Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.05.09.2022

Łatwiejsza migracja do chmur

Commvault i Oracle rozszerzyły partnerską współpracę i wspólnie oferują rozwiązanie...
01.09.2022

Badanie sieci

QNAP ogłosił wprowadzenie oprogramowania ADRA Network Detection and Response (NDR) dla...
01.09.2022

5G w Polsce

Z badania Kearney 5G Readiness Index 2022 wynika, że Polska jest jednym z najgorzej...
01.09.2022

Zarządzanie działaniami

Fortinet zaprezentował chmurową usługę, która koreluje informacje dotyczące...
01.09.2022

Selektywna rejestracja

Naukowcy z UCLA przedstawili projekt inteligentnej kamery, która pozwala wybrać, jaki...
01.09.2022

Więcej mocy, komputer...

Profesjonalny komputer Dell Precision 7865 Tower z AMD Ryzen Threadripper PRO 5000...
01.09.2022

Rekord prędkości

Firma Aorus zapowiada superszybki dysk, następcę modelu Gen4 7000s SSD, który ma oferować...
01.09.2022

Beprzewodowe drukowanie

Firma Brother wprowadziła do swojego portfolio nowe urządzenie wielofunkcyjne z systemem...
01.09.2022

Obraz dobrze zaprogramowany

Monitor interaktywny Lyra to połączenie Androida 11, szyby antybakteryjnej, wbudowanego...

Firewall w bezpieczeństwie IT

Data publikacji: 07-09-2022

Rozwiązania klasy UTM to podstawa bezpieczeństwa IT dla sektora MŚP, ale także dla organizacji publicznych, urzędów gmin i instytucji im podległych. Oferta urządzeń all-in-one jest duża, przez co decyzja o zakupie konkretnego produktu może być trudna.

 

Co wyróżnia produkty firmy Stormshield?
Rozwiązania firmy Stormshield (wcześniej Netasq) obecne są na polskim rynku od 2008 r., a klienci cenią je za czytelny i prosty w obsłudze webowy interfejs użytkownika, który pozwala na pracę z wykorzystaniem polskiej wersji językowej. Użytkownicy doceniają możliwość otrzymania pomocy technicznej wprost od dystrybutora, gwarancję dostępności każdego modelu „od ręki” oraz doradztwo kilkudziesięcioosobowego zespołu handlowego w zakresie doboru licencji czy wyceny. Jednak niezmiennie od lat najważniejszym kryterium wyboru produktów Stormshield jest skuteczność ochrony przy zachowaniu niskiej, konkurencyjnej ceny zakupu i niewielkich kosztów odnowień licencji.

 

Na czym polega trójstopniowa ochrona ruchu oferowana przez Stormshielda?
Elementem wyróżniającym rozwiązania Stormshield jest integracja zapory sieciowej (Stateful Inspection Firewall) z modułem IPS (Intrusion Prevention System) na poziomie jądra systemu operacyjnego. Tak głęboka integracja dwóch kluczowych modułów pozwala na uzyskanie wysokiej wydajności podczas analizy całego pakietu, a więc jego nagłówka i zawartości. W ten sposób urządzenia Stormshield spełniają dwa najważniejsze oczekiwania klientów – skutecznie eliminują niebezpieczny ruch oraz zapewniają wysoką wydajność skanowania. Do wykrywania i blokowania włamań rozwiązania Stormshield wykorzystują unikatową technologię Active Security Qualification (ASQ), która dzięki analizie protokołowej połączonej z zaawansowaną heurystyką pozwala na wykrywanie zagrożeń niezależnie od sygnatur (ochrona proaktywna). Trzecia faza weryfikacji polega na rozpoznawaniu typowych ciągów danych, umieszczonych w przesyłanych pakietach pozwalających na wykorzystanie podatności lub luk w oprogramowaniu. W ten sposób sieć jest chroniona przed najnowszymi zagrożeniami, dla których sygnatury jeszcze nie powstały.

 

Co decyduje o tym, że rozwiązania Stormshielda zapewniają kompleksową ochronę sieci?
W ostatnim czasie liczba nowości, które pojawiły się w ofercie Stormshield, bardzo wzrosła – począwszy od uwierzytelniania 2FA/MFA, poprzez SD-WAN, ulepszenie modułu audytu podatności, premiery nowego modelu SN1100, aż do kompleksowego podejścia do ochrony sieci przemysłowych, gdzie do dyspozycji mamy aż trzy dedykowane rozwiązania – SNi20, Sni40, SNxr1200 – z głęboką analizą protokołów przemysłowych (DPI). Całością rozwiązań z portfolio Stormshield możemy zarządzać dzięki jednej, przetłumaczonej na język polski, konsoli centralnego zarządzania Management Center. Za zbieranie logów z proaktywnym monitoringiem odpowiada rozwiązanie Stormshield Log Supervisor, które zwiększa widoczność zdarzeń i ruchu w sieci, a po wykryciu zagrożenia wygeneruje alarm. Posiadamy również niezbędne certyfikaty wymagane przez instytucje rządowe, np. certyfikowany klient Ipsec VPN Stormshield (NATO Restricted).

 

Dlaczego Stormshield stał się pośrednim beneficjentem takich projektów jak Cyfrowa gmina, Cyfrowy powiat czy cyfryzacja szpitali NFZ?
Oprócz oczywistych kwestii związanych z oferowanymi funkcjami oraz ceną w tym roku pojawiło się również kryterium dostępności sprzętu. Nasi klienci realizują kompleksowe, integratorskie projekty i nie mogą pozwolić sobie na oczekiwanie bądź niepewny los któregoś z elementu zamówienia, gdyż mogłoby to grozić utratą otrzymanego grantu. W Stormshield jesteśmy w stanie realizować zamówienia tego samego dnia i to jest kluczowy element decydujący o naszej przewadze.

 

Czego możemy spodziewać się na tegorocznej edycji Forum Użytkowników Stormshield?
Forum Użytkowników Stormshield to przestrzeń, gdzie każdy może wymienić się swoimi doświadczeniami, poznać inżynierów wsparcia technicznego Stormshield i trenerów Autoryzowanego Centrum Szkoleniowego DAGMA. W tym roku znów spotykamy się stacjonarnie! Na uczestników – oprócz całodziennej porcji wiedzy, wiadomości o nowościach, pokazów praktycznych czy pokazu hackingu – czeka również przepyszna kolacja, wygodny hotel, doborowe towarzystwo i oczywiście niespodzianka. Tegoroczne wydarzenie będzie również transmitowane na żywo, aby umożliwić dostęp jak najszerszemu gronu zainteresowanych.

 

Piotr Zielaskiewicz
Product Manager Stormshield w DAGMA Bezpieczeństwo IT,
odpowiedzialny za rozwój marki na polskim rynku, współpracę z kanałem partnerskim i bezpośrednie wsparcie resellerów przy projektach prowadzonych u klientów.

 

WIĘCEJ INFORMACJI
stormshield.pl

prenumerata Numer niedostępny Spis treści

.

Transmisje online zapewnia: StreamOnline

All rights reserved © 2019 Presscom / Miesięcznik \"IT Professional\"