Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.
Data publikacji: 26-11-2020 |
Wybór czytelników
Ubiquiti Networks UniFi Dream Machine
Rozwiązania sieciowe firmy Ubiquiti to jedne z najpopularniejszych produktów w swojej kategorii, głównie za sprawą stosunku jakości do ceny. UniFi Dream Machine to router ze zintegrowanym przełącznikiem i punktem dostępowym zamknięty w schludnej i nieco futurystycznej obudowie. W cenie około 1300 zł otrzymujemy produkt, który z powodzeniem sprawdzi się zarówno w domu, jak i w niewielkim biurze. Wbudowany 4-portowy przełącznik pozwoli na komunikację z urządzeniami niewspierającymi standardów komunikacji bezprzewodowej. Pozostali użytkownicy mają do dyspozycji punkt dostępowy w standardzie 802.11ac 4x4 Wave 2.
Użytkownicy urządzeń sieciowych Ubiquity z pewnością docenią interfejs zarządzania UniFi Network Controller z możliwością zarządzania z poziomu chmury. Komunikacja chroniona jest za pomocą wbudowanych mechanizmów zapory ogniowej oraz ochrony na poziomie IPS/IDS. Identyfikacja najbardziej zasobożernych aplikacji oraz użytkowników realizowana jest w oparciu o autorski mechanizm Deep Packet Inspection. Możliwa jest priorytetyzacja ruchu audio-wideo w celu poprawienia jakości wideokonferencji. Nie mogło także zabraknąć wsparcia dla VPN.
Wybór REDAKCJI
Mikrotik RB4011IGS-5HACQ2HND-IN
RB4011IGS to zintegrowane rozwiązanie oferujące funkcjonalność routera, przełącznika oraz punktu dostępowego WiFi. Obudowa Mikrotika przypomina rozwiązania typowe dla urządzenia tej klasy, choć wykonana została ze stali pomalowanej na czarny mat. Sugerowana cena producenta to 249 dolarów. Dzięki tradycyjnej obudowie producentowi udało się zmieścić aż 10 portów gigabitowych oraz jedno gniazdo SFP+ na wkładkę w standardzie 10 Gb/s, co pozycjonuje router nieco bardziej w obrębie zastosowań profesjonalnych.
Komunikacja bezprzewodowa odbywa się w standardzie 802.11ac z teoretyczną prędkością transmisji do 1733 Mb/s w pasmie 5 GHz. Ostatni z portów urządzenia wspiera dodatkowo standard PoE, dzięki czemu możliwe jest zasilenie innego urządzenia za pośrednictwem skrętki. Możliwości routera opierają się na RouterOS, w związku z czym możliwe są niemal dowolne scenariusze wdrożeniowe, dostępne także na pozostałych platformach sprzętowych tego producenta, o ile oczywiście wystarczy zasobów obliczeniowych.
Transmisje online zapewnia: StreamOnline