Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.29.04.2021

KasperskyOS

Podczas targów Hannover Messe zaprezentowano rozwiązanie Kaspersky IoT Secure Gateway 100...
29.04.2021

Serwery OVHcloud

Scale i High-Grade
29.04.2021

NaaS od Cisco

Cisco Plus
29.04.2021

Inwestycja Google'a w Polsce

Google Cloud
29.04.2021

Usługa od AWS i RedHata

ROSA
29.04.2021

Samsung

Samsung prezentuje nowe serie monitorów dla biznesu i profesjonalistów.
29.04.2021

Tęczowe Maki

iMac na M1
29.04.2021

Polska drukarka 3D

Zmorph i500
29.04.2021

W ekosystemie Microsoftu

Surface Laptop 4

Infrastruktura i sieci

Chipsety dla Ivy Bridge

Wraz z premierą trzeciej generacji układów zgodnych z architekturą Intel Core, czyli rodziny procesorów o kodowej nazwie Ivy Bridge, produkowanych w 22-nanometrowym procesie technologicznym, zadebiutowała również nowa seria chipsetów PCH (Platform Controller Hub). Są to układy: Intel Z77, Z75, H77 i B75 Express do komputerów stacjonarnych, oraz kości: HM77, UM77, HM76 i HM75 Express przeznaczone do notebooków – wszystkie produkowane w 65-nanometrowym procesie technologicznym. Nieco wcześniej na rynku pojawił się pierwszy układ z nowej, siódmej serii chipsetów Intela: X79 Express.

Czerwiec 2012, Marcin Bieńkowski

dostępny w wydaniu papierowym

Linux jako switch z obsługą sieci VLAN

Stosowanie Linuksa jako oprogramowania działającego w roli routera czy firewalla jest bardzo popularne. O wiele mniej znanym rozwiązaniem jest wykorzystanie możliwości darmowego systemu operacyjnego jako przełącznika z obsługą VLAN-ów.

Czerwiec 2012, Marcin Hańczaruk

dostępny w wydaniu papierowym

Utylizacja nośników

Informacje niejawne muszą być usuwane w szczególny sposób. Ich „odnalezienie”, nawet przy wykorzystaniu zaawansowanych technologicznie metod odzyskiwania danych, musi być całkowicie niemożliwe.

Maj 2012, Marcin Bieńkowski

dostępny w wydaniu papierowym

AMD Opteron seria 3000

Przeznaczone do budowy serwerów i wydajnych stacji roboczych procesory z rodziny Opteron firmy AMD już od 2002 roku skutecznie konkurują z serwerowymi układami Intel Xeon. Opterony znajdziemy w wielu komputerach przeznaczonych do instalacji w serwerowniach czy centrach danych. Na rynku pojawiła się nowa linia – Opteron 3000. Układy te przeznaczone są do budowy niedrogich serwerów średniej mocy, które wyposażone są w jedno gniazdo procesorowe.

Maj 2012, Marcin Bieńkowski

dostępny w wydaniu papierowym

Quality of Service w Active Directory

Usługi QoS są przeważnie implementowane w przewidzianych do tego celu urządzeniach sieciowych. Tymczasem istnieje możliwość zarządzania ruchem za pomocą obiektów GPO. Jest to metoda mniej znana, ale w niektórych sytuacjach może okazać się przydatna.

Maj 2012, Konrad Kubecki

dostępny w wydaniu papierowym

Data center w makroskali

Dzięki uprzejmości firmy OVH mieliśmy okazję przyjrzeć się bliżej rozwiązaniom data center stosowanym przez dużych dostawców usług internetowych. Odwiedziliśmy najnowszą serwerownię RBX-4 zlokalizowaną w głównej siedzibie firmy – miejscowości Roubaix na północy Francji.

Kwiecień 2012, Jerzy Michalczyk

dostępny w wydaniu papierowym

Darmowe biblioteki PowerShell dla AD

Do zarządzania Active Directory za pomocą PowerShella można zastosować kilka darmowych narzędzi. Korzyści z ich stosowania są tym większe, im częściej dana czynność jest wykonywana.

Kwiecień 2012, Bartosz Bielawski

dostępny w wydaniu papierowym

Monitoring Exchange

System Center Operations Manager to narzędzie do monitorowania stanu wielu aplikacji uruchomionych w naszej infrastrukturze, w szczególności usług Microsoftu. Jedną z kluczowych jest obsługa poczty elektronicznej, która w portfolio Microsoftu występuje jako usługa o nazwie Exchange.

Kwiecień 2012, Łukasz Rutkowski

dostępny w wydaniu papierowym

Sposób na centrum danych

Cloud computing niezmiennie zyskuje na popularności. Aby jednak zastosowanie tej technologii przyniosło optymalne zyski, trzeba nie tylko zastanowić się nad sposobem wdrożenia wirtualizacji, ale też nauczyć się dostosowywać jej możliwości do potrzeb i oczekiwań konkretnego użytkownika.

Marzec 2012, Krzysztof Jakubik

dostępny w wydaniu papierowym

Bezprzewodowe sieci kratowe

Wireless Mesh Network sprawdzi się wszędzie tam, gdzie brakuje odpowiedniej infrastruktury, potrzebna jest wysoka odporność na awarie i wymagana jest duża mobilność użytkowników. Podpowiadamy, na co zwrócić uwagę, projektując tego typu sieci.

Marzec 2012, Piotr Wojciechowski

dostępny w wydaniu papierowym
1  Poprzednia  14  15  16  17  18  19  20  21  22  Następna  22

.

Transmisje online zapewnia: StreamOnline

All rights reserved © 2019 Presscom / Miesięcznik "IT Professional"