Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.25.02.2020

Koszty w górę

Zmiany w licencjach VMware
24.02.2020

VPN na nowo

WireGuard w Linuksie
24.02.2020

Wydajność pod kontrolą

Citrix Analytics for Performance
24.02.2020

Zaawansowany backup

Veeam Availability Suite v10
20.02.2020

Serwery Enterprise

OVHCloud stawia na Ryzeny
20.02.2020

Monitory dla biznesu

Newline IP
20.02.2020

Przemysłowe SSD

Dyski Transcend M.2 NVMe
23.01.2020

Google Project Zero

Inicjatywa Google Project Zero
23.01.2020

Ochrona tylko w chmurze

Kaspersky Security Cloud Free

Oprogramowanie i rozwiązania chmurowe - Wirtualizacja

Data publikacji: 01-12-2016

VMware vSphere hypervisor ESXi 6.0
Red Hat Virtualization 4.0

Wybór czytelników - VMware vSphere hypervisor ESXi 6.0

VSphere ESXi w wersji szóstej to hypervisor firmy VMware, który zdążył już ugruntować pozycję na rynku. Obecnie pojawiła się już edycja oznaczona numerem 6.5, która została zaprezentowana tuż po zakończeniu naszego głosowania i będzie z pewnością propozycją do przyszłorocznej edycji plebiscytu. Wersja szósta to kontynuacja nieustannego przesuwania limitów – więcej hostów w klastrze (64), więcej maszyn wirtualnych w ramach klastra (8000), więcej VM na węzeł (1024) oraz więcej (480) logicznych CPU i pamięci RAM na host (12 TB). W ramach limitów dla pojedynczego węzła fizycznego wzrosły również możliwości maksymalnej alokacji vCPU i pamięci dla pojedynczej maszyny wirtualnej – 128 vCPU i 4 TB RAM. Pjawiło się również wsparcie dla zarządzania użytkownikami ESXi z poziomu vCenter, a także dwa tryby lockdown: standardowy i restrykcyjny. Funkcja Fault Tolerance wspiera teraz VM z 4 vCPU i 64 GB RAM. Rozszerzono również listę obsługiwanych systemów operacyjnych, wśród których znaleźć można chociażby Solarisa 11.2, FreeBSD 9.3 czy Mac OS 10.10.

Wybór REDAKCJI - Red Hat Virtualization 4.0

Najnowsza wersja platformy wirtualizacyjnej Red Hat oznaczona numerem 4.0 zmieniła nazwę z Red Hat Enterprise Virtualization (RHEV) na Red Hat Virtualization (RHV). Jest to nadal kompleksowe rozwiązanie do zarządzania wirtualizacją serwerów i stacji roboczych oraz do budowy środowiska chmury prywatnej lub hybrydowej charakteryzujące się wysoką skalowalnością. RHV składa się z trzech podstawowych komponentów: Red Hat Virtualization Managera (odpowiednik vCenter w środowisku VMware), modułu Storage wykorzystywanego do przechowywania danych maszyn wirtualnych i plików ISO w oparciu o protokoły NFS, iSCSI, GlusterFS i Fiber Channel oraz komponentu Hosts, a więc serwera udostępniającego moc obliczeniową.

Kompleksowe rozwiązanie do zarządzania wirtualizacją serwerów i stacji roboczych oraz do budowy środowiska chmury prywatnej lub hybrydowej.


Podstawową platformą systemową dla rozwiązania RHV jest oczywiście Red Hat Enterprise Linux oraz Kernel-based Virtual Machine (KVM). RHV opiera się głównie na produktach open source,
a twórcy rozwiązania deklarują otwartość i integrację z innymi rozwiązaniami. Najlepszym przykładem jest wsparcie dla OpenStacka (Glance, Neutron, Cinder). Ponadto w wersji czwartej dodano wsparcie dla RHEL Atomic Host w roli gościa, a więc kontenerów Linux. Dodano również API na potrzeby dostawców usług sieciowych. Rozwiązanie wspiera do 200 hostów, a limity sprzętowe są analogiczne do tych znanych z edycji RHEL. Wirtualna maszyna może mieć do 240 vCPU i 4000 GB RAM dla najnowszych wersji hosta RHEL.

.

Transmisje online zapewnia: StreamOnline

All rights reserved © 2019 Presscom / Miesięcznik "IT Professional"