Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.07.04.2021

Lubelskie Dni Informatyki

Koło Naukowe Informatyków już po raz XIII zorganizuje Lubelskie Dni Informatyki.
07.04.2021

Bariery językowe przełamane

Cisco Webex
06.04.2021

Nowość w portfolio Bakotech

Progress Software
06.04.2021

Kontrola służbowych urządzeń

Hexnode MDM
02.04.2021

Red Hat Inc.

Firma Red Hat Inc. udostępniła Red Hat OpenShift 4.7 – najnowszą wersji czołowej...
02.04.2021

Rozpoznawanie twarzy

QNAP QVR
02.04.2021

Układy EPYC Serii 7003

Firma AMD zaprezentowała nowe wydajne procesory serwerowe, czyli układy EPYC Serii 7003,...
02.04.2021

Mobilna wydajność

Satellite Pro C50-G
01.04.2021

Nowa linia monitorów

AOC V4

Acronis Cyber Protect bezpieczeństwo oparte na AI

Data publikacji: 26-11-2020

Tworzenie kopii zapasowych oraz rozbudowane scenariusze disaster recovery to często za mało, aby zapewnić ciągłość działania i szybkie przywrócenie systemu do pracy. Acronis Cyber Protect wychodzi naprzeciw nowym wyzwaniom, oferując kompleksowe oprogramowanie chroniące dane zarówno na poziomie backupu, jak i w zakresie przeciwdziałania malware’owi.

 

Tradycyjne narzędzia służące do zapewnienia bezpieczeństwa nie są w stanie poradzić sobie ze współczesnymi zagrożeniami cybernetycznymi. Typowe podejście polegające na stosowaniu wielu różnych narzędzi ochronnych – do tworzenia kopii zapasowych, automatyzacji wprowadzania poprawek, zwalczania złośliwego oprogramowania, zarządzania konfiguracją – jest złożone, drogie i nieskuteczne.
Acronis Cyber Protect oferuje rewolucyjne podejście do ochrony cybernetycznej, łącząc ochronę danych z bezpieczeństwem cybernetycznym. Ta zintegrowana metoda eliminuje problemy związane ze złożonością, zapewnia lepszą ochronę przed współczesnymi zagrożeniami i zwiększa skuteczność, oszczędzając czas i pieniądze. Dzięki zabezpieczeniom przed złośliwym oprogramowaniem i za sprawą kompleksowego zarządzania stacjami roboczymi oraz platformami serwerowymi Acronis Cyber Protect zwalcza zaawansowane ataki cybernetyczne. Integruje bowiem technologie wspomagające cyberochronę. Ułatwia w ten sposób codzienne operacje IT, wdrażanie serwerów i stacji roboczych, zarządzanie nimi oraz tworzenie raportów.


Kompletne rozwiązanie dla biznesu


Nowe narzędzie koordynuje zabezpieczenie stacji roboczych, w tym ocenę podatności na zagrożenia, zarządzanie poprawkami, zdalnym pulpitem i stanem dysków. Ponadto oferuje pełną ochronę przed złośliwym oprogramowaniem opartą na technologii AI kolejnej generacji i zautomatyzowane skanowanie kopii zapasowych. Dodatkowo zapewniona jest opcja tworzenia kopii zapasowych i szybkiego odzyskiwania danych z aplikacji oraz z systemów – na dowolnym urządzeniu po dowolnym incydencie.


Co istotne, dzięki temu rozwiązaniu praca administratora jest znacznie prostsza. Jedna licencja, jeden agent, jedna konsola zarządzania – wszystko to sprawia, że Acronis Cyber Protect staje się niezbędny w działaniach biznesowych. Oprogramowanie gwarantuje trzy poziomy ochrony: proaktywność (oceny podatności i zarządzanie poprawkami, usuwanie złośliwego oprogramowania z kopii zapasowych, stan dysków), aktywność (stała ochrona danych, ochrona przed złośliwym oprogramowaniem w czasie rzeczywistym, funkcje automatycznej ochrony), reaktywność (zintegrowane odzyskiwanie danych po awarii, kopie zapasowe dotyczące kryminalistyki, możliwość równoległego stosowania z innymi rozwiązaniami zapewniającymi bezpieczeństwo).


Wsparcie w postaci AI


Funkcja Active Protection była już dostępna w Acronis Backup jako odpowiedź na ogromne kampanie ransomware. Jej działanie polega na monitorowaniu procesów i identyfikowaniu tych, które aktywują cryptomining lub próbują zaszyfrować dane. Ponadto opcja ta przeciwdziała nieautoryzowanym zmianom na poziomie usługi kopii zapasowej, wpisów w rejestrze oraz modyfikacji plików wykonywalnych, konfiguracyjnych oraz plików kopii zapasowych. Analiza opiera się na heurystyce behawioralnej. Użytkownik systemu podczas wykrycia potencjalnego programu ransomware ma możliwość arbitralnego dodania go do zaufanych aplikacji, potwierdzenia potencjalnej szkodliwości, a także zdefiniowania folderów, które nie powinny być monitorowane.


Analizę behawioralną z wykorzystaniem AI można włączyć lub wyłączyć jako osobną funkcję ochrony, podobnie jak mechanizm ochrony dostępu do plików i procesów oprogramowania Acronis, skanowania dysków sieciowych czy ochronę w czasie rzeczywistym. W przypadku wykrycia zagrożenia, potencjalnie niebezpieczne programy trafiają domyślnie do folderu kwarantanny. Ciągły monitoring procesów i programów to recepta od firmy Acronis na zainfekowanie złośliwym oprogramowaniem. Zdecydowana większość mechanizmów bezpieczeństwa typu antivirus oraz antimalware dedykowana jest platformom firmy Microsoft, zarówno stacjom roboczym, jak i serwerom.


Acronis Cyber Protect ma wbudowany filtr URL. Dostępne są kategorie, za pośrednictwem których łatwo blokowane są dostępy do stron lub generowane są powiadomienia o potencjalnym ryzyku. Oczywiście administrator może uzupełnić listę o własne definicje. Poza wbudowanymi opcjami proaktywnej ochrony przed złośliwym oprogramowaniem użytkownik ma również dedykowaną zakładkę w panelu zarządzania, pozwalającą na otrzymywanie powiadomień o zagrożeniach wykrytych na poziomie Acronis Cyber Protection Operations Center. Użytkownicy oprogramowania powiadamiani są w ten sposób o ryzykach istotnych z punktu widzenia lokalizacji geograficznej.


Acronis Cyber Protect to oprogramowanie mające wiele zalet. Połączenie dopracowanych od wielu lat funkcji backupu z mechanizmami bezpieczeństwa pozwalającymi na ochronę przed szkodliwym oprogramowaniem stanowi unikalne podejście, niedostępne u innych producentów rozwiązań backupowych. Wprawdzie wielu dostawców dostrzega potrzebę ochrony kopii zapasowych np. przed atakami szyfrującymi, ale tylko Acronis odpowiada na taką potrzebę usługą w pełni zintegrowaną, kompletną i gwarantującą wsparcie dla każdego biznesu.


Aby otrzymać wersję próbną dodatku Acronis Cyber Disaster Recovery i przetestować ją za darmo w ciągu 30 dni, wystarczy zarejestrować się na acronis.com.

 

.

Transmisje online zapewnia: StreamOnline

All rights reserved © 2019 Presscom / Miesięcznik "IT Professional"