Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.05.09.2022

Łatwiejsza migracja do chmur

Commvault i Oracle rozszerzyły partnerską współpracę i wspólnie oferują rozwiązanie...
01.09.2022

Badanie sieci

QNAP ogłosił wprowadzenie oprogramowania ADRA Network Detection and Response (NDR) dla...
01.09.2022

5G w Polsce

Z badania Kearney 5G Readiness Index 2022 wynika, że Polska jest jednym z najgorzej...
01.09.2022

Zarządzanie działaniami

Fortinet zaprezentował chmurową usługę, która koreluje informacje dotyczące...
01.09.2022

Selektywna rejestracja

Naukowcy z UCLA przedstawili projekt inteligentnej kamery, która pozwala wybrać, jaki...
01.09.2022

Więcej mocy, komputer...

Profesjonalny komputer Dell Precision 7865 Tower z AMD Ryzen Threadripper PRO 5000...
01.09.2022

Rekord prędkości

Firma Aorus zapowiada superszybki dysk, następcę modelu Gen4 7000s SSD, który ma oferować...
01.09.2022

Beprzewodowe drukowanie

Firma Brother wprowadziła do swojego portfolio nowe urządzenie wielofunkcyjne z systemem...
01.09.2022

Obraz dobrze zaprogramowany

Monitor interaktywny Lyra to połączenie Androida 11, szyby antybakteryjnej, wbudowanego...

ASUS ExpertCenter E5 AiO 24

Data publikacji: 01-09-2022 Autor: Adam Kamiński

Większość z nas spędza znaczną część czasu pracy przed ekranami komputerów i wszyscy potrzebujemy tego samego – dobrego dźwięku, doskonałej jakości ekranu, wysokiej wydajności pracy. Jeśli do domowego „biura” odpowiedni może być klasyczny PC lub laptop, to dla prawdziwego biznesowego biura dobrą alternatywą może stać się monoblok. Wyważonym przedstawicielem tego typu urządzeń jest właśnie Asus ExpertCenter E5 AiO 24.

 

Globalna zmiana formatu pracy doprowadziła do pojawienia się nowych trendów w świecie urządzeń biurowych. Szeroki wybór ultrabooków i urządzeń hybrydowych sprawił, że stare, poczciwe pecety coraz rzadziej goszczą na służbowych biurkach. Nie należy jednak zapominać, że tej klasy sprzęt oferuje coś, czego szeroko pojęte laptopy nam nie dadzą – wydajność wysokonapięciowych procesorów oraz możliwość łatwej rozbudowy pamięci operacyjnej i masowej. Dlatego dla sektora MŚP atrakcyjną propozycją są również urządzenia typu all-in-one, czyli tzw. monobloki. Najlepiej sprawdzają się w małych lub domowych biurach z ograniczoną przestrzenią, ponieważ w kompaktowej konstrukcji mieszczą wszystko, co potrzebne jest w zastosowaniach biznesowych, a także pomagają sprostać zmieniającym się warunkom nowej hybrydowej rzeczywistości, w której równie ważne co moc obliczeniowa jest sprawne przeprowadzenie wideokonferencji.


Otwarta konfiguracja


Jako że Asus ExpertCenter E5 AiO 24 został pomyślany jako optymalne pod względem wydajnościowym i łatwości obsługi rozwiązanie do zarządzania w firmie, dysponuje on całkiem zadowalającą mocą obliczeniową. Komputer w najlepszym wariancie wyposażony jest w procesor Intel Core i7-11700B 11. generacji wykonany w 10-nanometrowym procesie technologicznym, 32 GB RAM-u SO-DIMM DDR4 3200 Mz w kościach po 16 GB, dwa dyski SSD PCIe gen 3.0 o pojemności 1 TB w macierzy RAID 0 albo 1- lub 2-terabajtowy dysk twardy. Konfiguracja sprzętowa jest jednak dość elastyczna i można ją dopasować do konkretnych potrzeb, rezygnując np. z jednego dysku SSD lub zmniejszając ilość RAM-u.


Jako urządzenie biurowe ExpertCenter E5 dysponuje również łącznością Wi-Fi 6E i bogatym wachlarzem portów do podłączania szerokiej gamy urządzeń peryferyjnych. Z boku obudowy mamy szybki dostęp do gniazd czytnika kart 3 w 1, Thunderbolta 4.0 USB-C, USB 3.1 gen. 1., USB-C 3.2 gen. 2. oraz gniazdo audio jack. Na tylnej obudowie natomiast znajdziemy wyjścia HDMI oraz DisplayPort, port LAN RJ45, dwa USB 2.0 gen. 1., dwa USB 3.2, wejście zasilania oraz gniazdo zamka Kensington. Kombinacja interfejsów HDMI, Thunderbolt 4 oraz DisplayPort pozwala utworzyć konfigurację składającą się z maksymalnie czterech monitorów jednocześnie w rozdzielczości do 4K, a to zdecydowanie usprawnia wielozadaniową pracę.


Podzespoły zamknięte są w obudowie o wymiarach 49 × 41,1 × 4,5 cm, a całość waży 5,9 kg. Podstawę można szybko i łatwo zdjąć, aby uzyskać dostęp do modułów pamięci RAM oraz dysków. Wydłuża to nieco żywotność komputera, a wspomniane podzespoły można więc wymienić na nowe bez demontażu całego komputera.


Higiena pracy


Wyświetlacz Asusa ExpertCenter E5 AiO 24 to 23,8-calowy ekran NanoEdge z pojemnościowym panelem dotykowym o rozdzielczości Full HD (1920 × 1080) i proporcjach 16:9. Jak w większości urządzeń tego rodzaju zastosowano tu matrycę typu IPS z podświetleniem LED-owym o jasności 250 nitów zapewniającą 100% pokrycie przestrzeni barw sRGB, a ekran zajmuje 85% powierzchni urządzenia (ang. Screen-to-body ratio). Jako sprzęt biurowy z założenia używany przez minimum 8 godz. dziennie monitor ExpertCenter E5 został zaprojektowany z myślą o dbaniu o wzrok użytkowników. W tym celu wyposażony został w powłokę antyrefleksyjną i ma także certyfikację TÜV Rheinland w zakresie komfortu dla oczu i niskiej emisji światła niebieskiego.

 

[...]

Pełna treść artykułu jest dostępna w papierowym wydaniu pisma.

prenumerata Numer niedostępny Spis treści

.

Transmisje online zapewnia: StreamOnline

All rights reserved © 2019 Presscom / Miesięcznik \"IT Professional\"