Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.31.12.2020

Cykl webinarów

weinnovators.club
30.12.2020

Integracja z Teams

Veeam Backup
30.12.2020

Namierzanie zagrożeń

Flowmon Networks i Fortinet
30.12.2020

Wsparcie dla przedsiębiorstw

VMware Cloud on AWS
29.12.2020

Nowe NAS-y Thunderbolt 3

QNAP QuTS TVS-h1288X i TVS-h1688X
29.12.2020

Modele kompaktowe

VPL-PHZ60 i VPL-PHZ50
28.12.2020

Dedykowane przemysłowi

Seria TJ
28.12.2020

Nowa generacja

Router QHora-301W

Produkt Roku 2020 - Monitoring i zarządzanie

Data publikacji: 26-11-2020

WYBÓR CZYTELNIKÓW
Axence nVision 11.9

 

nVision to hegemon naszego plebiscytu. Dziesiąty rok z rzędu oprogramowanie firmy Axence wygrywa zestawienie głosami Czytelników, co niewątpliwie świadczy o dużym zaufaniu zadowolonego grona odbiorców. Od poprzedniego rankingu i wersji 10.5 pojawiło się sporo zmian. Zarządzanie i monitoring infrastruktury odbywa się już w oparciu o 6, a nie 5 modułów funkcjonalnych – Network, Inventory, Users, Helpdesk, Dataguard oraz Smarttime. Niezmiennie za to można zarządzać siecią składającą się z maksymalnie 10 urządzeń bez ponoszenia dodatkowych kosztów. Dostępne moduły umożliwiają kontrolę nad urządzeniami wpiętymi do sieci, inwentaryzację sprzętu oraz oprogramowania, koordynację licencji, zarządzanie użytkownikami bazujące na grupach i politykach bezpieczeństwa wraz z kontrolą dostępu do zasobów czy stron WWW. Za pośrednictwem modułu Helpdesk możliwe jest tworzenie zgłoszeń serwisowych oraz ich obsługa przez dział techniczny, a moduł Dataguard usprawnia wdrożenie reguł bezpieczeństwa chroniących przed wyciekiem informacji. Smarttime z kolei dostarcza informacji na temat aktywności przy komputerze wszystkich użytkowników, z uwzględnieniem wybranego przedziału czasowego. Najnowsza wersja to również szereg poprawek oraz nowych funkcji, między innymi w zakresie automatyzacji czy audytu katalogów lokalnych, a także zarządzania widocznością zgłoszeń dla pracowników działu wsparcia.

 

WYBÓR REDAKCJI 

baramundi Management Suite 2020

 

Oprogramowanie do zarządzania zasobami firmy od baramundi było przez nas testowane już sześciokrotnie. Jest to jeden z najbardziej kompletnych pakietów pozwalających realizować zarówno zadania typowo administracyjne, związane i ze sprzętem i z oprogramowaniem, jak również funkcje typowo menedżerskie, w zgodzie ze standardami korporacyjnymi. Modułowa budowa ułatwia dobór zakresu funkcjonalnego oprogramowania do potrzeb przedsiębiorstwa. Wybierać można z 20 modułów funkcjonalnych, podzielonych na kategorie. Wśród najbardziej podstawowych funkcji pakietu otrzymujemy narzędzia do inwentaryzacji sprzętu i oprogramowania, jak również zautomatyzowanej instalacji systemów operacyjnych i aplikacji. Użytkownik bMS ma również możliwość wglądu w stan posiadania i kwestie legalności posiadanego oprogramowania.
Pakiet z powodzeniem może zastąpić dotychczasowe rozwiązania do automatycznej aktualizacji produktów Microsoftu, takich jak WSUS. Nie zabrakło także funkcji bezpieczeństwa, zarówno od strony wykrywania potencjalnych podatności, jak też chociażby centralnego zarządzania szyfrowaniem. Uzupełnieniem mechanizmów ochrony danych jest funkcja backupu i odzyskiwania plików w przypadku awarii. Wśród modułów znajdują się także pakiety realizujące centralne zarządzanie urządzeniami mobilnymi w przedsiębiorstwie. Wspierane są wszystkie najpopularniejsze platformy, z uwzględnieniem funkcji profilowania z Android Enterprise. Dzięki licznym funkcjom baramundi Management Suite ograniczamy nakład pracy na realizowanie czasochłonnych, rutynowych zadań, dotąd wykonywanych ręcznie

prenumerata Numer niedostępny Spis treści

.

Transmisje online zapewnia: StreamOnline

All rights reserved © 2019 Presscom / Miesięcznik "IT Professional"