Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.



24.05.2022

Nowe możliwości w zakresie...

VMware rozszerza ofertę zabezpieczeń end-to-end dla obciążeń cloud-native poprzez ochronę...
24.05.2022

Zarządzanie kluczami

IBM przedstawił nowe rozwiązanie do zarządzania kluczami w wielu chmurach, oferowane jako...
24.05.2022

Ochrona przed zagrożeniami

ESET wprowadził nowe wersje swoich produktów biznesowych do ochrony stacji roboczych,...
24.05.2022

Value Stream Management

Micro Focus zaprezentował nową platformę do zarządzania strumieniem wartości VSM (ang....
24.05.2022

Unijna decyzja Value Stream...

Komisja rynku wewnętrznego i ochrony konsumentów Parlamentu Europejskiego poparła...
24.05.2022

Nowy laptop Dynabooka

Sprzęt waży 1,45 kg, a jego grubość to 17,8 mm. Jest odporny na czynniki zewnętrzne, gdyż...
24.05.2022

Przepływ pracy

QNAP oferuje model TS-435XeU wykorzystujący procesor Marvell OCTEON TX2 CN9131 2,2 GHz z...
24.05.2022

Wideo bez wstrząsów

Kamera stałopozycyjna firmy Axis Communications służy do monitoringu miejsc zagrożonych...
24.05.2022

Akceleratory dla naukowców

Firma AMD ogłosiła wprowadzenie do sprzedaży opartych na architekturze AMD CDNA 2...

Logitech Rally Bar Mini

Data publikacji: 21-10-2021 Autor: Adam Kamiński

Ostatnie miesiące przyzwyczaiły nas, że spora część naszego życia – zawodowa czy prywatna – odbywa się wirtualnie. Zdalne spotkania to już biurowa codzienność. Niestety większość z nich rozpoczyna się od rozwiązywania naprędce problemów z brakiem połączenia, wizją lub dźwiękiem. A gdyby tak można było zacząć wideokonferencję bez problemów?

 

Ze względu na obostrzenia związane z pandemią prowadzenie spotkań zdalnie, za pomocą systemów konferencyjnych, często jest po prostu koniecznością. W obliczu tego warto wyposażyć się w sprzęt, który pozwoli w sposób profesjonalny przeprowadzić spotkanie, i dając pewność, że żadna niedziałająca kamera czy mikrofon nie zakłócą jego przebiegu. Wdrożenie systemu z licznymi elementami, połączeniami i komponentami sterującymi może stanowić spore wyzwanie, dlatego warto stawiać na takie rozwiązania, które zapewniają wysoką funkcjonalność, a jednocześnie są proste w zarządzaniu, zarówno pod względem sprzętu, jak i oprogramowania. Urządzenia przeznaczone do prowadzenia wirtualnych spotkań spełniające te wymogi to bez wątpienia znacznie lepsze rozwiązanie niż kamera i mikrofon w laptopie. Producenci sprzętu do komunikacji, zdając sobie z tego sprawę, prześcigają się w tworzeniu coraz lepszych, pewniejszych, bardziej kompaktowych systemów wideokonferencyjnych. Logitech wprowadził niedawno do swojej oferty trzy takie rozwiązania. W tym numerze zaprezentujemy wielofunkcyjny wideobar typu all-in-one, który łączy w sobie kamerę, głośniki i mikrofony – Rally Bar Mini.

All-in-one

Logitech Rally Bar Mini to wideobar przeznaczony dla małych sal konferencyjnych i huddle roomów. Jest kompletnym systemem wideokonferencyjnym, którego wszystkie funkcje obsługiwane są bezpośrednio przez samo urządzenie, bez konieczności instalacji sterowników, choć dostępne jest specjalne oprogramowanie do szczegółowej konfiguracji ustawień oraz aktualizacji firmware’u. Jest to jednak system autonomiczny typu plug and play kompatybilny z dowolnym pecetem lub Makiem. Po podłączeniu do komputera sprzęt jest od razu wykrywany, a producent zapewnia natywną obsługę zaimplementowanych technologii pozwalających na przeprowadzenie profesjonalnej transmisji z automatycznym kadrowaniem, zoomowaniem, śledzeniem postaci oraz wyciszaniem dźwięków tła przez większość dostępnych aplikacji do komunikacji online, jak Zoom Rooms czy Microsoft Teams.

Wyostrzone zmysły

Centrum urządzenia jest sterowana automatycznie kamera o rozdzielczości 4K z ruchomym obiektywem pokrywającym do 163° powierzchni sali (o zakresie ruchu 25° w poziomie i 15° w pionie) i czterokrotnym zoomem cyfrowym. Za obsługę urządzenia odpowiada wbudowany zestaw technologii RightSense. Pierwszą z nich jest RightSight, która automatycznie dostosowuje kadr do liczby rozmówców, podąża za przemieszczającymi się uczestnikami, odpowiednio poruszając obiektywem i dopasowując stopień powiększenia, niezależnie od tego, w jakiej są odległości od urządzenia. RightSight działa na tyle dyskretnie, że nie zakłóca rozmowy czy kontaktu wzrokowego interlokutorów, płynnie przenosząc skupienie pomiędzy mówiącymi osobami. Projektanci Logitecha wyposażyli wideobar w dodatkową kamerę AI do automatycznego dostosowywania i zmiany kadrowania, która wspomaga pracę domyślnej kamery, aby uwzględnić osoby wchodzące i wychodzące z sali konferencyjnej. Wizjer AI monitoruje układ i rozmieszczenie osób w sali, wspierając realizację funkcji autokadrowania, a dodatkowo zlicza zebranych uczestników, śledzi zajętość sali i wysyła informację do pulpitu zarządzania urządzeniem, np. Logitech Sync, pozwalając na raportowanie i analizę wykorzystania pomieszczenia.

Kolejna z proaktywnych technologii – RightLight – to nic innego jak automatyczne dopasowanie ekspozycji do panujących warunków oświetleniowych. Dzięki niej urządzenie samodzielnie optymalizuje oświetlenie, balans bieli, nasycenie kolorów oraz redukuje szumy obrazu. Funkcja ta ma zapewnić optymalną widoczność każdego uczestnika spotkania, niezależnie od oświetlenia w pomieszczeniu, skupiając się najpierw na twarzach, a następnie na otoczeniu, renderując naturalnie wyglądające odcienie barwy skóry. RighLight, dysponując szerokim zakresem dynamiki (WDR), może odróżniać ludzi od ścian i okien, korygując efekty podświetlenia i poświatę, nie zaciemniając twarzy. Każdy uczestnik jest zoptymalizowany pod kątem indywidualnych odcieni i oświetlenia, dzięki czemu można odzwierciedlić naturalne kolory skóry i ubrań. Algorytm nie blokuje jednak ustawień ekspozycji na postaci, zamiast tego na bieżąco dostosowuje poziomy naświetlenia do zmieniających się warunków, jednak odbywa się to na tyle szybko i płynnie, że nie doświadczymy nieprzyjemnego falowania światła lub zupełnie ciemnych postaci na ekranie przez nagłe zintensyfikowanie oświetlenia tła, np. przez wyjście słońca zza chmur.

 

[...]

Pełna treść artykułu jest dostępna w papierowym wydaniu pisma.

.

Transmisje online zapewnia: StreamOnline

All rights reserved © 2019 Presscom / Miesięcznik "IT Professional"