Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.07.04.2021

Lubelskie Dni Informatyki

Koło Naukowe Informatyków już po raz XIII zorganizuje Lubelskie Dni Informatyki.
07.04.2021

Bariery językowe przełamane

Cisco Webex
06.04.2021

Nowość w portfolio Bakotech

Progress Software
06.04.2021

Kontrola służbowych urządzeń

Hexnode MDM
02.04.2021

Red Hat Inc.

Firma Red Hat Inc. udostępniła Red Hat OpenShift 4.7 – najnowszą wersji czołowej...
02.04.2021

Rozpoznawanie twarzy

QNAP QVR
02.04.2021

Układy EPYC Serii 7003

Firma AMD zaprezentowała nowe wydajne procesory serwerowe, czyli układy EPYC Serii 7003,...
02.04.2021

Mobilna wydajność

Satellite Pro C50-G
01.04.2021

Nowa linia monitorów

AOC V4

Rubryki

Firmowa stacja robocza

Duża część bezpłatnych aplikacji przeznaczona jest wyłącznie dla użytkowników domowych. O wiele trudniej jest znaleźć darmowe narzędzia, które można legalnie używać w firmie. Zebraliśmy pięć aplikacji, które pod względem możliwości nie odbiegają znacznie od płatnych konkurentów i można wykorzystywać je w zastosowaniach komercyjnych.

Sierpień 2012, Grzegorz Kubera

dostępny w wydaniu papierowym

Nadciąga mobilna katastrofa

Pod koniec ubiegłego roku odnotowano spadek aktywności niektórych rodzajów złośliwego oprogramowania. Pierwszy kwartał 2012 r. pokazał jednak, że była to tylko cisza przed burzą. Od początku roku gwałtownie wzrosła liczba zagrożeń występujących na platformach mobilnych.

Sierpień 2012, Marcin Lisiecki

dostępny w wydaniu papierowym

200 darmowych aplikacji

NirSoft to godny konkurent znanego pakietu narzędzi systemowych Windows Sysinternals Suite. Pod adresem nirsoft.net można znaleźć witrynę jednoosobowej firmy prowadzonej przez doświadczonego programistę Nira Sofera, który większość z niemal 200 przydatnych programów narzędziowych stworzył dla własnych potrzeb i udostępnił za darmo w sieci.

Sierpień 2012, Marcin Meszczyński

dostępny w wydaniu papierowym

Komendy systemowe

Korzystając często z Windows PowerShell, przyzwyczajamy się do pewnych jego cech: polecenia i ich parametry są uzupełniane za pomocą tabulatora, pomoc oferuje nam nie tylko opis składni, ale dokładną charakterystykę poszczególnych parametrów oraz gotowe przykłady użycia aktualnej komendy. I najważniejsze chyba – na wyjściu uzyskujemy obiekty, które można łatwo sortować, filtrować i eksportować.

Sierpień 2012, Bartosz Bielawski

dostępny w wydaniu papierowym

Nie tylko dla admina

Polecamy zestaw przydatnych narzędzi dla użytkowników iPhone'ów i iPadów, które przydadzą się nie tylko administratorom, ale i pozostałym użytkownikom biznesowych smartfonów. Dzięki nim wykonywanie codziennych zadań będzie bezpieczniejsze i zajmie mniej czasu niż dotychczas.

Lipiec 2012, Grzegorz Kubera

dostępny w wydaniu papierowym

Top 10 dystrybucji

Większość dystrybucji Linuksa wywodzi się z jednej z trzech jego odmian: Debian, Slackware lub Red Hat. I choć na przestrzeni dwóch ostatnich lat wydano kilkaset różnych wersji tego systemu, tylko kilka z nich liczy się na linuksowym rynku.

Lipiec 2012, Artur Pęczak

dostępny w wydaniu papierowym

Skrypty z GUI (cz. 2)

Kontynuujemy temat tworzenia w PowerShellu interfejsu graficznego. W tej części cyklu postaramy się stworzyć narzędzie ograniczające potencjalne błędy przy tworzeniu nowych użytkowników. Skupimy się na walidacji i przetwarzaniu danych wejściowych.

Lipiec 2012, Bartosz Bielawski

dostępny w wydaniu papierowym

Kalkulatory podsieci

Kalkulator do wyliczania podsieci to niezbędne narzędzie każdego inżyniera sieciowego, administratora IT lub studenta przygotowującego się do egzaminu z technologii sieciowych. Wybraliśmy trzy najciekawsze i jednocześnie darmowe aplikacje z tej kategorii.

Lipiec 2012, Artur Pęczak

dostępny w wydaniu papierowym

97% cyberataków można uniknąć!

Jak wynika z corocznego raportu firmy Verizon dotyczącego bezpieczeństwa w sieci zdecydowanej większości ataków informatycznych można było uniknąć. Okazuje się, że administratorzy zaatakowanych systemów nie stosują podstawowych zabezpieczeń! Podstawowym problemem dotyczącym bezpieczeństwa systemów informatycznych jest to, że w wielu firmach wdrażane są coraz bardziej skomplikowane, nowoczesne systemy bezpieczeństwa, a jednocześnie zapomina się o stosowaniu, standardowych, najprostszych zabezpieczeń.

Lipiec 2012, Marcin Bieńkowski

dostępny w wydaniu papierowym

Skrypty z GUI (cz. 1)

Wiele osób zakłada, że aby korzystać z PowerShella, należy najpierw zainwestować sporo czasu i wysiłku, by go poznać i się go nauczyć. Nie jest to prawdą – „inwestycje” są konieczne, by z PowerShella korzystać świadomie, czy to pisząc skrypty, czy też traktując go jako interaktywną konsolę (tekstowe MMC).

Czerwiec 2012, Bartosz Bielawski

dostępny w wydaniu papierowym
1  Poprzednia  47  48  49  50  51  52  53  54  55  Następna  55

.

Transmisje online zapewnia: StreamOnline

All rights reserved © 2019 Presscom / Miesięcznik "IT Professional"