Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.23.06.2020

PLNOG Online

PLNOG Online
23.06.2020

Nowe zagrożenie

Ramsay
23.06.2020

Chmurowe kopie

Veeam Backup dla Microsoft Azure
19.06.2020

Nowości w kontenerach

Red Hat OpenShift 4.4
19.06.2020

Analityka bezpieczeństwa

FortiAI
19.06.2020

UPS dla obliczeń edge

Schneider APC Smart-UPS
16.06.2020

Przemysłowe SD

Nowe karty Transcend
16.06.2020

Storage dla SMB

QNAP TS-451DeU
16.06.2020

Pamięć masowa

Dell EMC PowerStore

Oprogramowanie i rozwiązania chmurowe - Bezpieczeństwo

Data publikacji: 01-12-2016

ESET Smart Security 2016
ObserveIT 6.7

Wybór czytelników - ESET Smart Security 2016

Smart Security to kompleksowe zabezpieczenie przeciwko zróżnicowanym zagrożeniom płynącym z sieci i nie tylko stamtąd. Rozwiązania marki ESET, podobnie jak spora część laureatów w pozostałych kategoriach, cieszą się niezmiennym uznaniem naszych Czytelników. Smart Security to rozwiązania bazujące na silniku znanym z pakietu podstawowego NOD32. Poza standardowym modułem antywirusowym Smart Security zawiera także funkcje osobistej zapory sieciowej, antyspyware, antyphishing, antyspam czy ochronę przed atakami wykorzystującymi skrypty. Ponadto pakiet chroni przed zagrożeniami płynącymi ze strony botnetów. Wbudowana kontrola rodzicielska czy ochrona w trakcie korzystania z systemów bankowości elektronicznej to kolejne elementy podnoszące bezpieczeństwo.

Do nowości należy funkcja ochrony kamery internetowej i routera. W przypadku wykrycia dostępu do kamery ze strony niepowołanej aplikacji oprogramowanie zgłosi alarm. W ramach ochrony routera Smart Security potrafi udostępnić listę podłączonych urządzeń oraz zbadać zabezpieczenia. Inną nowością jest blokada ataków w oparciu o złośliwe skrypty. W ramach licencji dostępna jest bezpłatna pomoc techniczna producenta. Oprogramowanie współpracuje z klienckimi wersjami systemów Windows, od Visty począwszy.


Wybór REDAKCJI - ObserveIT 6.7

ObserveIT to rozwiązanie klasy Insider Threat Management, pozwalające kontrolować zagrożenia płynące ze strony użytkowników wewnętrznych działających w ramach przydzielonych im zasobów IT. W redakcyjnym teście rozwiązanie to zdobyło 9/10 możliwych punktów głównie dzięki innowacyjnemu podejściu do kwestii monitoringu i zarządzania aktywnością użytkowników. Funkcjonalność oprogramowania można podzielić na trzy kategorie: monitoring użytkowników, wykrywanie podejrzanych aktywności oraz zapobieganie takim zdarzeniom.

ObserveIT korzysta z zapisu aktywności użytkownika w formie relacji wideo opatrzonej odpowiednią transkrypcją działań widocznych na ekranie.


ObserveIT korzysta z zapisu aktywności użytkownika w formie relacji wideo opatrzonej odpowiednią transkrypcją działań widocznych na ekranie. Tak zapisany log aktywności opatrzony odpowiednim stemplem czasowym stanowi niepodważalny dowód ewentualnych działań niedozwolonych, może też stanowić podstawę pomiaru efektywności pracownika. Obser­veIT przeprowadza również analizę behawioralną dla danej sesji, pozwalając na wygenerowanie alarmu w czasie rzeczywistym. Na podstawie wyników monitoringu możliwe jest również blokowanie w czasie rzeczywistym niektórych działań zabronionych. Wszystkie rekordy wideo przechowywane są w bazie w celu późniejszej analizy. Aplikacja działa w trybie klient–serwer, gdzie po stronie użytkownika wymagana jest instalacja agenta.

prenumerata Numer niedostępny Spis treści

.

Transmisje online zapewnia: StreamOnline

All rights reserved © 2019 Presscom / Miesięcznik "IT Professional"