Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.26.10.2020

Nowa wersja nVision

Można już pobierać nową wersję nVision
26.10.2020

Monitorowanie infrastruktury

Vertiv Environet Alert
23.10.2020

Telefonia w chmurze

NFON Cloudya
23.10.2020

Nowości w EDR

Bitdefender GravityZone
23.10.2020

Wykrywanie anomalii

Flowmon ADS11
23.10.2020

Mobilny monitor

AOC 16T2
22.10.2020

HP Pavilion

HP zaprezentowało nowe laptopy z linii Pavilion.
22.10.2020

Inteligentny monitoring

WD Purple SC QD101
22.10.2020

Przełącznik 2,5GbE

QNAP QSW-1105-5T

Stacje robocze

Hypervisory dla stacji roboczej

Tworzenie maszyn wirtualnych we własnym środowisku klienckim bez potrzeby  dysponowania infrastrukturą serwerową cieszy się dużą popularnością wśród  administratorów, programistów, a nawet przedstawicieli handlowych.  Postanowiliśmy przyjrzeć się najpopularniejszym i najbardziej funkcjonalnym  rozwiązaniom dostępnym na rynku.

Sierpień 2014, Dominik Targosz

dostępny w wydaniu papierowym

Konfiguracje hybrydowe Exchange i Office 365

Systemy pocztowe oparte na rozwiązaniach Microsoft Exchange pozwalają nie tylko na budowanie typowych środowisk on-premise, gdzie cała infrastruktura serwerowa znajduje się bezpośrednio w serwerowniach danej organizacji, ale również na tworzenie tzw. środowisk hybrydowych, w przypadku których część infrastruktury znajduje się w chmurze.

Sierpień 2014, Jacek Światowiak

dostępny w wydaniu papierowym

Jak działają sieci SDN

Dostępne na rynku rozwiązania, czy to VMware NSX, czy Cisco ACI, czy też jakikolwiek inny system SDN – zbudowane są w podobny sposób. W artykule opisujemy podstawy działania sieci tego typu i przedstawiamy korzyści, jakie możemy osiągnąć, stosując tego typu rozwiązania.

Lipiec 2014, Maciej Lelusz

dostępny w wydaniu papierowym

Zarządzanie komputerami

Firmy coraz częściej szukają sposobu na automatyzację procesu zarządzenia urządzeniami działającymi w sieci. Jednym z narzędzi przeznaczonych do tego celu jest baramundi Management Suite.

Lipiec 2014, Peter Zeis

dostępny w wydaniu papierowym

Wyzwania sieci w modelu IaaS

VMware rozszerzył ostatnio portfolio swoich usług o sieciową platformę wirtualizacyjną – VMware NSX, wkraczając tym samym w obszar sieci konfigurowalnych programowo. Próbą odpowiedzi na pytanie, do czego potrzebne są sieci SDN, rozpoczynamy cykl artykułów dotyczących tego rozwiązania.

Czerwiec 2014, Maciej Lelusz

dostępny w wydaniu papierowym

Usługi terminalowe

Wiele firm, chcąc dotrzeć do klienta, minimalizować koszty czy utrzymać specjalistów, musi stworzyć swoim pracownikom takie warunki, w których ich praca będzie niezależna od miejsca ich przebywania oraz od sprzętu, z którego korzystają. Aby tego dokonać, działy IT muszą odpowiednio dobrać i dostosować systemy informatyczne.

Maj 2014, Michał Kaźmierczyk

dostępny w wydaniu papierowym

Direct Access dla każdego

Windows Server 2012 zlikwidował wiele uciążliwych wymagań dla Direct Access. Dzięki temu systemowi technologię można zaimplementować w każdym przedsiębiorstwie i cieszyć się zdalnym dostępem nowej generacji.

Kwiecień 2014, Dominik Targosz

dostępny w wydaniu papierowym

Monitorowanie Endpoint Protection

W trakcie korzystania z oprogramowania chroniącego stacje klienckie oraz serwery bardzo ważna jest możliwość tworzenia raportów nie tylko na temat procesu instalacji, ale też zabezpieczania stacji czy śledzenia trendów występowania szkodliwych programów. Przedstawiamy możliwości programu Endpoint Protection w tym zakresie.

Marzec 2014, Marek Krupa

dostępny w wydaniu papierowym

VMware Horizon View

W numerze styczniowym „IT Professional” przedstawiliśmy możliwości pakietu VMware Horizon Suite, zawierającego narzędzia do budowy nowoczesnej infrastruktury desktopów. Jego podstawowym elementem jest Horizon View, którego instalację opisujemy w niniejszym artykule.

Luty 2014, Marcin Hańczaruk

dostępny w całości

Wdrażanie Endpoint Protection

Współczesne standardy wymagają, aby każdy system operacyjny chroniony był przez dwa typy programów – zaporę ogniową oraz oprogramowanie antywirusowe. Opisane w artykule rozwiązanie Microsoft Endpoint Protection należy do drugiej z wymienionych kategorii, czyli chroni system użytkownika przed szkodliwymi aplikacjami.

Luty 2014, Marek Krupa

dostępny w wydaniu papierowym
1  Poprzednia  8  9  10  11  12  13  14  15  16  Następna  17

.

Transmisje online zapewnia: StreamOnline

All rights reserved © 2019 Presscom / Miesięcznik "IT Professional"