Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.31.12.2020

Cykl webinarów

weinnovators.club
30.12.2020

Integracja z Teams

Veeam Backup
30.12.2020

Namierzanie zagrożeń

Flowmon Networks i Fortinet
30.12.2020

Wsparcie dla przedsiębiorstw

VMware Cloud on AWS
29.12.2020

Nowe NAS-y Thunderbolt 3

QNAP QuTS TVS-h1288X i TVS-h1688X
29.12.2020

Modele kompaktowe

VPL-PHZ60 i VPL-PHZ50
28.12.2020

Dedykowane przemysłowi

Seria TJ
28.12.2020

Nowa generacja

Router QHora-301W

Technologia Fabric dla sieci kampusowych - dlaczego warto z niej korzystać?

Data publikacji: 26-11-2020

Menedżerowie systemów stają przed szeregiem krytycznych decyzji podczas wdrażania infrastruktury przewodowej w całej sieci kampusowej. Newralgicznym miejscem jest zwłaszcza warstwa dostępu. Jeden z kluczowych wyborów dotyczy tego, jaki typ przełączników zastosować: chassis, stack czy w pełni rozproszone i samodzielne przełączniki obsługujące szkielet sieci.


Dokonując wyboru, menedżerowie muszą zdać sobie sprawę, że topologia sieci zmieniła się drastycznie w ciągu ostatnich lat. Nastąpiła eksplozja popularności urządzeń IoT, a wiele z nich wykorzystuje przewodowe połączenia Power over Ethernet (PoE). Ponadto mamy do czynienia z prawdziwą ekspansją wdrożeń Wi-Fi 5/6 służących do obsługi stale rosnącej liczby smartfonów i innych urządzeń mobilnych. Nie zmieniły się przy tym oczekiwania przedsiębiorstw – sieć musi działać bez przestojów i zapewniać całodobowy dostęp do aplikacji korporacyjnych przy jednoczesnej kontroli podstawowych kosztów operacyjnych (np. podczas konserwacji, wsparcia i limitów zapotrzebowania na energię).


Technologie napędzające rozwój sieci


Dużym krokiem naprzód w przypadku sieci kampusowych okazało się wprowadzenie technologii Fabric i segmentacji. Zapewniają one zwiększone bezpieczeństwo firmowych danych i aplikacji dzięki lepszej kontroli dostępu, separacji ruchu w celu, a także automatyzacji procesów. Równocześnie nastąpiła zmiana w podstawowej topologii sieci przedsiębiorstwa. Nie jest już ona ograniczona do dwu- lub trójwarstwowej architektury, a dostępne połączenia stały się bardziej elastyczne i odporne. Usługi sieciowe można zintegrować z siecią szkieletową za pomocą mostkowania najkrótszej ścieżki (SPB) lub nałożyć na sieć szkieletową IP warstwy 3, aby zapewnić segmentację użytkowników i aplikacji zgodnie z potrzebami biznesowymi.

 

Propozycja dla sieci kampusowych


Extreme Networks oferuje zarówno rozwiązania tradycyjne, jak i oparte na sieci Fabric dla korporacyjnych sieci kampusowych, które mogą sprostać wymaganiom infrastruktury praktycznie dowolnej wielkości. Przełączniki warstwy dostępowej oferują szereg opcji pasujących do niemal każdego wymagania klienta i budżetu na inwestycje. Tradycyjne rozwiązania do łączenia kaskadowego firmy Extreme Networks są więcej niż odpowiednią opcją dla wdrożeń warstwy dostępu w przedsiębiorstwie. Fabric Connect to czołowe rozwiązanie oparte na strukturze sieci kampusowej, zapewniające wirtualizację i separację usług w warstwie 2 oraz 3 w ramach pojedynczej infrastruktury sieciowej. Jest to w pełni rozproszone i uproszczone rozwiązanie – elastyczne przy wdrożeniu, z dożywotnią gwarancją przełączników, a jednocześnie pobierające niewiele energii.


Kiedy zatem weźmiemy pod uwagę najnowsze trendy w sieciach kampusowych, podejście oparte na technologii Fabric będzie przynosiło coraz więcej korzyści – teraz i w przyszłości.
Więcej informacji można uzyskać u specjalistów Veracomp, dystrybutora rozwiązań Extreme Networks: extremeveracomp.pl

 

prenumerata Numer niedostępny Spis treści

.

Transmisje online zapewnia: StreamOnline

All rights reserved © 2019 Presscom / Miesięcznik "IT Professional"