Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.20.07.2020

Baramundi

Pomoc w czasie pandemii.
20.07.2020

Stop infekcjom

CloudGuard
17.07.2020

Analiza zagrożeń

Kaspersky Threat Attribution Engine
17.07.2020

Strażnik danych

QGD-1602P
16.07.2020

Dysk przemysłowy

Transcend MTE352T
16.07.2020

Połączenie sił

Fugaku
16.07.2020

Brama bezpieczeństwa

Check Point 1570R
23.06.2020

PLNOG Online

PLNOG Online
23.06.2020

Nowe zagrożenie

Ramsay

LOG PLUS tak wiele za free!

Data publikacji: 16-06-2020

Jeśli wykorzystujesz w swojej organizacji narzędzie do zarządzania zasobami IT i/lub licencjami, które nie spełnia Twoich oczekiwań lub zwyczajnie jest za drogie dla Twojego biznesu, możesz wdrożyć alternatywne rozwiązanie bez opłat. I choć może wydawać się to niemożliwe – nie znajdziesz gwiazdek w treści licencji.

 

LOG Plus to produkt nowoczesny, ultraużyteczny i skalowalny, którego bazą jest know-how, doświadczenie i potrzeby rynku. W systemie zostały wdrożone i wykorzystane najlepsze światowe praktyki w zakresie ITAM, SAM, software delivery czy remote management, odkrywając jeszcze bardziej użyteczne zastosowanie w biznesie.

CO DOKŁADNIE DAJE LOG PLUS?


MODUŁ CMDB


Natychmiastowy dostęp do danych, czyli klucz sprawnie działającego IT. Z LOG Plus jesteś o krok do przodu – masz dostęp do najważniejszych informacji nie tylko z poziomu komputera, ale także telefonu, który masz zawsze pod ręką. Ponadto nowoczesny interfejs i przejrzysty sposób prezentacji danych to miła odmiana od tabel Excela.

 

To, co wyróżnia LOG Plus na tle konkurencyjnych rozwiązań, to możliwość zbiorczego dodawania zasobów informatycznych (sprzętu, licencji), z poziomu jednego ekranu aplikacji. Jednak to nie wszystko – do systemu wprowadzony jest słownik produktów handlowych, wraz z nazwami i kodami producenta. Dzięki temu dodanie nowego zasobu jest banalnie proste, ponieważ po wpisaniu pierwszych liter system podpowiada nazwę sprzętu, który chcesz dodać. Co ważne, w tym samym miejscu możesz wprowadzić także numer ser yjny oraz datę gwarancji. Brzmi nieźle?

 

Coraz bardziej popularny model pracy zdalnej nie sprzyja klasycznej inwentaryzacji sprzętu. W sytuacji gdy zespół jest rozproszony, kontrola firmowych zasobów staje się uciążliwa. Z pomocą przychodzi moduł CMDB w LOG Plus, który pozwala na szybkie i łatwe tworzenie powiązań między zasobem i pracownikiem. Dodatkowo możliwe jest zbudowanie indywidualnego schematu organizacyjnego, będącego idealnym odbiciem Twojego biznesu. Dzięki temu dokładnie wiesz, gdzie znajduje się sprzęt firmowy i kto jest jego użytkownikiem. Ponadto każda zmiana i zdarzenie dotyczące sprzętu, pracownika i reszty zasobów są odnotowywane i prezentowane w graficzny sposób w postaci cyklu życia zasobu. Wszystko, co ważne dla biznesu, jest dostępne w jednym miejscu.
 

ZERO BARIER
Możesz skorzystać z oferty specjalnej i pobrać oprogramowanie LOG Plus zupełnie za darmo. Dajemy do dyspozycji w pełni funkcjonalne moduły CMDB oraz SAM, które bezpłatnie wykorzystasz do zarządzania maksymalnie 80 zasobami komputerowymi. Oprogramowanie udostępniamy w modelu Virtual Appliance, co sprawia, że wdrożenie zajmuje mniej niż godzinę! Szczegóły oferty oraz regulamin na: logsystem.pl/log-plus-free-itp.

 

MODUŁ SAM

Zdajemy sobie sprawę z tego, że popularne jeszcze kilka lat temu audyty licencji na oprogramowanie nie są obecnie pierwszorzędną potrzebą firm. W obliczu globalnego kryzysu gospodarczego wiele organizacji stawia przede wszystkim na optymalizację kosztów. Dlatego tryb oszczędzania należy wprowadzić w każdej, nawet najmniejszej części przedsiębiorstwa. Przychodzi zatem czas na powrót do zagadnienia związanego z Software Assets Management.

W LOG Plus bilans licencji robi się SAM! Masz dostęp do najświeższych, zawsze aktualnych danych związanych z użyciem oprogramowania. Oprócz standardowej informacji o brakach system wskazuje także poziom wykorzystania licencji przez użytkowników. Może okazać się, że zakup dodatkowej licencji nie jest konieczny, ponieważ wystarczy przypisać licencję na oprogramowanie do innego użytkownika.

 

Podobnie jak w CMDB i słowniku produktów handlowych system posiada bazę licencji, wzbogaconą o informacje na temat ich cen rynkowych – dzięki temu wiadomo, czy zakup był opłacalny. Dostęp do takich informacji doceni każdy dyrektor finansowy.

prenumerata Numer niedostępny Spis treści

.

Transmisje online zapewnia: StreamOnline

All rights reserved © 2019 Presscom / Miesięcznik "IT Professional"