Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.26.05.2020

Cloud Native Universe

Jako patron medialny zapraszamy programistów wdrażających lub integrujących się z dowolną...
26.03.2020

Koniec certyfikatów...

MCSA, MCSD i MCSA
26.03.2020

Odświeżony OS

FortiOS 6.4
26.03.2020

Bezpieczeństwo w chmurze

Cisco SecureX
26.03.2020

Modernizacja IT

Nowości w VMware Tanzu
26.03.2020

Krytyczne zagrożenie dla...

Nowa groźna podatność
26.03.2020

Laptopy dla wymagających

Nowe ThinkPady T, X i L
26.03.2020

Serwerowe ARM-y

Ampere Altra
26.03.2020

Energooszczędny monitor

Philips 243B1

Przetwarzanie obciążeń w chmurze hybrydowej

Data publikacji: 24-10-2019 Autor: Magdalena Ziemba

Komputery mainframe są wykorzystywane w najbardziej krytycznych środowiskach, aby duże przedsiębiorstwa mogły zmniejszyć przestrzeń centrum danych i zużycie energii. Firma IBM stworzyła maszynę zdolną do obsługi ogromnych obciążeń i oferującą bezpieczne miejsce dla danych. Serwer z15 ułatwia organizacjom integrację z chmurą hybrydową oraz tworzenie natywnych aplikacji.

 

Platforma IBM z15 służy do zarządzania danymi w hybrydowych środowiskach multicloud. Umożliwia użytkownikom zarządzanie dostępem do danych na podstawie uprzednio określonych polityk kontroli dostępu przy użyciu rozwiązania pozwalającego na natychmiastowe odwołanie dostępu do danych w chmurze hybrydowej.

 

W erze przetwarzania w chmurze koszt serwerów IBM z15 może wydawać się zbyt duży (jest ustalany indywidualnie dla firmy), lecz jak twierdzi Ray Wang, założyciel firmy analitycznej Constellation Research, dla niektórych organizacji rozwiązanie to na dłuższą metę będzie bardziej opłacalne niż chmura publiczna i zapewni bezpieczną pracę w wielochmurowym środowisku hybrydowym.

PRZYSPIESZENIE PRACY

System z15 jest dostarczany maksymalnie w czterech szafach 19-calowych i bez problemu współpracuje z innymi platformami stosowanymi w centrum przetwarzania danych. Pojedyncza szafa zajmuje o 75% mniej miejsca niż serwery x86.

 

Nowy 12-rdzeniowy procesor pracuje z częstotliwością 5,2 GHz i zapewnia zwiększoną wydajność w szerokim zakresie obciążeń. Rozwiązanie z15 jest wyposażone w maksymalnie 190 konfigurowalnych przez użytkownika rdzeni procesorów IFL (Integrated Facility for Linux) na jednym serwerze i do 40 TB pamięci RAIM (Redundant Array of Independent Memory). Pamięć Virtual Flash Memory (VFM), o maksymalnej pojemności 6 TB, zapewnia wysoki poziom dostępności i wydajności oraz pomaga w zmniejszeniu opóźnień dla krytycznych obciążeń.

 

Obecnie większość transakcji odbywa się online, dlatego przestoje nie są tolerowane. Rozwiązanie IBM Z Instant Recovery niweluje negatywne skutki zarówno planowanych, jak i nieplanowanych przerw pracy systemu. Funkcja natychmiastowego odtwarzania gwarantuje wysoką dostępność dzięki ograniczeniu nieprzewidzianych przestojów, a w przypadku zaplanowanych przestojów znacznie skraca czas przywracania systemu do pełnej sprawności, by spełniać wymogi umów SLA po awariach, a także przyspiesza ładowanie programu początkowego (initial program load – IPL) i wykonywanie następnego obciążenia.

 

IBM System Recovery gwarantuje uwolnienie pełnej mocy serwera z15, którego rdzenie pozwalają na natychmiastowe przywrócenie systemu do pracy po przestojach i aż 2,5 razy szybsze nadrobienie opóźnień w dokonywaniu transakcji biznesowych w porównaniu z poprzednim modelem, IBM z14.

WZMOCNIENIE BEZPIECZEŃSTWA DANYCH

Jak zaznacza Ross Mauri, dyrektor generalny IBM Z: – Nasi klienci mogą potrzebować dostępu do danych i analiz nie w ciągu kilku minut, ale może w ułamku sekundy, a także chcą mieć możliwość kontrolowania prywatności tych danych na bardzo szczegółowym poziomie.

 

Jedną z najważniejszych nowych funkcji serwera z15 jest Data Privacy Passports, które zapewnia precyzyjną ochronę prywatności danych w całym cyklu życia danych.

 

[...] 

Pełna treść artykułu jest dostępna w papierowym wydaniu pisma.

.

Transmisje online zapewnia: StreamOnline

All rights reserved © 2019 Presscom / Miesięcznik "IT Professional"