyników badań ankietowych przeprowadzonych wśród menedżerów odpowiedzialnych za decyzje IT w 3400 firmach z 17 krajów. Badaniem objęto firmy, którym z powodzeniem udało się wdrożyć prywatne, publiczne lub hybrydowe chmury we własnych środowiskach IT.

ZAAWANSOWANE ROZWIĄZANIA I KORZYŚCI DLA ORGANIZACJI

W raporcie przedstawiono również dane dotyczące zysków, jakie osiągają firmy wykorzystujące w najbardziej dojrzały sposób rozwiązania chmurowe (określenie „dojrzałe” odnosi się do firm, które są na jednym z 3 najwyższych poziomów dojrzałości w wykorzystaniu chmury, zdefiniowanych przez IDC).

Przedsiębiorstwa te uzyskały dodatkowy wzrost przychodów wynoszący średnio 1,6 mln USD na jedną aplikację uruchomioną w chmurze prywatnej lub publicznej, przy jednoczesnej redukcji kosztów o 1,2 mln dol. Wzrost przychodów był w największym stopniu związany ze sprzedażą nowych produktów i usług, zwiększeniem liczby klientów lub wejściem firm na nowe rynki. Zdaniem menedżerów z badanych firm, większe przychody wynikały również z wdrażania innowacyjnych rozwiązań, co było możliwe m.in. dzięki zwolnieniu działów IT z konieczności wykonywania prac związanych z utrzymywaniem systemów. Redukcja kosztów operacyjnych wynikała natomiast z przenoszenia aplikacji biznesowych do środowisk lepiej skalowalnych, niezawodnych i bardziej wydajnych, działających na platformie chmurowej.

Pełna treść artykułu jest dostępna w papierowym wydaniu pisma.

prenumerata Numer niedostępny Spis treści

.

Transmisje online zapewnia: StreamOnline

All rights reserved © 2019 Presscom / Miesięcznik "IT Professional"