Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.17.09.2019

PLNOG23 czyli sieci 5G,...

Największa polska konferencja telekomunikacyjna powraca do Krakowa! Wśród nowości ścieżka...
05.09.2019

Cloudya – nowa usługa NFON

Po ponad dekadzie ciągłego rozwoju technologii Cloudya, swobodna i niczym nie ograniczona...
02.09.2019

Na dużą skalę

Kaspersky Hybrid Cloud Security
02.09.2019

Bezpieczny brzeg sieci

Fortinet Secure SD-Branch
02.09.2019

Nowoczesne centra danych

AMD EPYC
30.08.2019

Dostęp do AI i ML

VMware Cloud Foundation
30.08.2019

Lekkość i moc

Toshiba Portégé A30-E
30.08.2019

Bez przestojów

APC Easy UPS On-Line
29.08.2019

Duże moce

Lenovo ThinkSystem SR635 i SR655

Bezpieczny druk w środowisku biurowym

Data publikacji: 23-05-2019 Autor: Sebastian Kuniszewski

Nowa odsłona serii wielofunkcyjnych urządzeń drukujących w formacie A4 ma wbudowane mechanizmy zwiększające bezpieczeństwo wydruków oraz oferuje o 30% wyższą efektywność energetyczną od urządzeń poprzedniej generacji. HP LaserJet Enterprise serii 500 to produkty dla przedsiębiorców poszukujących uniwersalnych urządzeń niezbędnych do realizacji codziennych zadań.

 

Podczas konferencji HP Reinvent zaprezentowano urządzenia dla biznesu, które z łatwością integrują się z nowoczesnym miejscem pracy. Wśród nowości pokazano m.in. rozbudowaną linię urządzeń wielofunkcyjnych oraz drukarek o większej niż dotychczas wydajności, komforcie obsługi i ulepszonych mechanizmach ochrony wydruków.

ZABEZPIECZANIE URZĄDZEŃ I DOKUMENTÓW

Według badań przeprowadzonych przez HP 83% respondentów korzysta z narzędzi chroniących ich komputery, a 55% urządzenia mobilne. Równocześ­nie tylko 41% urządzeń drukujących działa w zabezpieczonych sieciach, z których korzysta, stosuje kontrolę dostępu oraz chroni dane. Widać jednak wyraźnie, że zmienia się podejście klientów – coraz więcej pytań ofertowych zawiera zapisy dotyczące zwiększonych wymagań w zakresie bezpieczeństwa drukarek.

HP to firma zajmująca się rozwiązaniami druku, która spełnia wymagania NIST (National Institute of Standards and Technology) w zakresie ochrony przed cyberprzestępczością. Uczestnictwo w programie Bug Bounty, w którym przyznawane są nagrody za wykrywanie błędów, czy wbudowany system monitorowania urządzeń pod kątem złośliwego oprogramowania z funkcją automatycznej naprawy to tylko niektóre z oferowanych narzędzi. Firma HP to również jedyny producent z certyfikatem SD-PAC, który potwierdza, że na etapie projektowania oraz testowania oprogramowania dla druku stosowane są wysokie standardy zarządzania cyklem życia produktu. Certyfikacja obejmuje HP FutureSmart, JetAdvantage Security Manager, Access Control, JetAdvantage SecurePrint i JetAdvantage Insights. Oferowane zabezpieczenia monitorują, wykrywają i automatycznie powstrzymują ataki, a następnie kontrolują integralność oprogramowania po ponownym uruchomieniu.

WYDAJNOŚĆ I OSZCZĘDNOŚCI

W przypadku modeli M507 i M528 na intuicyjną konfigurację parametrów druku i aktualizację zabezpieczeń pozwala HP Web Jetadmin. Oprogramowanie umożliwia implementację wybranych ustawień w całej flocie urządzeń. Domeną nowych modeli z serii 500 są także zaawansowane systemy łączności bezprzewodowej. M507 umożliwia przesyłanie plików z urządzeń mobilnych, a także skanowanie bezpośrednio z poziomu poczty e-mail czy edytora tekstu.

 

[...] 

Pełna treść artykułu jest dostępna w papierowym wydaniu pisma.

.

Transmisje online zapewnia: StreamOnline

All rights reserved © 2019 Presscom / Miesięcznik "IT Professional"