Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.01.12.2022

Wyższy poziom programowania

Progress oferuje nowe narzędzia programistyczne: Progress Telerik, Progress Kendo UI i...
01.12.2022

Łączność w podróży

VMware SD-WAN VMware zaprezentował rozwiązanie SD-WAN nowej generacji, w tym nowego...
01.12.2022

Bezpieczne e-maile

Nowa aplikacja firmy Cypherdog Security Inc. umożliwia bezpieczną wymianę maili i...
01.12.2022

Pierwszy w branży

Schneider Electric wprowadza na rynek APC Smart-UPS Ultra. To pierwszy w branży...
01.12.2022

Przełączniki 10G dla MŚP

Nowe urządzenia to przełączniki 10G kompatybilne z systemem Omada SDN.
01.12.2022

Zarządzanie danymi

Firma Synology wprowadziła na rynek czterokieszeniowy DiskStation DS923+.
01.12.2022

Nowatorski system chłodzenia

OVHcloud zaprezentował nową, autorską technologię hybrydowego zanurzeniowego chłodzenia...
01.12.2022

Linia smart routerów

D-Link zaprezentował najnowszą rodzinę routerów Smart Wi-Fi z algorytmami sztucznej...
04.11.2022

Nowa platforma Red Hat

Nowa platforma Red Hat Enterprise Linux (RHEL) w wersjach 8.7 i 9.1 Beta obsługuje...

ASUS ExpertCenter D5 Tower

Data publikacji: 06-05-2022 Autor: Adam Kamiński

Od początków transformacji cyfrowej komputery stacjonarne stanowiły trzon komputeryzacji firm. Wydawało się, że pandemia zatrzyma ten trend, kierując całą uwagę na urządzenia mobilne. Jednak dla firm, które muszą zachować równowagę między wydajnością a ceną, to pecety wciąż pozostają jednym z najlepszych rozwiązań. W odświeżonej ofercie ASUS Business małe i średnie przedsiębiorstwa powinny zwrócić uwagę na urządzenie ExpertCenter D5 Tower (D500TC).

 

Era post-PC nie nastała, a urządzenia mobilne nie wyparły tradycyjnych rozwiązań. W zastosowaniach biurowych czy biznesowych wciąż królują komputery osobiste – od najmniejszych, już coraz mniej popularnych netbooków po konstrukcje typu tower. Mimo że przez ostatnią dekadę komputery przenośne przeszły dużą metamorfozę, a postępująca miniaturyzacja pozwala w coraz mniejszych urządzeniach stosować coraz potężniejsze procesory i układy graficzne znane z komputerów stacjonarnych, i choć z nazwy czy wartości gigaherców podzespoły wydają się w nich być zbliżone, to niestety laptopy na ogół wciąż zapewniają mniejszą wydajność niż ich stacjonarne odpowiedniki.

PC DLA SOHO

Asus ExpertCenter D5 (D500TC) to podstawowy biznesowy komputer stacjonarny typu tower zaprojektowany z myślą o zaspokojeniu potrzeb małych firm czy SOHO (ang. small office / home office). W kwestii dopasowania konfiguracji do konkretnych potrzeb producent pozostawił sporo swobody. D500TC możemy wyposażyć w szeroki zakres procesorów Intel Core 11. generacji od czterordzeniowego i3-10100 taktowanego 3,6 GHz (do 4,3 GHz) z sześcioma megabajtami pamięci podręcznej, do ośmiordzeniowego i7-11700 taktowanego zegarem 2,5 GHz (z możliwością podkręcenia do 4,9 GHz) i 16 MB pamięci podręcznej.

ExpertCenter D5 wykorzystuje płyty główne Asusa z chipsetem Intel B560. Są one wyposażone w dwa gniazda DIMM na dwukanałową pamięć DDR4 2933 MHz, w których maksymalnie można zainstalować 64 GB RAM-u (dwie kości po 32 GB). Ponadto nasza biznesowa wieża jest wyposażona w komplet portów rozszerzeń pozwalających łatwo konfigurować system i dopasować go do aktualnych i przyszłych potrzeb przedsiębiorstwa. Wśród nich znajdziemy dwa porty PCIe 3.0 x1 i jeden PCIe 4.0 x16 oraz po jednym złączu M.2 na dyski SSD i moduł Wi-Fi. W obudowie zarezerwowano również miejsce na opcjonalny napęd optyczny oraz dwa 3,5-calowe dyski HDD, pozwalające na łatwe rozszerzenie wewnętrznej pamięci masowej komputera do maksymalnej wartości 5 TB wolnego miejsca.

DESKTOP KLASY NVIDIA STUDIO

Komputer możemy wyposażyć w szeroką gamę kart z rodziny Nvidia, w tym GeForce RTX 3060 (12 GB DDR6 : 1 × HDMI, 3 × DisplayPort) czy Nvidia T600 (4 GB DDR6: 4 × mini-DP). Jest to więc całkowicie wystarczające rozwiązanie do tworzenia klipów wideo, pełnometrażowych filmów, animacji i modeli 3D. Na pokładzie znajdziemy też zintegrowaną kartę graficzną Intel UHD 750.

W codziennej pracy równie ważna jest możliwość przyłączania urządzeń peryferyjnych. Na przedni panel obudowy trafił raczej skromny, ale wystarczający do pracy biurowej zestaw portów: dwa gniazda USB 3.2 pierwszej generacji, dwa USB 2.0 oraz po jednym gnieździe słuchawkowym i mikrofonowym. Z przodu znajdziemy również wnękę na opcjonalny napęd optyczny. Z tyłu natomiast odnajdziemy prawdziwe bogactwo portów: dwa komunikacyjne klawiatury i myszy PS/2, cztery gniazda USB (dwa USB 3.2 typu A pierwszej generacji i dwa USB 2.0), wbudowany port szeregowy, po jednym opcjonalnym porcie równoległym i szeregowym oraz trzy gniazda obsługujące 7.1-kanałowe wyjścia audio. Ponadto do dyspozycji mamy gniazda: ethernetowe RJ45, pełnowymiarowe HDMI, VGA oraz DVI. Na ograniczoną liczbę możliwych do podłączenia urządzeń peryferyjnych nie powinniśmy zatem narzekać. Elastyczne w użytkowaniu porty szeregowe i port równoległy zintegrowane w obudowie pozwalają wykorzystywać więcej gniazd PCI do instalowania rozszerzeń systemu.

 

[...]

Pełna treść artykułu jest dostępna w papierowym wydaniu pisma.

prenumerata Numer niedostępny Spis treści

.

Transmisje online zapewnia: StreamOnline

All rights reserved © 2019 Presscom / Miesięcznik \"IT Professional\"