Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.07.04.2021

Lubelskie Dni Informatyki

Koło Naukowe Informatyków już po raz XIII zorganizuje Lubelskie Dni Informatyki.
07.04.2021

Bariery językowe przełamane

Cisco Webex
06.04.2021

Nowość w portfolio Bakotech

Progress Software
06.04.2021

Kontrola służbowych urządzeń

Hexnode MDM
02.04.2021

Red Hat Inc.

Firma Red Hat Inc. udostępniła Red Hat OpenShift 4.7 – najnowszą wersji czołowej...
02.04.2021

Rozpoznawanie twarzy

QNAP QVR
02.04.2021

Układy EPYC Serii 7003

Firma AMD zaprezentowała nowe wydajne procesory serwerowe, czyli układy EPYC Serii 7003,...
02.04.2021

Mobilna wydajność

Satellite Pro C50-G
01.04.2021

Nowa linia monitorów

AOC V4

Zaawansowana ochrona poczty elektronicznej i danych w chmurze

Data publikacji: 23-12-2020

ESET Cloud Office Security zapewnia wsparcie dla aplikacji Microsoft 365. Za sprawą połączenia funkcji filtrowania spamu oraz skanowania pod kątem szkodliwego oprogramowania i phishingu dba o bezpieczną komunikację w firmie, jak również zabezpiecza dane przechowywane w przedsiębiorstwie. A o wykrytych zagrożeniach informuje za pomocą konsoli chmurowej. 

 

Ponieważ usługa Microsoft 365 pomyślnie wykorzystywana jest na całym świecie (według danych Instytutu Gartnera 84% organizacji korzysta z tego rozwiązania lub deklaruje zainteresowanie jego możliwościami), wymaga należytej ochrony. W tym celu powstał ESET Cloud Office Security chroniący przed złośliwym oprogramowaniem oraz przed atakami rozprzestrzeniającymi się poprzez e-maile. 
 
Kluczowe funkcje 
 
Ochrona usługi Exchange Online oznacza mechanizm zabezpieczeń o zwiększonej wydajności – filtruje on spam wpadający do skrzynki pocztowej użytkownika. Dodatkowo cały system staje się odporny na phishing, a tzw. menedżer kwarantanny umożliwia sprawne zarządzanie wiadomościami e-mail. Gdy jakieś pliki trafiają na kwarantannę, administrator ma opcję ich skontrolowania, a następnie przeskanowania – analizowane elementy są albo udostępnione użytkownikom, albo trwale usunięte. Podobnie działa ochrona usługi OneDrive for Business, która usprawnia koordynację zgromadzonych zasobów. 
 
Z kolei chmurowa konsola zarządzania daje szansę na efektywne zarządzanie licencjami, gwarantuje automatyczną ochronę danych, a także udostępnia panel kontrolny ze statystykami dotyczącymi bezpieczeństwa. Wykryte zagrożenia są filtrowane, a informacje o incydentach dostarczane bezpośrednio do administratora drogą mailową. Jednocześnie z ESET Cloud Office Security może korzystać wielu użytkowników – za pomocą konsoli ustawiana jest lokalizacja językowa, a wymiana informacji przebiega w pełni bezpiecznie. 
 
Zalety tego rozwiązania wymienia Jan Brunovský, product manager w ESET – Praktycznie wszystkie firmy na świecie komunikują się za pomocą wiadomości e-mail, podczas gdy w dalszym ciągu jest to jeden z najczęstszych wektorów ataku wykorzystywanych przez cyberprzestępców. Właśnie dlatego wzbogaciliśmy naszą ofertę o ESET Cloud Office Security, które pomoże chronić niezliczone organizacje oraz ich cenne dane. Skuteczne zabezpieczenie poczty e-mail oraz przestrzeni w chmurze jest dziś kluczowe z perspektywy cyberbezpieczeństwa w biznesie, natomiast bez solidnej podstawy w postaci ochrony przed wirusami firmy stanowią łatwy cel dla kryminalistów.
 
Wypróbuj przed zakupem
 
Po zarejestrowaniu się na stronie eset.com/pl, otrzymujemy darmową wersję próbną, aktywną przez 30 dni, dostępną dla maksymalnie 25 użytkowników. Co jeszcze otrzymuje klient korzystający z ESET Cloud Office Security? Zautomatyzowaną ocenę zagrożeń, wspartą wiedzą i doświadczeniem czołowych badaczy bezpieczeństwa, którzy pracują w 13 ośrodkach R&D na całym świecie. Użytkując narzędzie, w każdym momencie możemy liczyć na wsparcie techniczne w języku polskim. A decydując się na zakup licencji, otrzymujemy wielo­warstwową ochronę zapewniającą najlepszą skuteczność namierzania incydentów – przy jednoczesnym niskim wskaźniku wykrywania tzw. false-positives. Warto zaznaczyć, że ESET posiada prestiżowy certyfikat ISO/IEC 27001:2013. Ta uznawana na całym świecie norma dotyczy zasad wdrażania i zarządzania bezpieczeństwem informacji. Firma otrzymała certyfikację APPROVED za swoje rozwiązanie do ochrony stacji roboczych w teście AV-Comparatives Business Security Test 2020. Z kolei w teście VBSpam uzyskała najwyższy wynik oraz znako­mity odsetek wykrytych ataków phishingowych i szkodli­wego oprogramowania.
 

.

Transmisje online zapewnia: StreamOnline

All rights reserved © 2019 Presscom / Miesięcznik "IT Professional"