Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.03.03.2023

Nowość dla przemysłowych...

Cisco ogłosiło innowacje w zakresie sieci zarządzanych w chmurze.
03.03.2023

Wielofunkcyjna platforma

Nowe narzędzie firmy Veeam Software to zintegrowana platforma oferująca zaawansowane...
03.03.2023

Bard rywalem dla ChatGPT

Google ogłosiło uruchomienie chatbota napędzanego sztuczną inteligencją o nazwie Bard,...
03.03.2023

Monitoring środowisk...

Firma Schneider Electric opublikowała dokument White Paper nr 281 dotyczący tego, jak...
03.03.2023

Chmura danych

Snowflake, firma działająca w obszarze usług cloudowych, uruchomiła chmurę danych dla...
03.03.2023

Bezpieczeństwo w świecie...

HPE rozszerzył gamę serwerów HPE ProLiant Gen11 nowej generacji.
03.03.2023

Bezobsługowa projekcja

Firma Panasonic Connect Europe zaprezentowała nową generację projektorów laserowych DLP z...
03.03.2023

Zasilanie awaryjne

Firma Vertiv, dostawca rozwiązań krytycznej infrastruktury cyfrowej i zapewniających...
03.03.2023

Monitory biznesowe

Marka AOC prezentuje siedem monitorów do zastosowań biznesowych oraz home office.

Infrastruktura i sieci

NVA w chmurze Azure

Usługi dostarczane przez operatorów chmury publicznej nie zawsze są dla nas wystarczające. W takich przypadkach musimy sięgnąć po NVA, czyli wirtualne odpowiedniki znanych nam fizycznych urządzeń sieciowych.

Marzec 2023, Piotr Wojciechowski

dostępny w wydaniu papierowym

Konfiguracja VMware’a z wykorzystaniem Ansible’a

W tej części cyklu przyglądamy się temu, jak infrastrukturę VMware'a można konfigurować za pomocą Ansible’a. Omawiamy poszczególne kroki na podstawie konfigurowania pamięci masowych. Założymy przy tym, że same pamięci masowe tworzone będą również  za pomocą Ansible’a na urządzeniach NetAppa. Sprawdzimy też, jakie inne moduły dostępne są w ramach kolekcji modułów Community.VMware.

Marzec 2023, Bartosz Bielawski

dostępny w wydaniu papierowym

Przygotowanie do wdrożenia systemu Salesforce

System Salesforce wybierają różnorodne firmy ze względu na jego elastyczność i skalowalność. Dzięki modułowej budowie na początek można wybrać kilka funkcjonalności z możliwością rozszerzenia. Platforma wciąż się rozwija, a oferta – w porównaniu z innymi systemami CRM – jest konkurencyjna i warto ją rozważyć. Podpowiadamy, co należy wiedzieć, zanim zdecydujemy się na Salesforce’a, oraz jak przygotować się do jego wdrożenia.

Marzec 2023, Radosław Łukasiewicz

dostępny w wydaniu papierowym

Możliwości administracyjne platformy Salesforce

Nie trzeba być programistą, aby wykorzystać podstawowe funkcjonalności systemu Salesforce. Część administracyjna systemów (Setup) w Service lub Sales Cloud umożliwia ich rozwój i dostosowanie wielu możliwości bez potrzeby pracochłonnego kodowania.

Luty 2023, Radosław Łukasiewicz

dostępny w wydaniu papierowym

Audyt ośrodka data center

U niektórych osób audyt budzi bardzo złe skojarzenia. Szczególnie jeśli ma go prowadzić wyspecjalizowana firma zewnętrzna, która zna się na temacie i na pewno będzie zadawać setki szczegółowych pytań. Może jednak zamiast traktować audyt jako zło konieczne, lepiej wykorzystać go do ulepszenia procedur, procesów i infrastruktury, czyli udoskonalić dzięki niemu swoją pracę i biznes.

Luty 2023, Krzysztof Kęsicki

dostępny w wydaniu papierowym

Konfiguracja klastrów w VMware DSC

W tej części cyklu skupimy się na konfiguracjach przeznaczonych dla całego klastra oraz ustawieniach dla vCenter. Omówimy też przechowywanie elementów konfiguracji, które przydadzą nam się zarówno w konfiguracji pojedynczego hosta, jak i całego klastra. Przyjrzymy się też temu, na ile zmienia się konfiguracja, gdy skorzystamy z zasobów prostych i złożonych do ustawienia tych samych elementów klastra.

Luty 2023, Bartosz Bielawski

dostępny w wydaniu papierowym

Tworzenie konfiguracji w VMware DSC

Po pierwszych dwóch częściach cyklu poświęconego VMware vSphere DSC wiemy już, jak przygotować środowisko do pracy i jakich narzędzi możemy użyć przy tworzeniu, testowaniu i aplikowaniu konfiguracji z wykorzystaniem tego narzędzia. W części trzeciej przyjrzymy się, jak podzielić konfigurację na mniejsze fragmenty oraz jak może wyglądać przykładowa konfiguracja dla pojedynczego hosta.

Styczeń 2023, Bartosz Bielawski

dostępny w wydaniu papierowym

Ścieżka rozwoju administratora Salesforce

Gdy wpisujemy w Google'a frazę „Salesforce admin”, pojawia się mnóstwo linków do stron z ofertami pracy. Dzieje się tak, ponieważ Salesforce jest systemem CRM powszechnie wykorzystywanym przez firmy różnej wielkości. Dzięki temu administratorzy mogą wybierać spośród różnorodnych ofert na całym świecie. Pytanie, jak rozpocząć swoją przygodę z Salesforce.

Styczeń 2023, Radosław Łukasiewicz

dostępny w wydaniu papierowym

Chmura dopasowana do biznesu

Kiedy w 2008 r. startował projekt RedDog, który przekształcił się najpierw w Windows Azure, a potem w Microsoft Azure, nikt nie przypuszczał, jak duży wpływ na biznes wywrze chmura. W 2008 r. chmura była synonimem budowy rozwiązań o globalnym zasięgu – za przykład podawano LinkedIna czy Facebooka – wymagających dynamicznego skalowania zasobów, dla których opłaca się zbudować całą architekturę i rozwiązanie od zera.

Styczeń 2023, Michał Furmankiewicz

dostępny w wydaniu papierowym

Obowiązki zespołu data center

W poprzednim numerze analizowaliśmy, jak istotnym czynnikiem dla utrzymania serwerowni są odpowiednie zasoby ludzkie. Wykwalifikowana i doświadczona ekipa to klucz do utrzymania niezawodności krytycznej infrastruktury, a tym samym wielka wartość dla całego działu IT. Tym razem przyjrzymy się głównym obowiązkom oraz codziennej pracy zespołu utrzymania data center.

Grudzień 2022, Krzysztof Kęsicki

dostępny w wydaniu papierowym
1  2  3  4  5  6  7  8  9  Następna  27

.

Transmisje online zapewnia: StreamOnline

All rights reserved © 2019 Presscom / Miesięcznik \"IT Professional\"