Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.26.10.2020

Nowa wersja nVision

Można już pobierać nową wersję nVision
26.10.2020

Monitorowanie infrastruktury

Vertiv Environet Alert
23.10.2020

Telefonia w chmurze

NFON Cloudya
23.10.2020

Nowości w EDR

Bitdefender GravityZone
23.10.2020

Wykrywanie anomalii

Flowmon ADS11
23.10.2020

Mobilny monitor

AOC 16T2
22.10.2020

HP Pavilion

HP zaprezentowało nowe laptopy z linii Pavilion.
22.10.2020

Inteligentny monitoring

WD Purple SC QD101
22.10.2020

Przełącznik 2,5GbE

QNAP QSW-1105-5T

QNAP QuWAN – wdrożenie SD-WAN nigdy nie było tak proste

Data publikacji: 24-09-2020

Definiowane programowo sieci WAN (SD-WAN) to rozwiązanie do scentralizowanego zarządzania klientami oraz do współtworzenia infrastruktury IT. Zalety tej technologii i jej przewaga nad klasycznym modelem WAN sprawiają, że coraz więcej przedsiębiorstw rozważa zastosowanie SD-WAN.

 

Do niedawna taka operacja była skomplikowanym technologicznie, drogim i czasochłonnym przedsięwzięciem. Na szczęście sytuacja zmieniła się dzięki dostępności narzędzi typu QuWAN firmy QNAP, czyli za sprawą rozwiązania SD-WAN. W połączeniu z innymi produktami tajwańskiego producenta pozwala ono na łatwe wdrożenie w organizacji definiowanej programowo sieci WAN.


Rozwiązanie biznesowe


Sieci działające w tym modelu są zdecydowanie bardziej elastyczne niż klasyczne WAN i lepiej sprawdzają się w przypadku firm działających w rozproszonej strukturze (tzn. posiadających kilka oddziałów lub organizacji, w których znaczna część personelu pracuje zdalnie – a w ostatnich miesiącach home office stało się standardem w biznesie). Zapewniają one maksymalną wydajność aplikacji i mogą być łatwo konfigurowane i skalowane – tak by idealnie dopasować się do dynamiki zmian we współczesnych organizacjach. QuWAN – czyli rozwiązanie Software-Defined Wide Area Network (SD-WAN) opracowane przez firmę QNAP – stworzone zostało z myślą o firmach, które chciałyby skorzystać z dobrodziejstw tej technologii, ale do tej pory obawiały się, że koszt realizacji takiego projektu przekracza ich możliwości. QuWAN pomaga małym i średnim firmom zbudować niezawodną infrastrukturę IT ułatwiającą cyfrową transformację, przejście w tryb pracy zdalnej oraz rozbudowę o kolejne oddziały.


„Aplikacja QuWAN, kompatybilna z szeroką gamą rozwiązań QNAP, zapewnia nie tylko stałą i zoptymalizowaną transmisję sieciową dla big data, ale także udoskonala wdrażanie rozwiązań IT i efektywność zarządzania w firmach z wieloma oddziałami” – wyjaśnia Grzegorz Bielawski, Country Manager QNAP. Technologia SD-WAN automatycznie ustanawia połączenie VPN przez sieć zdefiniowaną programowo oraz wykorzystuje szyfrowanie IPsec i zarządzanie w chmurze do zabezpieczenia i zoptymalizowania ruchu sieciowego. Pracownicy działów IT mogą łatwo wdrożyć bezpieczną i niezawodną infrastrukturę VPN, która oszczędza czas transmisji oraz przepustowość między centralą a oddziałami, jednocześnie odciążając obciążenia transmisyjne sprzętu VPN w centrali. W celu osiągnięcia zoptymalizowanej przepustowości i transmisji QuWAN stosuje technologie równoważenia obciążenia, agregacji WAN oraz wysokiej dostępności sieci WAN. Dzięki obsłudze QoS i głębokiej kontroli pakietów (DPI), QuWAN nadaje wyższe priorytety przepustowości dla aplikacji o znaczeniu krytycznym, a wykorzystując funkcje zapory ogniowej klasy L7, dodaje na czarną listę aplikacje podejrzane. Tym samym znacznie zwiększa się bezpieczeństwo sieci korporacyjnej, a aplikacje i narzędzia – krytyczne dla jej funkcjonowania – mają zapewnione sprawne działanie.

 

Wsparcie dla telepracy


Aplikacja QuWAN jest dostępna dla serwerów QNAP NAS, przełączników QGD i serwerów QuCPE. QuWAN spełnia różnorodne scenariusze wykorzystywane w dużych firmach, oddziałach i domach – dzięki aplikacji QVPN zdalni pracownicy mogą np. łatwo łączyć się przez SSL VPN z firmową siecią za pośrednictwem komputera lub urządzenia mobilnego. Urządzenia w różnych lokalizacjach są elastycznie segmentowane, aby łączyć się ze sobą w mikrosegmentowanej sieci. „Ponieważ praca zdalna staje się nową normą, firmy stają przed wyzwaniem związanym z wdrażaniem i zarządzaniem VPN na dużą skalę w wielu lokalizacjach. Jednak małe i średnie firmy z ograniczonymi budżetami i personelem mogą nie mieć środków na utrzymanie rozwiązań VPN klasy korporacyjnej” – wyjaśnia Grzegorz Bielawski i podkreśla – „Pełna zgodność QuWAN z rozwiązaniami QNAP i platformą chmury centralnego zarządzania pozwala pracownikom IT z siedziby głównej na szybkie wdrożenie bezpiecznej, skalowalnej infrastruktury VPN i topologii sieci w wielu lokalizacjach w celu spełnienia nowych wymagań biznesowych”. Dodajmy, że QNAP oferuje użytkownikom także narzędzie QuWAN Orchestrator (platforma chmurowa do scentralizowanego zarządzania agentami QuWAN), które umożliwia pracownikom centrali zdalne monitorowanie urządzeń sieciowych znajdujących się na styku sieci, ustawiać parametry i analizować ruch sieciowy, uzyskując w ten sposób Zero Touch Provisioning (ZTP). QuWAN Orchestrator zapewnia też intuicyjny pulpit nawigacyjny, eMapy, analizę ruchu, co ułatwia bardziej intuicyjne wdrażanie sieci. QuWAN dostępny jest w QTS App Center dla: serwerów QNAP NAS z procesorem x86 (Intel lub AMD) z minimum 2 GB pamięci RAM i systemem QTS w wersji 4.4.2 (lub nowszym) oraz dla przełączników z serii QGD z 2 GB pamięci RAM i QTS 4.4.2 (lub nowszym).


Więcej informacji o QuWAN znaleźć można na stronie: bit.ly/3hXRMW5.

 

 

.

Transmisje online zapewnia: StreamOnline

All rights reserved © 2019 Presscom / Miesięcznik "IT Professional"