Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.23.06.2020

PLNOG Online

PLNOG Online
23.06.2020

Nowe zagrożenie

Ramsay
23.06.2020

Chmurowe kopie

Veeam Backup dla Microsoft Azure
19.06.2020

Nowości w kontenerach

Red Hat OpenShift 4.4
19.06.2020

Analityka bezpieczeństwa

FortiAI
19.06.2020

UPS dla obliczeń edge

Schneider APC Smart-UPS
16.06.2020

Przemysłowe SD

Nowe karty Transcend
16.06.2020

Storage dla SMB

QNAP TS-451DeU
16.06.2020

Pamięć masowa

Dell EMC PowerStore

Oprogramowanie i rozwiązania chmurowe - Monitoring i zarządzanie

Data publikacji: 01-12-2016

Axence nVision 9

baramundi Management Suite 2016

Wybór czytelników - Axence nVision 9

Oprogramowanie firmy Axence pozwala kompleksowo zarządzać infrastrukturą IT przedsiębiorstwa. W dalszym ciągu mamy do czynienia z pięcioma modułami funkcjonalnymi: Network, Inventory, Users, Helpdesk oraz DataGuard.

Proaktywne monitorowanie i wizualizacja sieci, obsługa SNMP, skaner sieciowy, serwer Syslog, skaner inwentaryzacji sprzętu, rozbudowane funkcje rozpoznawania oprogramowania czy monitoring i kontrola działań użytkowników to najpopularniejsze funkcje udostępniane przez nVision. Funkcjonalność ta może również zostać rozbudowana o przejrzysty moduł helpdesku, który uzupełnia zestaw narzędzi niezbędnych w codziennej administracji infrastrukturą.

Wersja dziewiąta wprowadza wiele usprawnień, a także nowe funkcje w modułach Helpdesk, Users oraz Inventory. Nowe raporty o zamkniętych zgłoszeniach serwisowych, aktywności pracowników helpdesku czy aktualnie procesowych zgłoszeniach w połączeniu z możliwością eksportu do formatów XLSX i CSV to tylko niektóre z nowych możliwości. Wśród nowości jest też opcja konfiguracji alertu związanego z odwiedzeniem witrynwystępujących we wcześniej zdefiniowanych grupach. Moduł Network dostępny za darmo.

Wybór REDAKCJI - baramundi Management Suite 2016

Pakiet oprogramowania baramundi Management Suite to zestaw narzędzi do zarządzania urządzeniami klienckimi pracującymi w firmowej sieci LAN. Modułowa budowa pozwala na dostosowanie oprogramowania do konkretnych potrzeb przedsiębiorstwa. Zarządzanie pełnym cyklem życia stacji roboczych, serwerów oraz urządzeń mobilnych to główne zadanie tej aplikacji – począwszy od zautomatyzowanej instalacji systemów operacyjnych, poprzez instalację i kontrolę aplikacji, kopie zapasowe czy zarządzanie poprawkami.

Za pośrednictwem API możliwa jest niemal nieograniczona integracja z innymi narzędziami rozszerzającymi funkcjonalność tego oprogramowania.


Management Suite umożliwia również inwentaryzację zasobów informatycznych wraz z kontrolą licencji. Wbudowane raporty ułatwiają podejmowanie decyzji zakupowych w kontekście posiadanych licencji na oprogramowanie. Z poziomu przejrzystego i intuicyjnego graficznego interfejsu użytkownika możliwe jest również podstawowe zarządzanie środowiskiem wirtualnym. Oprogramowanie dedykowane jest środowiskom działającym w oparciu o rozwiązania bazujace na platformie Microsoft Windows. Aby w pełni kontrolować zarządzane środowisko, konieczna jest instalacja aplikacji agenta na każdym z zarządzanych urządzeń, w tym na platformach mobilnych Google Android, Apple iOS oraz Windows Phone. Za pośrednictwem API możliwa jest niemal nieograniczona integracja z innymi narzędziami rozszerzającymi funkcjonalność oprogramowania baramundi.

Test produktu pojawił się na łamach październikowego numeru „IT Professional”.

prenumerata Numer niedostępny Spis treści

.

Transmisje online zapewnia: StreamOnline

All rights reserved © 2019 Presscom / Miesięcznik "IT Professional"