Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.07.04.2021

Lubelskie Dni Informatyki

Koło Naukowe Informatyków już po raz XIII zorganizuje Lubelskie Dni Informatyki.
07.04.2021

Bariery językowe przełamane

Cisco Webex
06.04.2021

Nowość w portfolio Bakotech

Progress Software
06.04.2021

Kontrola służbowych urządzeń

Hexnode MDM
02.04.2021

Red Hat Inc.

Firma Red Hat Inc. udostępniła Red Hat OpenShift 4.7 – najnowszą wersji czołowej...
02.04.2021

Rozpoznawanie twarzy

QNAP QVR
02.04.2021

Układy EPYC Serii 7003

Firma AMD zaprezentowała nowe wydajne procesory serwerowe, czyli układy EPYC Serii 7003,...
02.04.2021

Mobilna wydajność

Satellite Pro C50-G
01.04.2021

Nowa linia monitorów

AOC V4

Technologia Fabric dla sieci kampusowych - dlaczego warto z niej korzystać?

Data publikacji: 26-11-2020

Menedżerowie systemów stają przed szeregiem krytycznych decyzji podczas wdrażania infrastruktury przewodowej w całej sieci kampusowej. Newralgicznym miejscem jest zwłaszcza warstwa dostępu. Jeden z kluczowych wyborów dotyczy tego, jaki typ przełączników zastosować: chassis, stack czy w pełni rozproszone i samodzielne przełączniki obsługujące szkielet sieci.


Dokonując wyboru, menedżerowie muszą zdać sobie sprawę, że topologia sieci zmieniła się drastycznie w ciągu ostatnich lat. Nastąpiła eksplozja popularności urządzeń IoT, a wiele z nich wykorzystuje przewodowe połączenia Power over Ethernet (PoE). Ponadto mamy do czynienia z prawdziwą ekspansją wdrożeń Wi-Fi 5/6 służących do obsługi stale rosnącej liczby smartfonów i innych urządzeń mobilnych. Nie zmieniły się przy tym oczekiwania przedsiębiorstw – sieć musi działać bez przestojów i zapewniać całodobowy dostęp do aplikacji korporacyjnych przy jednoczesnej kontroli podstawowych kosztów operacyjnych (np. podczas konserwacji, wsparcia i limitów zapotrzebowania na energię).


Technologie napędzające rozwój sieci


Dużym krokiem naprzód w przypadku sieci kampusowych okazało się wprowadzenie technologii Fabric i segmentacji. Zapewniają one zwiększone bezpieczeństwo firmowych danych i aplikacji dzięki lepszej kontroli dostępu, separacji ruchu w celu, a także automatyzacji procesów. Równocześnie nastąpiła zmiana w podstawowej topologii sieci przedsiębiorstwa. Nie jest już ona ograniczona do dwu- lub trójwarstwowej architektury, a dostępne połączenia stały się bardziej elastyczne i odporne. Usługi sieciowe można zintegrować z siecią szkieletową za pomocą mostkowania najkrótszej ścieżki (SPB) lub nałożyć na sieć szkieletową IP warstwy 3, aby zapewnić segmentację użytkowników i aplikacji zgodnie z potrzebami biznesowymi.

 

Propozycja dla sieci kampusowych


Extreme Networks oferuje zarówno rozwiązania tradycyjne, jak i oparte na sieci Fabric dla korporacyjnych sieci kampusowych, które mogą sprostać wymaganiom infrastruktury praktycznie dowolnej wielkości. Przełączniki warstwy dostępowej oferują szereg opcji pasujących do niemal każdego wymagania klienta i budżetu na inwestycje. Tradycyjne rozwiązania do łączenia kaskadowego firmy Extreme Networks są więcej niż odpowiednią opcją dla wdrożeń warstwy dostępu w przedsiębiorstwie. Fabric Connect to czołowe rozwiązanie oparte na strukturze sieci kampusowej, zapewniające wirtualizację i separację usług w warstwie 2 oraz 3 w ramach pojedynczej infrastruktury sieciowej. Jest to w pełni rozproszone i uproszczone rozwiązanie – elastyczne przy wdrożeniu, z dożywotnią gwarancją przełączników, a jednocześnie pobierające niewiele energii.


Kiedy zatem weźmiemy pod uwagę najnowsze trendy w sieciach kampusowych, podejście oparte na technologii Fabric będzie przynosiło coraz więcej korzyści – teraz i w przyszłości.
Więcej informacji można uzyskać u specjalistów Veracomp, dystrybutora rozwiązań Extreme Networks: extremeveracomp.pl

 

.

Transmisje online zapewnia: StreamOnline

All rights reserved © 2019 Presscom / Miesięcznik "IT Professional"