Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.26.10.2020

Nowa wersja nVision

Można już pobierać nową wersję nVision
26.10.2020

Monitorowanie infrastruktury

Vertiv Environet Alert
23.10.2020

Telefonia w chmurze

NFON Cloudya
23.10.2020

Nowości w EDR

Bitdefender GravityZone
23.10.2020

Wykrywanie anomalii

Flowmon ADS11
23.10.2020

Mobilny monitor

AOC 16T2
22.10.2020

HP Pavilion

HP zaprezentowało nowe laptopy z linii Pavilion.
22.10.2020

Inteligentny monitoring

WD Purple SC QD101
22.10.2020

Przełącznik 2,5GbE

QNAP QSW-1105-5T

Biznesowa klasa premium

Data publikacji: 20-12-2019 Autor: Krystian Lempicki

„Najmniejszy na świecie 14-calowy komercyjny notebook 2-w-1” – tak Dell opisuje konwertowalny model Latitude 7400 z dotykowym ekranem, oferowany głównie klientom biznesowym. Sprawdziliśmy, czego w praktyce możemy spodziewać się po nowo zaprojektowanej konstrukcji.

 

Nowy laptop Della już chwilę po wyjęciu z pudełka robi wrażenie. Cała konstrukcja zamknięta w zgrabnej obudowie jest dobrze spasowana, korpus ze stopu aluminium wygląda elegancko i nowocześnie, a po otwarciu klapy rzuca się w oczy spory wyświetlacz z bardzo wąskimi ramkami dookoła. Dzięki takiej konstrukcji w zgrabnej obudowie o wielkości porównywalnej z komputerami z ekranami o jeden cal mniejszymi zamontowano świetny 14-calowy ekran Full HD wzmocniony szkłem Gorilla Glass i pokryty powłoką antyrefleksyjną.
 
WYSOKA JAKOŚĆ WYKONANIA
 
Projektanci postanowili od nowa zaprojektować model premium dla segmentu biznesowego, wyposażyć go w wydajne podzespoły i jeszcze dodać kilka rozwiązań autorskich zwiększających komfort pracy i bezpieczeństwo danych.
 
Latitude 7400 2-w-1 to konwertowalna wersja Latitude 7400 pozwalająca na pracę w trybie tabletu. Na pulpicie oraz na ramce ekranu nie zamieszczono żadnych oznaczeń opisujących, jaki to model, a logo producenta widoczne jest wyłącznie na klapie urządzenia. Ciemnoszary metal został estetycznie zmatowiony, dzięki czemu rysy, które mogą pojawić się podczas używania, nie będą zbyt widoczne. Rozmiary i masa jak najbardziej odpowiadają standardom stawianym ultrabookom – zamknięty Latitude 7400 ma 8,6-15 mm grubości i waży 1,36 kg.
 
Metalowa obudowa dobrze wypada również pod kątem wytrzymałości – ultrabook dzięki niej sprawia wrażenie wyjątkowo solidnego, konstrukcja nie reaguje nawet na mocniejszy nacisk, nic nie skrzypi, a specjalna powłoka ogranicza ilość pozostawianych śladów odcisków palców na ekranie i obudowie. Może nie spełnia swojej funkcji idealnie, ale znacząco zmniejsza powstawanie niechcianego efektu, dzięki czemu ekranu nie trzeba czyścić codziennie, a klapa laptopa i miejsca, gdzie opiera się nadgarstki, po kilku tygodniach używania pozostały czyste. Jest to o tyle znaczące, że mamy do czynienia z notebookiem konwertowalnym.
 
Mimo niewielkich rozmiarów na bocznych ściankach obudowy znalazło się miejsce dla pełnowymiarowego złącza HDMI, gniazda słuchawkowego oraz dwóch portów USB 3.1 i dwóch portów Thunderbolt 3, z czego jeden pełni funkcję gniazda zasilania. Za łączność odpowiada bezprzewodowa karta sieciowa Intel Wireless-AC 9560. Moduł NFC i modem WWAN są dostępne jako wyposażenie opcjonalne. Chcąc podłączyć laptopa do sieci za pomocą kabla, trzeba zaopatrzyć się w przejściówkę USB C – RJ-45 lub stację dokującą wpinaną do portu Thunderbolt 3.
 
[...]
 
 

Pełna treść artykułu jest dostępna w papierowym wydaniu pisma.

.

Transmisje online zapewnia: StreamOnline

All rights reserved © 2019 Presscom / Miesięcznik "IT Professional"