Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.29.10.2021

Veritas po raz 16. liderem...

Firma Veritas Technologies, producent uznanych rozwiązań backup klasy enterprise,...
21.10.2021

Zarządzanie IT

We wrześniu BTC Sp. z o.o. zaprezentowała premierową wersję systemu eAuditor V8 AI.
21.10.2021

Konferencja VMworld

Imagine That. Pod takim hasłem w dniach 5–7 października 2021 r. odbyła się jedna z...
21.10.2021

Darmowy deszyfrator

Bitdefender wspólnie z organami ścigania opracował i wydał narzędzie, które pozwala...
21.10.2021

Dell C1422H

Dell Technologies wprowadza do oferty przenośny monitor do zwiększenia wydajności pracy w...
21.10.2021

Dysk dla cyfrowych twórców

Western Digital zaprezentowało nowy dysk – WD Blue SN750 NVMe SSD.
21.10.2021

Projektory laserowe

Optoma wprowadza serię projektorów laserowych Ultra Bright ZU1700, ZU1900, ZU2200 z...
21.10.2021

Orzeł wśród routerów

D-Link wprowadza na rynek smart router EAGLE PRO AI AX1500 R15.
21.10.2021

Nowe generacje Ryzen i Epyc

AMD 3D V-Cache. AMD zapowiada procesory Ryzen i Epyc z nowym rozwiązaniem.

Czy jesteśmy przygotowani na erę pracy hybrydowej?

Data publikacji: 21-10-2021

Mieszany model pracy – w którym część pracowników wraca do stacjonarnego trybu biurowego, a część zespołów realizuje swoje zadania w przestrzeni domowej – stanowi spore wyzwanie pod kątem organizacyjnym dla wielu firm.

 

Badania rynkowe wskazują, że trend pracy hybrydowej stał się dominujący w przedsiębiorstwach, a dla pracowników jest to kluczowy czynnik wyboru firmy, z którą podejmują współpracę zawodową. Jak zatem zadbać o komfort i efektywność w miejscu pracy?

Ostatni rok wpłynął na wiele obszarów naszego życia, jednak sfera zawodowa przeszła prawdziwą rewolucję cyfryzacyjną. Według raportu „Microsoft 2021 Work Trend Index” aż 66% osób na stanowiskach liderskich zauważa, że ich firma rozważa przeprojektowanie przestrzeni biurowej pod kątem pracy hybrydowej, a 73% pracowników chciałoby, aby elastyczne opcje pracy pozostały na dłużej. Podobnie Gartner, Inc. w swoich badaniach wskazuje, że przestrzeń pracy powinna być zorientowana na pracownika, by był on wyposażony w technologie ułatwiające mu realizację celów i wspierające jego efektywność. Obecnie standardowym wyposażeniem jest już nie tylko firmowy telefon czy laptop, ale również odpowiednia kamera, głośniki i słuchawki, które zapewnią wysoką jakość komunikacji w obliczu rosnącej liczby wirtualnych spotkań. Skuteczna komunikacja w środowisku zdalnym lub hybrydowym stanowi fundament wielu procesów biznesowych.

Elastyczne podejście do wyposażenia pracownika jest więc kluczem w erze pracy hybrydowej. Warto zadbać o sprzęt, który sprawdzi się zarówno w użytku osobistym, jak i w organizacji niewielkich spotkań online w salkach konferencyjnych przestrzeni biurowej.

Odpowiedzią przyszłości na potrzeby pracy hybrydowej może być Poly Studio P15 – personalny wideobar zapewniający wysoką jakość obrazu i dźwięku podczas połączeń konferencyjnych. Kamera z rozdzielczością 4K, funkcja automatycznych kadrowania i kompensacji światła, wbudowany głośnik, a także mikrofony z funkcjami NoiseBlockAI i Acoustic Fence, które zapewniają czysty dźwięk – wszystko to gwarantuje komunikację biznesową na naprawdę wysokim poziomie.

– Studio P15 to idealny wideobar do użytku personalnego, a także dla małych sal konferencyjnych przeznaczonych dla dwóch-trzech osób. Poprzez podłączenie go do komputera za pomocą portu USB otrzymujemy szeroką elastyczność w wyborze systemu do wideokonferencji. Dodatkowo funkcje typu Acoustic Fence zapewniają, że w naszej komunikacji nie pojawią się zakłócenia akustyczne i będziemy dobrze słyszalni. P15 to szereg niezbędnych do komunikacji biznesowej elementów w jednym eleganckim urządzeniu – tłumaczy Mateusz Kloc, Product Manager marki Poly w Veracomp – Exclusive Networks.

Sprzęt jest łatwy w instalacji, intuicyjny w obsłudze i można go dopasować do zewnętrznego monitora czy też instalacji na statywie. Dodatkowo zdalne zarządzanie urządzeniem poprzez aplikację Poly Lens ułatwi pracę działom IT, odpowiedzialnym za administrowanie rozwiązaniem. Poly Studio P15 ma również certyfikację pod Microsoft Teams oraz Zoom. Więcej szczegółów na temat rozwiązań Poly można znaleźć na stronie poly.com.

Era pracy hybrydowej stała się nową rzeczywistością biznesową, warto więc odpowiednio przygotować pracowników do funkcjonowania w jej ramach, aby umożliwić im efektywną pracę realizującą ich cele oraz ambicje zawodowe w dobie zmieniających się warunków.

prenumerata Numer niedostępny Spis treści

.

Transmisje online zapewnia: StreamOnline

All rights reserved © 2019 Presscom / Miesięcznik "IT Professional"