Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.25.09.2020

Konferencja PIKE 2020 „Nowy...

Liderzy branży telekomunikacji i mediów o nowych wyzwaniach i przyszłości branży w...
24.09.2020

Microsoft ogłosił harmonogram...

Ta chwila prędzej czy później musiała nadejść – Microsoft ogłosił harmonogram porzucania...
24.09.2020

Nowe mobilne jabłka

Premiera iOS-a 14
24.09.2020

Kompleksowa ochrona

Kaspersky 2021
24.09.2020

Kolejny zielony robot

Android 11
24.09.2020

Mobilne bezpieczeństwo

ESET Mobile Security 6.0
24.09.2020

QNAP

QNAP wprowadził na rynek serwery NAS serii TS-x32PXU przeznaczone do montażu w szafie...
24.09.2020

Wytrzymałe SSD

WD My Passport
24.09.2020

Laptopy dla biznesu

MSI Summit

LOG PLUS tak wiele za free!

Data publikacji: 16-06-2020

Jeśli wykorzystujesz w swojej organizacji narzędzie do zarządzania zasobami IT i/lub licencjami, które nie spełnia Twoich oczekiwań lub zwyczajnie jest za drogie dla Twojego biznesu, możesz wdrożyć alternatywne rozwiązanie bez opłat. I choć może wydawać się to niemożliwe – nie znajdziesz gwiazdek w treści licencji.

 

LOG Plus to produkt nowoczesny, ultraużyteczny i skalowalny, którego bazą jest know-how, doświadczenie i potrzeby rynku. W systemie zostały wdrożone i wykorzystane najlepsze światowe praktyki w zakresie ITAM, SAM, software delivery czy remote management, odkrywając jeszcze bardziej użyteczne zastosowanie w biznesie.

CO DOKŁADNIE DAJE LOG PLUS?


MODUŁ CMDB


Natychmiastowy dostęp do danych, czyli klucz sprawnie działającego IT. Z LOG Plus jesteś o krok do przodu – masz dostęp do najważniejszych informacji nie tylko z poziomu komputera, ale także telefonu, który masz zawsze pod ręką. Ponadto nowoczesny interfejs i przejrzysty sposób prezentacji danych to miła odmiana od tabel Excela.

 

To, co wyróżnia LOG Plus na tle konkurencyjnych rozwiązań, to możliwość zbiorczego dodawania zasobów informatycznych (sprzętu, licencji), z poziomu jednego ekranu aplikacji. Jednak to nie wszystko – do systemu wprowadzony jest słownik produktów handlowych, wraz z nazwami i kodami producenta. Dzięki temu dodanie nowego zasobu jest banalnie proste, ponieważ po wpisaniu pierwszych liter system podpowiada nazwę sprzętu, który chcesz dodać. Co ważne, w tym samym miejscu możesz wprowadzić także numer ser yjny oraz datę gwarancji. Brzmi nieźle?

 

Coraz bardziej popularny model pracy zdalnej nie sprzyja klasycznej inwentaryzacji sprzętu. W sytuacji gdy zespół jest rozproszony, kontrola firmowych zasobów staje się uciążliwa. Z pomocą przychodzi moduł CMDB w LOG Plus, który pozwala na szybkie i łatwe tworzenie powiązań między zasobem i pracownikiem. Dodatkowo możliwe jest zbudowanie indywidualnego schematu organizacyjnego, będącego idealnym odbiciem Twojego biznesu. Dzięki temu dokładnie wiesz, gdzie znajduje się sprzęt firmowy i kto jest jego użytkownikiem. Ponadto każda zmiana i zdarzenie dotyczące sprzętu, pracownika i reszty zasobów są odnotowywane i prezentowane w graficzny sposób w postaci cyklu życia zasobu. Wszystko, co ważne dla biznesu, jest dostępne w jednym miejscu.
 

ZERO BARIER
Możesz skorzystać z oferty specjalnej i pobrać oprogramowanie LOG Plus zupełnie za darmo. Dajemy do dyspozycji w pełni funkcjonalne moduły CMDB oraz SAM, które bezpłatnie wykorzystasz do zarządzania maksymalnie 80 zasobami komputerowymi. Oprogramowanie udostępniamy w modelu Virtual Appliance, co sprawia, że wdrożenie zajmuje mniej niż godzinę! Szczegóły oferty oraz regulamin na: logsystem.pl/log-plus-free-itp.

 

MODUŁ SAM

Zdajemy sobie sprawę z tego, że popularne jeszcze kilka lat temu audyty licencji na oprogramowanie nie są obecnie pierwszorzędną potrzebą firm. W obliczu globalnego kryzysu gospodarczego wiele organizacji stawia przede wszystkim na optymalizację kosztów. Dlatego tryb oszczędzania należy wprowadzić w każdej, nawet najmniejszej części przedsiębiorstwa. Przychodzi zatem czas na powrót do zagadnienia związanego z Software Assets Management.

W LOG Plus bilans licencji robi się SAM! Masz dostęp do najświeższych, zawsze aktualnych danych związanych z użyciem oprogramowania. Oprócz standardowej informacji o brakach system wskazuje także poziom wykorzystania licencji przez użytkowników. Może okazać się, że zakup dodatkowej licencji nie jest konieczny, ponieważ wystarczy przypisać licencję na oprogramowanie do innego użytkownika.

 

Podobnie jak w CMDB i słowniku produktów handlowych system posiada bazę licencji, wzbogaconą o informacje na temat ich cen rynkowych – dzięki temu wiadomo, czy zakup był opłacalny. Dostęp do takich informacji doceni każdy dyrektor finansowy.

.

Transmisje online zapewnia: StreamOnline

All rights reserved © 2019 Presscom / Miesięcznik "IT Professional"