Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.07.04.2021

Lubelskie Dni Informatyki

Koło Naukowe Informatyków już po raz XIII zorganizuje Lubelskie Dni Informatyki.
07.04.2021

Bariery językowe przełamane

Cisco Webex
06.04.2021

Nowość w portfolio Bakotech

Progress Software
06.04.2021

Kontrola służbowych urządzeń

Hexnode MDM
02.04.2021

Red Hat Inc.

Firma Red Hat Inc. udostępniła Red Hat OpenShift 4.7 – najnowszą wersji czołowej...
02.04.2021

Rozpoznawanie twarzy

QNAP QVR
02.04.2021

Układy EPYC Serii 7003

Firma AMD zaprezentowała nowe wydajne procesory serwerowe, czyli układy EPYC Serii 7003,...
02.04.2021

Mobilna wydajność

Satellite Pro C50-G
01.04.2021

Nowa linia monitorów

AOC V4

Czym jest automatyzacja workflow i dlaczego Twoja organizacja jej potrzebuje?

Data publikacji: 26-03-2021

Każdy zespół IT stara się zapewnić jak najlepsze wsparcie techniczne dla swojego przedsiębiorstwa. Zaskakujące może być, jak dużą rolę w tym zadaniu odgrywają usługi transferu plików.


Każdego dnia firmy przesyłają ogromne ilości danych oraz wydają duże sumy pieniędzy, aby ten transfer plików był sprawny, szybki i bezpieczny. Można wręcz stwierdzić, że to właśnie dane stały się największą siłą napędową nowoczesnej gospodarki. Mimo to wciąż zbyt wiele zespołów IT marnuje cenne zasoby na ręczne skrypty i zarządzanie transferem danych. Dzięki konsolidacji różnych procesów transferu plików oraz jednoczesnej migracji do scentralizowanego systemu możliwe jest osiągnięcie wyższej niezawodności i bezpieczeństwa przy jednoczesnym zmniejszeniu obciążenia i kosztów związanych z pracą zespołów IT.
 

Kilka słów o workflow


Workflow to przewidywalny i predefiniowany szereg zadań, które są uruchamiane w określonej kolejności. Przykładem może być poranna rutyna – pobudka, śniadanie oraz umycie zębów. W ujęciu biznesowym może to być przyjęcie nowego pracownika lub zatwierdzenie raportu wydatków. Jak nietrudno sobie wyobrazić, w procesach ręcznego przesyłania plików takich zadań jest mnóstwo. Cofnięcie się o krok oraz dokładna analiza procesów obiegu dokumentów w firmie z pewnością wykażą ewentualną nieefektywność, ale też przewidywalne wzorce, które można przekształcić w workflow.
Automatyzacja procesu przesyłania plików daje zespołom IT możliwość obniżenia kosztów, zwiększenia wydajności, poprawy bezpieczeństwa, zwiększenia wiarygodności, a także zminimalizowania ryzyka i błędów ludzkich oraz zwiększenia widoczności.


Zautomatyzuj workflow we właściwy sposób dzięki MOVEit Automation


Gdy potrzeby przedsiębiorstwa w zakresie transferu plików, niezawodności, łatwości zarządzania i bezpieczeństwa przerastają możliwości jego dotychczasowych systemów FTP, Secure Managed File Transfer stanowi idealne rozwiązanie. MOVEit Automation umożliwia łatwe zautomatyzowanie przepływów pracy bez konieczności posiadania umiejętności skryptowych lub programistycznych. MOVEit automatycznie importuje, przetwarza oraz eksportuje pliki do dowolnej platformy oraz architektury sieciowej. Rozwiązanie dostarczane jest wraz z gotowymi wzorcami, lecz może być również rozszerzone o własne skrypty, a zarządzanie i modyfikacje odbywają się poprzez dowolną przeglądarkę. Rozwiązanie zapewnia również gwarantowaną dostawę, szyfrowanie PGP danych w stanie spoczynku oraz granularne kontrole dostępu.

 

prenumerata Numer niedostępny Spis treści

.

Transmisje online zapewnia: StreamOnline

All rights reserved © 2019 Presscom / Miesięcznik "IT Professional"