Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.26.10.2020

Nowa wersja nVision

Można już pobierać nową wersję nVision
26.10.2020

Monitorowanie infrastruktury

Vertiv Environet Alert
23.10.2020

Telefonia w chmurze

NFON Cloudya
23.10.2020

Nowości w EDR

Bitdefender GravityZone
23.10.2020

Wykrywanie anomalii

Flowmon ADS11
23.10.2020

Mobilny monitor

AOC 16T2
22.10.2020

HP Pavilion

HP zaprezentowało nowe laptopy z linii Pavilion.
22.10.2020

Inteligentny monitoring

WD Purple SC QD101
22.10.2020

Przełącznik 2,5GbE

QNAP QSW-1105-5T

Firmy i uczelnie doceniają rozwiązania Huawei wdrażane przez Infonet Projekt

Data publikacji: 23-06-2020

W dobie wyzwania kształtujących się zmian gospodarczych, szczególnie istotna jest stabilna infrastruktura IT. Dzięki współpracy z Huawei firma Infonet Projekt skutecznie wspiera polskie organizacje w rozbudowie własnych Data Center.

 

Według raportu firmy Markets and Markets wartość rynku centrum danych ma wynosić nawet 32,3 miliarda dolarów do końca tego roku. Kluczowym elementem rozwoju tego segmentu rynku jest wzrastające zapotrzebowanie na przechowywanie i archiwizację danych. Wynika to z rosnącej ilości danych – każdego dnia na świecie powstaje 2,5 tryliona bajtów nowych informacji.


- Ostatnie wydarzenia pokazują, że cyfryzacja procesów pozwala skutecznie zabezpieczać firmy przed niespodziewanymi wydarzeniami - zauważa Piotr Fabiański, Prezes Zarządu Infonet Projekt - Dlatego firmy, które chcą być na to przygotowane, inwestują w nowoczesne rozwiązania do przechowywania danych.

Sprawdzony partner

Odpowiedzią na rosnące potrzeby firm w rozwoju posiadanej infrastruktury jest synergia doświadczenia integratora oraz producenta sprzętu. Integratora IT można porównać do architekta, który znając właściwości określonych elementów i materiałów, stworzy z nich całość. Infonet Projekt jako partner biznesowy Huawei może korzystać z szerokiego portfolio rozwiązań klasy Enterprise do budowy nowoczesnego Data Center. Będąc również Autoryzowanym Partnerem Serwisowym Huawei firma Infonet Projekt zapewnia ciągłość działania infrastruktury IT. Z ich doświadczeń skorzystali między innymi Uniwersytet Opolski oraz firma StabilisOne.


W przypadku Uniwersytetu Opolskiego zostało dostarczone rozwiązanie zlokalizowane w dwóch serwerowniach w obrębie pojedynczego kampusu. Macierze dyskowe dostarczone w projekcie były skonfigurowane w trybie Metro Cluster, zapewniając wysokodostępną przestrzeń na dane produkcyjne. Korzystając z wirtualizacji zasobów zewnętrznych (SmartVirtualization), podłączono do dostarczonych urządzeń posiadane dotychczas macierze, zwiększając tym samym przestrzeń na dane – mówi Kornel Kundzicz, Architekt systemów informatycznych w Infonet Projekt.

- Zdecydowaliśmy się na ten krok ze względu na konieczność zwiększenia ilości miejsca do przechowywania danych. Celem projektu było także zapewnienie wysokiej dostępności infrastruktury IT oraz jej zabezpieczenie – mówi Sławomir Paszkiewicz, Kierownik ds. Utrzymania i Wdrożeń Systemów Informatycznych w Centrum Informatycznym Uniwersytetu Opolskiego.
Z kolei firma StabilisOne, będąca dostawcą platformy ERP, zdecydowała się na udostępnienie swoich usług w modelu Software as a Service. W tym celu konieczne było zbudowanie dedykowanej infrastruktury dla stabilnego działania oraz wygodnego i intuicyjnego zarządzania.

Wdrażamy najnowsze technologie, więc wsparcie producenta i doświadczonego integratora było koniecznie dla tego projektu. Co warto podkreślić, Infonet Projekt SA wsparł nas przy budowie platformy cloud computing” – komentuje Leszek Bober, CTO firmy StabilisOne.

 

Dzielić się wiedzą


Mimo wyraźnych korzyści, jakie firmy odnoszą z wdrażania prywatnej chmury i budowy własnego Data Center, w polskich przedsiębiorstwach wciąż brakuje szczegółowej wiedzy na temat możliwych rozwiązań. Dlatego właśnie w 2019 roku Infonet Projekt wspólnie z Huawei zorganizowali w 5 miastach spotkania Roadshow IT (Katowice, Sopot, Kraków, Wrocław, Warszawa). Spotkania prowadzili eksperci z Infonet Projekt, Huawei oraz firmy S4E, która jest oficjalnym dystrybutorem Huawei w Polsce.

 

- Podczas spotkań dzieliliśmy się z uczestnikami wiedzą i doświadczeniem zebranym podczas wdrożeń wynikających z dotychczasowej współpracy – komentuje Michał Biwejnis, Huawei Sales Representative w S4E.

 

- Infonet Projekt wielokrotnie udowodnił, że jest godnym zaufania partnerem dostarczając usługi najwyższej jakości.- stwierdza Shane Zhang, Channel Business Dept. w Huawei Polska.
To właśnie połączenie wiedzy integratora, zastosowanie nowoczesnego sprzętu oraz elastyczne podejście pozwala realizować zaawansowane i wymagające technologicznie projekty.

Zapraszamy do kontaktu:www.infonet-projekt.com.pl/serwis

                                      

.

Transmisje online zapewnia: StreamOnline

All rights reserved © 2019 Presscom / Miesięcznik "IT Professional"