Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.12.05.2022

Odszyfrowanie historii

Z inicjatywy prezesa IPN, dr. Karola Nawrockiego, powstało Biuro Nowych Technologii. Jego...
01.04.2022

Program partnerski

NGAGEFirma NFON, ogólnoeuropejski dostawca komunikacji głosowej w chmurze, ogłosił...
01.04.2022

SI w TFI PZU

Na platformie do inwestowania inPZU działa już nowa metoda identyfikacji tożsamości...
01.04.2022

Kooperacja w chmurze

To oparta na stworzonej przez NetApp technologii ONTAP i w pełni zarządzana przez...
01.04.2022

Nowe laptopy od Dynabook

Dynabook wprowadza do swojej oferty dwa laptopy z procesorami Intel Core 12. generacji,...
01.04.2022

Ryzen do stacji roboczych

AMD przedstawił nową gamę procesorów Ryzen Threadripper PRO 5000 serii WX.
31.03.2022

Serwery dla MŚP

Firma Lenovo wprowadziła nowe rozwiązania w zakresie infrastruktury IT Future Ready,...
31.03.2022

Innowacyjny kontroler SSD

Microchip zaprezentował nowe kontrolery SSD, które umożliwią obsługę napędów o pojemności...
31.03.2022

Wydajny jak Brother

Brother dodał do swojej oferty trzy nowe, atramentowe urządzenia wielofunkcyjne, które...

Bezpieczeństwo danych w chmurze - kluczowy priorytet współczesnych organizacji

Data publikacji: 31-03-2022

Dzisiejsza infrastruktura usług aplikacyjnych znajduje się już nie tylko w centrach danych. Jest to naturalna konsekwencja rozwoju mobilności i postępującej globalizacji, ale też trwającej od ponad dwóch lat pandemii. Nowoczesne aplikacje są coraz częściej hostowane w chmurach publicznych, prywatnych i hybrydowych. Co to oznacza dla przedsiębiorstw? Nowe, rozproszone środowisko znacznie zwiększyło powierzchnię możliwego cyberataku.

 

Amerykańska firma A10 Networks oferuje bardzo szerokie spektrum możliwości dla najbardziej wymagających środowisk sieciowych. Wszechstronne zabezpieczenie zapewnia między innymi realizowana przez producenta automatyzacja ochrony aplikacji i usług, która na bieżąco zmniejsza ryzyko biznesowe, chroniąc aplikacje i infrastrukturę przed złośliwymi cyberatakami, w tym wielowektorowymi atakami DDoS i tymi opartymi na szyfrowaniu danych. Sprawdzanie ruchu może odbywać się na różnych poziomach – dla poszczególnych adresów URL lub całej kategorii w celu weryfikacji zgodności z aktualnymi regulacjami.

A10 Networks umożliwia także działanie w trybie inline. Oznacza to możliwość deszyfracji ruchu SSL i przekazania go do kontroli w zewnętrznych systemach bezpieczeństwa. Po sprawdzeniu ruchu przez systemy typu Firewall, DLP, SIEM czy też systemy monitorowania jest on z powrotem kierowany na urządzenie A10. Ruch ponownie jest szyfrowany i wysyłany dalej. Celem jest odciążenie innych systemów, które nie muszą wykonywać zasobochłonnych i powtarzalnych operacji deszyfrowania i szyfrowania ruchu sieciowego.

Inną funkcją rozwiązań A10 jest multi-cloud, czyli mechanizm równoważenia obciążenia (ang. load balancing) w sieci, pozwalający na inteligentne sterowanie ruchem pomiędzy użytkownikami a systemami, z którymi się komunikują. Sterowanie ruchem może odbywać się dwukierunkowo oraz bazować na wielu różnych parametrach, takich jak liczba połączeń, wolumen ruchu, czas odpowiedzi, rodzaj aplikacji, z której korzystamy, czas (np. zakres godzin) czy inne parametry sieciowe. Przy okazji warto wspomnieć, że A10 Networks może skutecznie chronić zasoby chmurowe dzięki możliwości implementacji w postaci maszyny wirtualnej czy też opcji cloud-native.

Rosnąca liczba zagrożeń oraz stosowanych aplikacji oznacza, że na rynku coraz bardziej potrzebne są nowoczesne rozwiązania umożliwiające sprawne zarządzanie ruchem sieciowym, automatyzujące rosnącą liczbę zadań i pozwalające zaoszczędzić cenny czas pracowników działów IT. Gdy ryzyko jest ograniczone, architektura zabezpieczeń sieci może być prosta. W miarę wzrostu możliwych zagroże – gdy pewność bezpieczeństwa spada – należy przemyśleć wzmocnienie ochrony swojej własności z wykorzystaniem rozwiązania takiego jak A10 Networks.

Dystrybutorem w Polsce od 1 marca 2022 r. jest firma Bakotech Sp. z o.o. Zapraszamy do współpracy wszystkich resellerów i integratorów zajmujących się dostarczaniem rozwiązań w obszarze bezpieczeństwa sieciowego oraz aplikacyjnego.

Zapraszamy do kontaktu z opiekunem produktu w firmie Bakotech:
Piotr Kawa, Business Development Director
e-mail:
telefon: +48 660 528 600

 

prenumerata Numer niedostępny Spis treści

.

Transmisje online zapewnia: StreamOnline

All rights reserved © 2019 Presscom / Miesięcznik "IT Professional"