Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.20.07.2020

Baramundi

Pomoc w czasie pandemii.
20.07.2020

Stop infekcjom

CloudGuard
17.07.2020

Analiza zagrożeń

Kaspersky Threat Attribution Engine
17.07.2020

Strażnik danych

QGD-1602P
16.07.2020

Dysk przemysłowy

Transcend MTE352T
16.07.2020

Połączenie sił

Fugaku
16.07.2020

Brama bezpieczeństwa

Check Point 1570R
23.06.2020

PLNOG Online

PLNOG Online
23.06.2020

Nowe zagrożenie

Ramsay

Pełna mobilność

Data publikacji: 16-07-2020 Autor: Anna Wasilewska-Stawiak

Usprawnienie pracy i wolne ręce – to dwa (niewykluczające się) hasła, które mogą zostać zrealizowane, przy użyciu nowoczesnych urządzeń. I to zarówno w środowisku korporacyjnym, jak i na linii produkcyjnej, gdzie także ważne są tempo działań pracownika, jego bezpieczeństwo oraz transparentność w przepływie informacji.

 

W sektorze produkcyjnym najefektywniej sprawdzają się rozwiązania mobilne – przede wszystkim urządzenia typu wearable, czyli takie, które można nosić na ciele. Przy ich tworzeniu najważniejszą ideą było zwiększenie wydajności pracowników, jak również zapewnienie maksymalnego bezpieczeństwa w pracy plus dostęp do niezbędnych informacji – bez konieczności włączania służbowego komputera czy przemieszczania się do innych obszarów firmy, aby skorzystać z potrzebnych danych. Dzięki „wolnym rękom” redukuje się liczba pomyłek na linii personel – wytwarzanie produktu, a codzienne zadania mogą być wykonywane precyzyjniej. Co jeszcze cechuje urządzenia z rynku wearables? Odporność na trudne warunki eksploatacyjne. Produkcja często odbywa się w wysokiej lub niskiej temperaturze, przy dużym stopniu zapylenia bądź w towarzystwie wstrząsów, z narażeniem na uderzenia i uszkodzenia. Dlatego sprzęt musi być skonstruowany ze sprawdzonych, wytrzymałych elementów, dobrze tolerujących np. dużą wilgotność czy ryzyko upadku na twardą powierzchnię.


Głowa pracuje


Jednym z pomysłów na mobilny osprzęt jest wyświetlacz HD4000 firmy Zebra Technologies (rys. 1). Te specjalistyczne „gogle” są – oczywiście – przeznaczone do noszenia na głowie. Dzięki konstrukcji ,,okularów” współpracownicy widzą niezbędne dane, ukazujące się bezpośrednio w zasięgu ich wzroku – na głowie prelegenta bądź osoby szkolącej. Nie jest potrzebny tablet czy dodatkowy monitor, by czytelnie przekazać bieżące pomiary lub adnotacje techniczne. Lekkość tego nośnika oraz wysoka jakość uzyskanego obrazu stanowią niewątpliwe plusy – zarówno dla użytkownika bezpośredniego, jak i dla odbiorców tej mikroprezentacji. Parametry techniczne: pełnokolorowy wyświetlacz OLED 640 x 400 pikseli, jasność 300 cd/m2, łączność z urządzeniem nadrzędnym – systemy Android i Windows, narzędzia Zebra Warehouse Templates oraz Zebra Application Programming Interfaces (API), Eye Box, Eye Relief. Uzupełnienie wyświetlacza stanowią słuchawki bezprzewodowe oraz przewodowe serii HS3100/HS2100 (rys. 2). Wzmocnienie ad voice sprawia, że mogą one służyć w najtrudniejszych warunkach akustycznych – doskonale tłumią bowiem hałas zewnętrzny. Testowane w najgłośniejszych środowiskach przemysłowych. Kompatybilne z oprogramowaniem TekSpeech Pro 4.


Pierścienie mocy


Równie restrykcyjnej kontroli jakości poddano skaner pierścieniowy Bluetooth RS6000.
Sprawdzano jego działanie m.in. w chłodniach czy na rampie rozładunkowej. Urządzenie zachowuje łączność na odległość ponad 90 m, cechuje się też długą żywotnością baterii, jak również solidnym wykonaniem. Za pomocą diod LED pierścień nadaje sygnały świetlne, raportujące wykonanie zadań, a sparowanie go z komputerem trwa kilka sekund. Mobilny skaner oszczędza czas i pozwala uniknąć pomyłek, np. przy przypadkowym odczycie danych z innego sprzętu.


O ile RS6000 nosimy na kilku palcach dłoni, to jego mniejszego brata – skaner RS5100 Bluetooth można założyć na palec (rys. 3). Jak pierścionek. Mobilność i minimalizm przydają się wszędzie tam, gdzie ogranicza nas przestrzeń – na zapleczach, w małych magazynach, a także przy dystrybucji niewielkich produktów. Miniskanery to technologiczna przyszłość. (Niewątpliwym plusem jest zastosowanie w tego typu urządzeniach energooszczędnej technologii Bluetooth, która zapewnia zasięg działania do 91 metrów).

 

[...]

Pełna treść artykułu jest dostępna w papierowym wydaniu pisma.

.

Transmisje online zapewnia: StreamOnline

All rights reserved © 2019 Presscom / Miesięcznik "IT Professional"