Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.15.07.2022

Nowa wersja BDRSuite

Vembu Technologies, dostawca oprogramowania do ochrony danych w środowiskach fizycznych,...
15.07.2022

Zarządzanie końcówkami

baramundi software opublikowało nową wersję narzędzia do ujednoliconego zarządzania...
15.07.2022

Cyberzwiadowca

FortiRecon to kompleksowe narzędzie do ochrony przed cyfrowym ryzykiem (Digital Risk...
15.07.2022

Kontrola audiowizualna

Optoma wprowadziła oprogramowanie zintegrowane z chmurową platformą Microsoft Azure do...
15.07.2022

Chmura bezpieczeństwa

Cisco przedstawiło plan stworzenia Security Cloud – globalnej, zintegrowanej, opartej na...
15.07.2022

Nowy laptop do pracy zdalnej

Wielozadaniowość pracy hybrydowej to idea, która była inspiracją dla inżynierów Della...
15.07.2022

Monitoring bez zakłóceń

Firma Axis Communications proponuje nową serię kamer wyposażonych w najnowsze technologie...
15.07.2022

Na poziomie petabajtów

Dostępny jest nowy model HD6500 firmy Synology, pierwszy z serii HD zaprojektowany z...
15.07.2022

Procesory na rynku...

irma AMD ogłosiła, że procesory Threadripper PRO 5000 WX w lipcu br. będą oferowane przez...

Czy jesteśmy przygotowani na erę pracy hybrydowej?

Data publikacji: 21-10-2021

Mieszany model pracy – w którym część pracowników wraca do stacjonarnego trybu biurowego, a część zespołów realizuje swoje zadania w przestrzeni domowej – stanowi spore wyzwanie pod kątem organizacyjnym dla wielu firm.

 

Badania rynkowe wskazują, że trend pracy hybrydowej stał się dominujący w przedsiębiorstwach, a dla pracowników jest to kluczowy czynnik wyboru firmy, z którą podejmują współpracę zawodową. Jak zatem zadbać o komfort i efektywność w miejscu pracy?

Ostatni rok wpłynął na wiele obszarów naszego życia, jednak sfera zawodowa przeszła prawdziwą rewolucję cyfryzacyjną. Według raportu „Microsoft 2021 Work Trend Index” aż 66% osób na stanowiskach liderskich zauważa, że ich firma rozważa przeprojektowanie przestrzeni biurowej pod kątem pracy hybrydowej, a 73% pracowników chciałoby, aby elastyczne opcje pracy pozostały na dłużej. Podobnie Gartner, Inc. w swoich badaniach wskazuje, że przestrzeń pracy powinna być zorientowana na pracownika, by był on wyposażony w technologie ułatwiające mu realizację celów i wspierające jego efektywność. Obecnie standardowym wyposażeniem jest już nie tylko firmowy telefon czy laptop, ale również odpowiednia kamera, głośniki i słuchawki, które zapewnią wysoką jakość komunikacji w obliczu rosnącej liczby wirtualnych spotkań. Skuteczna komunikacja w środowisku zdalnym lub hybrydowym stanowi fundament wielu procesów biznesowych.

Elastyczne podejście do wyposażenia pracownika jest więc kluczem w erze pracy hybrydowej. Warto zadbać o sprzęt, który sprawdzi się zarówno w użytku osobistym, jak i w organizacji niewielkich spotkań online w salkach konferencyjnych przestrzeni biurowej.

Odpowiedzią przyszłości na potrzeby pracy hybrydowej może być Poly Studio P15 – personalny wideobar zapewniający wysoką jakość obrazu i dźwięku podczas połączeń konferencyjnych. Kamera z rozdzielczością 4K, funkcja automatycznych kadrowania i kompensacji światła, wbudowany głośnik, a także mikrofony z funkcjami NoiseBlockAI i Acoustic Fence, które zapewniają czysty dźwięk – wszystko to gwarantuje komunikację biznesową na naprawdę wysokim poziomie.

– Studio P15 to idealny wideobar do użytku personalnego, a także dla małych sal konferencyjnych przeznaczonych dla dwóch-trzech osób. Poprzez podłączenie go do komputera za pomocą portu USB otrzymujemy szeroką elastyczność w wyborze systemu do wideokonferencji. Dodatkowo funkcje typu Acoustic Fence zapewniają, że w naszej komunikacji nie pojawią się zakłócenia akustyczne i będziemy dobrze słyszalni. P15 to szereg niezbędnych do komunikacji biznesowej elementów w jednym eleganckim urządzeniu – tłumaczy Mateusz Kloc, Product Manager marki Poly w Veracomp – Exclusive Networks.

Sprzęt jest łatwy w instalacji, intuicyjny w obsłudze i można go dopasować do zewnętrznego monitora czy też instalacji na statywie. Dodatkowo zdalne zarządzanie urządzeniem poprzez aplikację Poly Lens ułatwi pracę działom IT, odpowiedzialnym za administrowanie rozwiązaniem. Poly Studio P15 ma również certyfikację pod Microsoft Teams oraz Zoom. Więcej szczegółów na temat rozwiązań Poly można znaleźć na stronie poly.com.

Era pracy hybrydowej stała się nową rzeczywistością biznesową, warto więc odpowiednio przygotować pracowników do funkcjonowania w jej ramach, aby umożliwić im efektywną pracę realizującą ich cele oraz ambicje zawodowe w dobie zmieniających się warunków.

.

Transmisje online zapewnia: StreamOnline

All rights reserved © 2019 Presscom / Miesięcznik \"IT Professional\"