Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.26.08.2021

Firma Fortinet rozszerzyła...

Firma Fortinet rozszerzyła ofertę o usługę FortiTrust, która dołączyła do innych usług...
26.08.2021

Aplikacje biznesowe

Ready_™ AppStore
26.08.2021

Automatyzacja chmur...

Integracja z Red Hat Ansible
26.08.2021

Backup kodu źródłowego

GitProtect.io dostępny na Github
26.08.2021

Wsparcie pracy hybrydowej

Zdalny SD WAN
26.08.2021

Nowy monitor Philips 498P9Z

Nowy monitor Philips 498P9Z to model wyposażony w 49-calowy, zakrzywiony panel VA o...
26.08.2021

Wytrzymały punkt dostępowy

D-Link DIS-2650AP
26.08.2021

Ekonomiczne dyski

SSD bez DRAM
26.08.2021

Petabajty pojemności

Serwery QNAP

Po co nam te licencje zbiorcze?

Data publikacji: 26-08-2021

Adwertorial

Zazwyczaj najważniejszą wartością dla użytkowników indywidualnych jest niezawodność oprogramowania. Jednak firmy muszą wziąć pod uwagę także inne aspekty. Powodem jest kwestia wykraczająca poza samą funkcjonalność, czyli efektywność korzystania z danego programu przez wielu użytkowników. Przyjrzyjmy się, co zwykle zawiera oferta zbiorcza oprogramowania i co jest ważne, gdy rozważasz wdrożenie.

 

Wiele pojedynczych licencji czy oferta grupowa?

Dostawcy często oferują specjalne oferty licencji zbiorczych, dostępne od określonej liczby certyfikatów lub użytkowników i udostępniane na żądanie. Większe firmy zwykle nie wahają się, ale mniejsze mogą uznać, że zakup kilku pojedynczych licencji w sklepie internetowym lub od sprzedawcy będzie łatwiejszy niż złożenie zapytania o ofertę grupową. Jakie są więc korzyści z wyboru licencjonowania zbiorowego? Sprawdźmy to na przykładzie oprogramowania ABBYY FineReader, które ułatwia codzienną pracę z dokumentami.

Nie chodzi tylko o cenę – oferta licencjonowania zbiorowego to coś więcej niż rabaty ilościowe. Zazwyczaj obejmuje komponenty, które w szczególności odnoszą się do użytku korporacyjnego oprogramowania, niedostępnego dla indywidualnych licencji.

Wsparcie dla różnych typów infrastruktury IT – oferta zbiorowa zwykle zawiera różne rodzaje licencji, aby spełnić wymagania infrastrukturalne, czy szeroki zakres zastosowań. W przypadku programu ABBYY FineReader PDF 15 oprócz standardowych dostępne są licencje użytkowników zdalnych (Remote User), umożliwiające korzystanie z programu w środowiskach wirtualnych (wirtualne pulpity itp.), oraz licencje jednoczesne pozwalające na równoległe współdzielenie jednej licencji zamiast kupowania kilku dedykowanych dla sporadycznych użytkowników.

Scenariusze użytkowania – często w ofercie zbiorczej dostępne są specjalne typy licencji dla określonych scenariuszy użytkowania. Użytkownikiem FineReader PDF 15 jest zazwyczaj pracownik przetwarzający informacje i zarządzający mieszanką plików PDF, skanów oraz dokumentów papierowych w celu włączenia ich do cyfrowego obiegu lub archiwizacji. Praca z programem może się odbywać w zależności od stanowiska sporadycznie lub często. Już na tym etapie możemy określić, jaki typ licencji będzie bardziej efektywny. W przypadku licencji zbiorczych oferowane są narzędzia umożliwiające zdalną instalację, sprawne zarządzanie oraz integrację z innymi rozwiązaniami w firmie.

Specyfika branży – licencje zbiorcze mogą oferować specjalne warunki klientom z określonych branż, organizacjom non-profit, rządowym i edukacyjnym.

Opcje wdrażania i zarządzania oprogramowaniem – oprogramowanie sprzedawane z ofertą licencjonowania zbiorczego zazwyczaj zawiera bonusy umożliwiające jego efektywne wdrażanie przez wielu użytkowników oraz scentralizowane zarządzanie dla wielu licencji i instalacji. FineReader PDF 15 umożliwia wiele metod wdrażania, m.in. zautomatyzowane konfigurowanie za pomocą obiektów zasad grupy (GPO) oraz narzędzia License Manager umożliwiającego aktywację, przypisywanie, usuwanie i zarządzanie licencjami dla wielu użytkowników i stacji roboczych.

Usługi związane z oprogramowaniem – licencjonowanie zbiorowe często obejmuje opcje Software Maintenance i Upgrade Assurance ułatwiające aktualizację i dostęp do usług pomocy technicznej. Oferta grupowa umożliwia stosowanie elastycznego, spersonalizowanego podejścia, co oznacza dodatkowe korzyści oraz większą przewidywalność w budżetowaniu środków na oprogramowanie w kolejnych latach.

Niezbędna elastyczność – nie wszystkie wymienione powyżej korzyści są dostępne w ofercie detalicznej. Przystępując do programu licencjonowania zbiorczego, można zyskać więcej niż rabat. Gdy szukasz kilku licencji, oszczędności na pierwszy rzut oka mogą nie wydawać się znaczące, ale pomyśl o wartości dodanej. Zastanów się, ile pieniędzy i wysiłku możesz zaoszczędzić na bieżących wydatkach IT i operacyjnych – aktualizacjach oprogramowania, lepszej optymalizacji procesów i efektywniejszym wykorzystaniu oprogramowania.

Skontaktuj się z nami, aby dowiedzieć się więcej na temat licencji zbiorczych i tego, jak ABBYY FineReader może pomóc Twoim pracownikom i Twojej firmie – finereader@finereader.pl

.

Transmisje online zapewnia: StreamOnline

All rights reserved © 2019 Presscom / Miesięcznik "IT Professional"