Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.03.03.2023

Nowość dla przemysłowych...

Cisco ogłosiło innowacje w zakresie sieci zarządzanych w chmurze.
03.03.2023

Wielofunkcyjna platforma

Nowe narzędzie firmy Veeam Software to zintegrowana platforma oferująca zaawansowane...
03.03.2023

Bard rywalem dla ChatGPT

Google ogłosiło uruchomienie chatbota napędzanego sztuczną inteligencją o nazwie Bard,...
03.03.2023

Monitoring środowisk...

Firma Schneider Electric opublikowała dokument White Paper nr 281 dotyczący tego, jak...
03.03.2023

Chmura danych

Snowflake, firma działająca w obszarze usług cloudowych, uruchomiła chmurę danych dla...
03.03.2023

Bezpieczeństwo w świecie...

HPE rozszerzył gamę serwerów HPE ProLiant Gen11 nowej generacji.
03.03.2023

Bezobsługowa projekcja

Firma Panasonic Connect Europe zaprezentowała nową generację projektorów laserowych DLP z...
03.03.2023

Zasilanie awaryjne

Firma Vertiv, dostawca rozwiązań krytycznej infrastruktury cyfrowej i zapewniających...
03.03.2023

Monitory biznesowe

Marka AOC prezentuje siedem monitorów do zastosowań biznesowych oraz home office.

Systemy Omada SDN TP-Link w nowoczesnych obiektach

Data publikacji: 03-03-2023

Adwertorial

 

W nowoczesnym 4-gwiazdkowym Focus Hotel Premium Warszawa przeprowadzono wdrożenie kompletnego systemu Omada SDN TP-Link. Celem wdrożenia było stworzenie wydajnej sieci przewodowej oraz Wi-Fi na terenie całego obiektu dla hotelowych gości, a także do obsługi systemu POS oraz na potrzeby biurowo-administracyjne.

 

Hotel charakteryzuje się oryginalnym designem, dlatego aby nie szpecić eleganckiego wnętrza i zapewnić wszystkim gościom połączenie z internetem, zdecydowano się na wdrożenie kompletnego systemu Omada SDN TP-Link. Ze względu na dużą powierzchnię budynku oraz 13 kondygnacji, włączając garaż podziemny, na każdym piętrze zdecydowano się rozmieścić lokalne punkty dystrybucyjne połączone z główną serwerownią.

 

Rozwiązanie


Szkielet sieci stanowią dwa ośmioportowe switche SFP+ 10G TL-SX3008F znajdujące się w głównym punkcie dystrybucyjnym. Dzięki zastosowaniu połączeń światłowodowych i wkładek 10G TL-SM5110-LR uzyskano bardzo szybkie połączenia pomiędzy wszystkimi 11 lokalnymi punktami dystrybucyjnymi zlokalizowanymi na każdym z 11 pięter budynku.

 

W lokalnych punktach dystrybucyjnych zastosowano dwa rodzaje urządzeń. W większych oprócz przełączników PoE TL-SG3428XMP oraz dostępowych TL-SG3452 wykorzystano również przełącznik agregujący TL-SX3008F, którego zadaniem jest umożliwienie szybkiego połączenia 10G bez tworzenia wąskich gardeł w sieci lokalnej. Trzy większe punkty dystrybucyjne odpowiadają nie tylko za podłączenie punktów dostępowych, ale również obecnych w obiekcie kamer IP, a także zapewnienie dostępu do sieci przewodowej.

 

Osiem mniejszych punktów dystrybucyjnych wyposażono w przełączniki TL-SG3428XMP mające 24-gigabitowe porty RJ45 PoE+ służące do zasilenia i zapewnienia komunikacji z punktami dostępowymi EAP615-Wall. Ponadto ten model przełącznika ma cztery sloty SFP+ 10G, które zostały wykorzystane do połączenia z serwerownią oraz pozostałymi znajdującymi się tam przełącznikami.

 

Łącznie wykorzystano 20 przełączników PoE TL-SG3428XMP, 10 przełączników TL-SG3452 oraz trzy switche TL-SG3428X, które zapewniają dostęp do sieci lokalnej i internetu zarówno przewodowo, jak i bezprzewodowo za pomocą zastosowanych punktów dostępowych Omada.

 

Łączność bezprzewodowa

 

Dostęp do sieci Wi-Fi jest realizowany za pomocą 174 punktów dostępowych z serii Omada. W częściach wspólnych obiektu zamontowano łącznie 24 urządzenia. W salach konferencyjnych zastosowano pięć sufitowych punktów dostępowych EAP620 HD przeznaczonych do pracy w  najbardziej obciążonych miejscach, gdzie z internetem łączy się wielu użytkowników jednocześnie. W pozostałych miejscach użyto 19 sufitowych Access Pointów EAP610. Oba modele pracują w najnowszym standardzie Wi-Fi 6. Z kolei za dostęp do sieci bezprzewodowej w pokojach hotelowych odpowiada 150 kompaktowych punktów dostępowych Wi-Fi 6 EAP615-Wall.

 

Wszystkie urządzenia w  sieci są zarządzane za pomocą kontrolera sprzętowego Omada OC300. Na nim skonfigurowane zostały osobne SSID powiązane z VLAN-em. Dzięki takiemu rozwiązaniu hotel ma osobną sieć bezprzewodową dla gości oraz sieć przewodową i bezprzewodową dla pracowników.

 


 

Więcej informacji
Robert Gawroński – SMB Channel Manager TP-Link Polska

tp-link.com/pl
22 360 63 65

prenumerata Numer niedostępny Spis treści

.

Transmisje online zapewnia: StreamOnline

All rights reserved © 2019 Presscom / Miesięcznik \"IT Professional\"