Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.31.12.2020

Cykl webinarów

weinnovators.club
30.12.2020

Integracja z Teams

Veeam Backup
30.12.2020

Namierzanie zagrożeń

Flowmon Networks i Fortinet
30.12.2020

Wsparcie dla przedsiębiorstw

VMware Cloud on AWS
29.12.2020

Nowe NAS-y Thunderbolt 3

QNAP QuTS TVS-h1288X i TVS-h1688X
29.12.2020

Modele kompaktowe

VPL-PHZ60 i VPL-PHZ50
28.12.2020

Dedykowane przemysłowi

Seria TJ
28.12.2020

Nowa generacja

Router QHora-301W

Google przy śniadaniu

Data publikacji: 24-09-2020 Autor: Anna Wasilewska-Stawiak

„Breakfast with Google” to warsztaty tematyczne organizowane przez firmę Fly On The Cloud. Spotkania dedykowane są właścicielom przedsiębiorstw, Project Managerom oraz wszystkim osobom zainteresowanym rozwiązaniami chmurowymi. Szkolenia (w godzinach przedpołudniowych – śniadaniowych) organizowano we Wrocławiu i w Poznaniu, a ostatnio – z racji pandemii – można było uczestniczyć w nich wyłącznie zdalnie.

 

Tematyka poruszana podczas prelekcji dotyczy rozwiązań służących usprawnieniu pracy w zespole. Jednym z omawianych szczegółowo narzędzi jest pakiet G Suite. Jego najmocniejsza strona to zwiększenie efektywności komunikacji między pracownikami – zarówno tymi obecnymi fizycznie w siedzibie firmy, jak i tymi przebywającymi na home office. Z narzędziami od
Google’a każda grupa projektowa może zyskać opcję precyzyjnego konsultowania między sobą wszystkich zmian, poprawek i sugestii dotyczących wykonywanych na bieżąco zadań.


Rozmowy celowo kontrolowane


Do sprawnej organizacji spotkań służą Google Meet oraz Hangouts Chat. Są to dwie aplikacje stworzone z myślą o elastycznych teamach. Chat pozwala na bezpieczne przesyłanie wiadomości i plików, a Meet to niezawodne narzędzie do wideokonferencji. Połączenia w Meet są szyfrowane w locie, a dodatkowym elementem chroniącym przekazywane informacje są funkcje zapobiegające nadużyciom. Aby zorganizować wideokonferencję, wystarczy skonfigurować spotkanie, a następnie udostępnić link. Zaproszeni interlokutorzy nie potrzebują osobnych kont bądź wtyczek – nieskomplikowany interfejs pomoże przeprowadzić biznesowe zebranie lub kreatywny brainstorm.


Usługa Meet jest zintegrowana z innymi komponentami G Suite, do telespotkania można dołączyć bezpośrednio z poziomu wydarzenia z Kalendarza albo poprzez e-mail z nadanym zaproszeniem. Wszystkie szczegóły dotyczące zdarzenia wyświetlają się w zasięgu wzroku uczestnika, nieważne czy korzysta on z laptopa, telefonu komórkowego, czy przebywa właśnie w sali konferencyjnej i stamtąd „łączy się ze światem”. Co istotne, Google Meet występuje w wersjach dedykowanych na iOS oraz na Android. Wszystkie punkty dnia są wówczas wylistowane, a informacje o nich pobrane z Kalendarza Google. W G Suite Enterprise, na potrzeby delegacji czy tzw. spotkań rozproszonych, do każdego wydarzenia dołączany jest też numer telefonu – dzięki temu, nawet będąc w podróży, nie przegapimy godziny rozpoczęcia meetingu. Przed współuczestnictwem nie powstrzyma nas nawet brak połączenia z siecią Wi-Fi, wystarczy przebywać w zasięgu telefonicznym... Co istotne: zespoły korzystające z programu Skype dla firm bądź z systemów zarządzania spotkaniami opartymi na standardach SIP i H.323 (np. Polycom albo Cisco) mogą – na platformie Pexip Infinity – płynnie dołączyć do spot­kania w Meet.

 

[...]

 

 

Pełna treść artykułu jest dostępna w papierowym wydaniu pisma.

.

Transmisje online zapewnia: StreamOnline

All rights reserved © 2019 Presscom / Miesięcznik "IT Professional"