Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.17.09.2019

PLNOG23 czyli sieci 5G,...

Największa polska konferencja telekomunikacyjna powraca do Krakowa! Wśród nowości ścieżka...
05.09.2019

Cloudya – nowa usługa NFON

Po ponad dekadzie ciągłego rozwoju technologii Cloudya, swobodna i niczym nie ograniczona...
02.09.2019

Na dużą skalę

Kaspersky Hybrid Cloud Security
02.09.2019

Bezpieczny brzeg sieci

Fortinet Secure SD-Branch
02.09.2019

Nowoczesne centra danych

AMD EPYC
30.08.2019

Dostęp do AI i ML

VMware Cloud Foundation
30.08.2019

Lekkość i moc

Toshiba Portégé A30-E
30.08.2019

Bez przestojów

APC Easy UPS On-Line
29.08.2019

Duże moce

Lenovo ThinkSystem SR635 i SR655

Technologia WLAN istotnym elementem transformacji cyfrowej

Data publikacji: 23-05-2019 Autor: Magdalena Ziemba

Bezpieczne sieci bezprzewodowe są tak samo ważne jak bezpieczne sieci LAN. W przyszłości będą nawet jeszcze ważniejsze, ponieważ to bezprzewodowy dostęp do sieci stanie się podstawowym sposobem korzystania z internetu. Raport stworzony przez analityków IDC wskazuje, że choć większość organizacji w Polsce stosuje sieci WLAN, to nie wykorzystuje w pełni ich potencjału.

 

Analitycy IDC we współpracy z Cisco Systems i Exatel opracowali badanie dotyczące modeli używania sieci bezprzewodowych w Polsce. Na przełomie 2018 i 2019 roku przeprowadzili ankiety wśród dyrektorów, kierowników oraz specjalistów odpowiedzialnych za infrastrukturę IT lub sieciową w organizacjach reprezentujących administrację publiczną, sektor bankowy, energetyczny oraz transport. Z powstałego raportu pt. „Sieć bezprzewodowa WLAN niezbędnym elementem polityki bezpieczeństwa IT każdej organizacji” wynika, że szefom działów IT potrzebna jest wiedza, w jaki sposób dzięki Wi-Fi stworzyć nowoczesne usługi dla biznesu lub obywateli, wychodząc poza stereotypowy dostęp do internetu.

POTENCJAŁ ROZWIĄZAŃ

Choć technologia bezprzewodowych sieci i bezprzewodowego dostępu do internetu jest powszechna zarówno w biznesie, jak i coraz częściej w jednostkach administracji publicznej, to nadal jest źródłem innowacyjnych usług. Badanie IDC wskazuje, że infrastruktura WLAN jest ważnym elementem strategii transformacji cyfrowej, ponieważ pozwala na tworzenie rozwiązań opartych na IoT, wdrażanie modeli wielokanałowej sprzedaży (omnichannel) czy nieograniczony dostęp do kluczowych dla biznesu usług w modelu SaaS.

Przedsiębiorstwa, które nie inwestują w nowoczesne sieci bezprzewodowe, wolniej się rozwijają, ograniczają pracownikom dostęp do potrzebnych narzędzi i danych, hamują ich kreatywność i narzucają przestarzałe modele pracy stanowiskowej. Tymczasem jest coraz więcej pracowników mobilnych, dla których bezprzewodowy model pracy jest już standardem i którzy potrzebują dostępu do danych oraz aplikacji biznesowych niemal o każdej porze i z każdego miejsca.

Aż 60% ankietowanych przyznało, że zatrudnia osoby, których praca z wykorzystaniem urządzeń mobilnych może być wykonywana nie tylko z jednej lokalizacji.

 

[...]

 

Pełna treść artykułu jest dostępna w papierowym wydaniu pisma.

.

Transmisje online zapewnia: StreamOnline

All rights reserved © 2019 Presscom / Miesięcznik "IT Professional"