Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.



26.10.2020

Nowa wersja nVision

Można już pobierać nową wersję nVision
26.10.2020

Monitorowanie infrastruktury

Vertiv Environet Alert
23.10.2020

Telefonia w chmurze

NFON Cloudya
23.10.2020

Nowości w EDR

Bitdefender GravityZone
23.10.2020

Wykrywanie anomalii

Flowmon ADS11
23.10.2020

Mobilny monitor

AOC 16T2
22.10.2020

HP Pavilion

HP zaprezentowało nowe laptopy z linii Pavilion.
22.10.2020

Inteligentny monitoring

WD Purple SC QD101
22.10.2020

Przełącznik 2,5GbE

QNAP QSW-1105-5T

Bezpłatna Automatyzacja zadań? Tak, to możliwe…

Data publikacji: 22-10-2020

Zastanów się, ile możesz zaoszczędzić czasu, jeśli jedną powtarzalną czynność zrobi za Ciebie program? A ile zaoszczędzisz, jeśli takich czynności będzie więcej? Mówią, że czas to pieniądz. Nie trać ani jednego ani drugiego. W najnowszej wersji systemu ITManager znajdziesz nowy moduł Automatyzacji, którego możliwości szybko docenisz.

 

Największy polski system ITSM do zarządzania zasobami i procesami IT został zaktualizowany do wersji 7. Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, producent opublikował kolejny zestaw funkcji oczekiwanych przez użytkowników. Dodatkowo produkt zyskał przyjazny dla oka interfejs z ulepszoną ergonomią. Co więcej, zostało zoptymalizowane działanie dla dużych środowisk czyli dla liczących powyżej 1000 stanowisk komputerowych.

 

Co wyróżnia ITManagera nagrodzonego w plebiscycie Produkt Roku 2019 przez czytelników i redakcję IT w Administracji? W najnowszej wersji systemu został udostępniony nowy moduł Automatyzacji.

CZYM JEST AUTOMATYZACJA?

 

Automatyzacja w systemie ITManager to zupełnie nowe podejście do codziennych zadań wymagających globalnego zarządzania m.in.: instalacji aplikacji, aktualizacji systemowych, uruchamiania skryptów oraz dystrybucji plików. Administratorzy systemu mają do dyspozycji funkcjonalne i ergonomiczne kreatory by w pełni wykorzystać informacje odczytane z zarejestrowanych stanowisk. Utworzone zadania oraz polisy w czasie rzeczywistym są przetwarzane przez agenta rezydującego na stanowiskach użytkowników. Funkcjonalność kreatora polis oraz grup wirtualnych pozwala konkurować z systemami klasy Enterprise, zachowując dostosowany do polskiego rynku poziom cenowy. Zastosowane rozwiązania techniczne wspierają dodatkowo dystrybucję zadań w środowiskach rozproszonych, niskiej wydajności oraz o ograniczonych uprawnieniach. Co istotne, bezpieczeństwo systemu zapewnia dedykowany mechanizm szyfrowania transferowanych danych.

 

Innowacją w systemie jest mechanizm P2P (peer-to-peer) pozwalający na optymalizację przesyłanych pakietów w obrębie poszczególnych węzłów sieci. Co wyróżnia to rozwiązanie na tle pozostałych?- W sieciach P2P każdy węzeł sieci zwany hostem może jednocześnie pełnić rolę klienta i serwera. Dzięki temu wymiana plików w naszym systemie prowadzona jest bezpośrednio pomiędzy komputerami, co przekłada się na szybkość dystrybucji danych oraz mniejsze obciążenie sieci LAN – wyjaśnia Tomasz Fiałkowski, Product Manager w Infonet Projekt SA.

 

Szukasz oszczędności i sprawdzonych narzędzi IT? Wykorzystaj okazję! Producent udostępnia darmową, bezterminową licencję modułu Automatyzacji w zakresie kreatora zadań. Licencja ta pozwala zarządzać nieograniczoną ilością zdalnych operacji do 100 stanowisk komputerowych. W ramach darmowej licencji użytkownicy otrzymują również profesjonalne wsparcie techniczne podczas procesu instalacji, konfiguracji środowiska oraz dostęp do 3-miesięcznej aktualizacji. Jak skorzystać? Zarejestruj swoją darmową licencję, wypełniając formularz na stronie produktu: it-man.pl/auto-lite-free-itpro

.

Transmisje online zapewnia: StreamOnline

All rights reserved © 2019 Presscom / Miesięcznik "IT Professional"